کارا زور ال یا سوپرگرل؟ | معرفی‌ای به بهانه‌ی تایید فیلم جدید دی‌سی!

اگر فکر می‌کنید که از سوپرگرل اطلاعات بالایی دارید، سخت در اشتباهید! بگذارید با این موضوع شروع کنیم: کارا زور ال تنها سوپرگرل دی‌سی نیست!

تا سه سال پیش که شبکه‌ی CW تصمیم گرفت سریالی از شخصیت سوپرگرل (دی‌سی کامیکس) بسازد، کارا زور ال در میان طرفداران و مخاطبان سینما و تلویزیون آشنا نبود و تنها از طریق با انیمیشن‌ها، بازی‌های رایانه‌ای و مجموعه‌های کارتونی شناخته می‌شد. به این ترتیب، آدم‌هایی که به اصطلاح آن‌ها را گیک (خوره) می‌نامیم، تنها کسانی بودند که از پیشینه و تاریخچه‌ی اصلی دختر عجایب ما خبر داشتند و بقیه، تنها می‌دانستند که کارا زور ال دخترعموی سوپرمن است، همزمان با او از خانه‌اش خارج شده، برای محافظت از مرد پولادین زنده‌ست و قدرتهایی مشابه با او دارد!

 

خب، در کل باید بگویم که این گروه اشتباه نمی‌گفتند. بله، زور ال همین شخصیتی‌ست که گفته شد؛ اما این موضوع را با شخصیت‌شناسی سوپرگرل اشتباه نکنید! ما اینجاییم تا برای شما روشن کنیم که در سری‌ کامیک‌های دی‌سی، نه تنها یک سوپرگرل، بلکه به طور کلی ۶ سوپرگرل وجود دارند! در ادامه‌ی متن و معرفی این شخصیت‌ها همراه دژم باشید.

 

کارا زور ال

 

کارا زور ال

 

محبوب‌ترین، ماندگارترین و اولین سوپرگرل دنیای دی‌سی، کارا زور ال، دختر عموی سوپرمن است که در داشتن قدرت‌های ابرانسانی و آسیب‌پذیری در برابر ماده‌ی کریپتونایت دقیقا شبیه به مرد فولادی‌ست. این شخصیت توسط اتو بایندر و طراح آلفرد پلاستینو خلق شده و برای اولین بار در شمارهٔ ۲۵۲ از مجموعهکمیک‌های اکشن (مه ۱۹۵۹)، حضور پیدا کرد.

 

سوپرگرل نقش شخصیت مکمل را در کامیک‌های مختلف کمیک‌های دی‌سی کامیکس از جمله کمیک‌های اکشن، سوپرمن و چندین مجموعه کمیک نامرتبط با سوپرمن ایفا می‌کند. در سال ۱۹۶۹ ماجراهایسوپرگرل تبدیل به سوژهٔ اصلی در مجموعه «کمیک‌های ماجراجویی» شد، و بعدها در مجموعه کتاب کمیک به نام خودش که از سال ۱۹۷۲ آغاز شد و تا سال ۱۹۷۴ ادامه داشت حضور پیدا کرد، و به دنبال آن دومین مجموعه کتاب کمیک ماهانه با عنوان ماجراهای شجاعانه جدید سوپرگرل که از سال ۱۹۸۲ تا ۱۹۸۴ منتشر شد.

 

تصویر جدید فیلم شزم! | معرفی دکتر ثادیوس سیوانا با بازی مارک استرانگ
ادامه

اما خب، دی‌سی است دیگر! با توجه به تغییر سیاست‌ها در این شرکت، سوپرگرل در طی مجموعه محدود سال ۱۹۸۵ با عنوان بحران در زمین‌های بی‌نهایت کشته شد! بله، کشته شد… . به دنبال اتمام مجموعه بحران در زمین‌های بی‌نهایت، چندین شخصیت مختلف که هیچ رابطه‌ی خانوادگی با سوپرمن نداشتند، به ایفای نقش شخصیت سوپرگرل پرداختند! همانطور که می‌بینید، دی‌سی کامیکس ید طولایی در تغییر سیاست‌ها و کارهای عجیب و غریب دارد که این داستان را می‌توان به وضوح در مورد تصمیمشان درباره‌ی کارا زور ال مشاهده کرد. این تصمیم آن‌قدر روی اعصاب بود که دی‌سی تصمیم گرفت در سال ۲۰۰۴، ورژن مدرنی از سوپرگرلِ کارا زور ال را دوباره به کامیک‌هایش بازگرداند.

 

پاورگرل

 

پاورگرل

 

خب راستش نمی‌خواستم حالا که بحث از سوپرگرل‌های دی‌سی شد، نام این شخصیت را نیاورم؛ پاورگرل دقیقا همان کارا زور ال است؛ اما با این تفاوت که از یک دنیای موازی است. همین! البته او نسبت به کریپتونایت آسیب‌پذیر نیست و همچنین طی اتفاقی، بینایی خود را از دست داده‌ است! به غیر از این جزئیات، تفاوت دیگری میان او و سوپرگرل اصلی نیست.(گفتم اگر جایی اسمش را شنیدید تعجب نکنید!)

 

ماتریکس

 

ماتریکس

 

در یک‌ دنیای موازی، سوپرمن مرده و خبری از نجات‌دهنده‌ی دوست داشتنی نیست. وقتی سه تن از خطرناک‌ترین مجرمان جهان از زندان فرار کرده و به دنبال نابودی زمین می‌روند، لکس لوثور (که در این دنیا شخصیتی مثبت است) یک موجود به نام ماتریکس را خلق می‌کند که قدرتهایی شبیه به سوپرمن دارد. او این موجود را به زمین اصلی (خاستگاه داستان‌های اصلی دنیای دی‌سی) می‌فرستد تا سوپرمن اصلی را برای کمک بیاورد. اما پس از بازگشت این دو نفر به دنیای موازی، مشاهده می‌کنیم که این زمین نابود شده و دیگر چیزی باقی نمانده! سوپرمن، ماتریکس را به زمین خودش می‌آورد و او تحت عنوان سوپرگرل (اولین سوپرگرل پس از کارا زور ال) فعالیتهای ابرقهرمانی خودش را آغاز می‌کند.

 

لیندا دنورز

 

لیندا دنورز

 

لیندا دنورز سومین سوپرگرل پس از مرگ کارا زور ال می‌باشد. او که یک خلافکار خرده‌پا و معتاد است که برای نامزدش هرکاری می‌کند؛ غافل از اینکه نامزدش قصد دارد با قربانی کردن او، شیاطین را به دنیای فیزیکی وارد کند! او با ضربه‌ی خنجر، دنورز را زخمی می‌کند اما در لحظات آخر، ماتریکس سر رسیده و با فدا کردن خودش و ادغام کردن بدنش با دنورز، باعث زنده ماندن لیندا می‌شود. لیندا، خوشحال از اینکه به او فرصت دیگری داده شده و غرق در خشم از جادو و شیاطین، لباس سوپرگرل را بر تن کرده و به مبارزه با جرم و جنایت می‌پردازد.

 

اولین تصویر از جوکر واکین فینیکس | کمی برگردیم به عقب!
ادامه

آریلا کنت

 

آریلا کنت

 

وقتی لیندا دنورز سعی دارد جای کارا زور ال را پر کند، به ورژن سوپرمن پیش از اتفاقات بحران در زمین‌های بینهایت علاقه مند شده و با او ازدواج می‌کند. حاصل این ازدواج، دختری به نام آریلا می‌شود. پس از اینکه قدرتی ماورایی سعی می‌کند که اتفاقات بحران در زمین‌های بینهایت را از میان ببرد، لیندا به او التماس می‌کند که جان آریلا را ببخشاید. روح قبول کرده، لیندا و سوپرمن را از میان می‌برد و آریلا را زنده نگه می‌دارد. آریلای ۶ ساله، در فضا سرگردان می‌شود و به طور تصادفی، به قرن ۸۵۳ام مسافرت می‌کند! او در آنجا به یک قهرمان تبدیل شده و به یاری مردم آینده می‌شتابد.

 

سیر ال

 

سیر ال

 

دختری در شهر پیدا شده که نام خود را سوپرگرل گذاشته و ادعا می‌کند که دختر سوپرمن است! لوییس لین (همسر سوپرمن) از این موضوع عصبانی شده و سوپرمن را به خاطر خیانت سرزنش می‌کند. در همین زمان، سوپرگرل مرموز سر رسیده و خودش را سیر ال معرفی می‌کند. او می‌گوید که دختر سوپرمن است اما از آینده آمده و مادرش لوئیس لین نیست. در انتهای این داستان نیز مشخص می‌شود که زنده‌ ماندن او، باعث نابودی نسل بشر در آینده می‌شود و به همین دلیل، او به یک گودال زمانی می‌رود و با برگشتن به عقب، به طور کل از به دنیا آمدن خودش جلوگیری می‌کند.

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *