چگونه فیلم را تدوین کنیم ؟ | آموزش تدوین فیلم

اگر فکر میکنید به تدوین فیلم علاقه مند هستید و به دنبال یک منبع آموزش تدوین فیلم میگردید یا میخواهید بدانید چگونه فیلم را تدوین کنیم ؟ این پست را از دست ندهید :

آموزش تدوین فیلم ؟

پیش از این سعی کردیم با مجموعه مقاله ی “چطور فیلمنامه بنویسیم؟ ”  آشنایی کلی در روند فیلمنامه نویسی و چم و خم فرایند نگارش به شما بدهیم و صد البته که مطالعه کردن این مقالات و هر کتاب یا مقاله ی دیگری به هیچ عنوان کوچکترین تاثیری بر مهارت شما ندارد ، مقالات آموزشی و…فقط منابعی هستند که به شما تصوری از چگونگی انجام شدن یک فرآیند و در بهترین حالت به شما اطلاعات کاربردی میدهند اما در نهایت این خود شما هستید که روش متناسب با شرایط خودتان را پیدا میکنید پس در واقع هیچ منبع آموزش تدوین فیلم یا هر مهارت دیگری نداریم مگر اینکه خودتان برای خودتان بسازیدش  ! میتوانید سال ها درمورد موضوعات مختلف مثل کاشت درخت سیب مطالعه کنید بدون اینکه حتی یک درخت سیب را از نزدیک دیده باشید ؛ انتخاب با خودتان است !

 

چگونه فیلم را تدوین کنیم ؟ (۱۰) | چند روش کار پیشنهادی
ادامه
آموزش تدوین فیلم
خب برای شروع چه کنیم ؟

 

تدوین چیست ؟

هر فیلم ، ویدیوی تبلیغاتی ، گزارش خبری و حتی مستندی قبل از اینکه به عنوان یک رسانه به چشم و گوش شما برسد تدوین میشود ؛ در واقع تدوین یعنی سازماندهی ، مرور ، انتخاب  و ترتیب بندی کردن فوتیج های صدا و تصویر که تیم فیلم و صدابرداری برای شما می آورند تا شما آنها را به نسخه ی نهایی تبدیل کنید! شاید شما در مراحل نویسندگی و فیلم برداری حضور نداشته باشید و نتوانید برداشت خودتان راداشته باشید اما شما برداشت خودتان را از میان فوتیج ها که محصول برداشت باقی تیم تولید است پیدا میکنید ؛نگران نباشید کارگردان که در تمام مراحل پروژه حضور دارد  اجازه نمیدهد برداشتتان خیلی بی ربط باشد !

 

چگونه فیلم را تدوین کنیم ؟
یک تدوینگر به جای آدمها با فوتیج سروکار دارد ؛ پس آنقدرها هم کار اجتماعی نیست !

 

سواد فنی تدوین

سالهای نه چندان دور برای تدوین فیلم از بریدن نوارهای فیلم امولسیون و چسباندن آنها به هم استفاده میشد اما امروز با گسترش فیلم برداری دیجیتال و تکنولوژی جلوه های ویژه همه چیز به نرم افزارهای کامپیوتری ربط پیدا میکند ؛ یک تدوینگر بدون دانش رایانه ای همیشه به یک دستیار برای حل مشکلاتش نیاز خواهد داشت و تقریبا فرصت های بیشماری برای خلاقیت را از دست میدهد پس اگر به تدوین علاقه دارید باید حتما با یک نرم افزار تدوین ویدیو هم آشنا باشید از میان تمام نرم افزارهای قدرتمند من Adobe Premiere را پیشنهاد میکنم ؛ این نرم افزار به عنوان یکی از مجموعه نرم افزارهای گرافیکی ادوبی دست شما را برای خیلی کارها  باز میگذارد ؛ پس بدون معطلی به سراغ یادگیری یک نرم افزار بروید !

 

چگونه فیلمی را تدوین کنیم ؟ (۱۱) | روش های کار پیشنهادی ۲
ادامه
بدون شک پریمیر قدرتمندترین نرم افزار تدوین است

 

 

حالا چی !؟

اگر دانش فنی انجام یک تدوین را پیدا کردید تبریک میگوییم شما ۵ درصد از مسیر را طی کردید … . ببخشید ؛ در واقع ۴ درصد ! برای تدوینگر شدن قوانین زیبایی شناسی نانوشته و قوانین اصولی نوشته ی بیشماری وجود دارد که دانستنشان خود لطف است ! برای شروع پیشنهاد میکنیم مقاله ی انواع نما در سینما را مطالعه کنید!

 

شنبه‌ی هر هفته منتظر مجموعه مقالات آموزشی چگونه فیلم را تدوین کنیم باشید.

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *