اثر تازه‌ی کارگردان احمق و احمقتر، فیلم منتخب مردم در جشنواره تورنتو شد

فیلم کتاب سبز ، ساخته پیتر فارلی که کارگردان فیلم احمق و احمقتر است ، توانست برنده فیلم منتخب مردم در جشنواره فیلم تورنتو شود . همراه مجله سینمایی دژم باشید .

فیلم کتاب سبز (فیلم Green Book ؛ ساخته پیتر فارلی) برنده جایزه فیلم منتخب مردم جشنواره فیلم تورنتو شد. مراسم اسکار ممکن است فقط یک مسابقه باشد اما جشنواره بین المللی تورنتو محبوبیت عامه را در بر دارد و جایزه این محبوبیت مردمی را فیلم کتاب سبز برنده شد. درام سفر جاده ای با رای شرکت کنندگان TIFF برنده جایزه منتخب مردم شد و سفر خود را به سمت جاده رسیدن به اسکار در پیش گرفت.

 

فیلم منتخب مردم در جشنواره فیلم ونیز

 

فصل جوایز مثل یک دریای خروشان است و هیچ راهی برای پیش بینی افت و خیز ان وجود ندارد؛ اما فیلم کتاب سبز این جایزه را به عنوان قطعه ای از گذشته برنده شده! در واقع، باید گفت که افراد زیادی حدس می زدند که این فیلم برنده جایزه منتخب مردم بشود. در طی ۱۰ سال گذشته، ۹ برنده جایزه فیلم منتخب مردم ، در اسکار صاحب جایزه بهترین فیلم شدند که از جمله آن‌ها، می توان به سخنرانی پادشاه، میلیونر زاغه‌نشین و ۱۲ سال بردگی اشاره کرد. سال قبل فیلم سه بیلبورد خارج از ایبینگ، میزوری برنده جایزه منتخب مردم شد و در اسکار جایزه بهترین بایگر زن و بهترین بازیگر مکمل مرد با خود به خانه برد، همچنین نامزد هفت جایزه اسکار شده بود.

 

همه می دانند ، آخرین ساخته‌ی اصغر فرهادی ، ۵ میلیون دلاری شد
ادامه

فیلم کتاب سبز

 

کارگردان فیلم کتاب سبز پیتر فارلی و نویسندگان این فیلم نیز شخص فارلی و نیک وللونگا و برایان کوری هستند. داستان فیلم کتاب سبز در باره یک نوازنده پیانو کلاسیک به نام شیرلی (ماهرشالا علی) است که یک نگهبان ایتالیایی به نام تونی (ویگو مورتنسن) را به عنوان راننده استخدام می کند تا او را در تورش در جنوب امریکا همراهی کند. اتفاقات فیلم در سال ۱۹۶۲ اتفاق می افتد؛ زمانی که هنوز دوره خوبی برای رنگین پوستان نبود. در واقع اسم فیلم به اصطلاحی برای راهنمایی کردن اشاره دارد که مسافران سیاه پوست در طی سفرشان به مناطق جنوبی امریکا، در دوره قبل از حقوق مدنی، برای اجتناب از خطر و پیداکردن مکان های امن برای اقامت استفاده می کردند.

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *