Steve Ditko خالق مرد عنکبوتی و دکتر استرینج درگذشت

آقای Steve Ditko که یکی از خالقان کاراکترهای کامیک‌بوکی مرد عنکبوتی و دکتر استرینج بود ، در سن ۹۰ سالگی درگذشت .

پلیس نیویورک خبر فوت Steve Ditko ، خالق کاراکترهایی همچون مرد عنکبوتی و دکتر استرینج را تایید کرد . این طراح خلاق در روز ۲۹ ژوئن در سن ۹۰ سالگی درگذشت . هنوز هیچ علت خاصی گزارش نشده است .

 

در سال ۱۹۶۱ ، Ditko به همراه استن لی شخصیت مرد عنکبوتی را خلق کرد . لی که از کار ادیتور مارول راضی نبود ، نزد Ditko رفت و از او خواست که در خلق این کاراکتر به او کمک کند . 

 

لباس ، رنگ قرمز و آبی و همچنین ایده‌ی تارافکن (وب‌شوتر) همگی از طرف Ditko آمده‌اند . کاراکتر مرد عنکبوتی بالاخره در سری کمیک‌های Amazing Fantasy شماره‌ی ۱۵ام به جهانیان معرفی شد و استقبال زیاد طرفداران ، سبب شد تا این شخصیت ، ماجراهای خود را در سری کمیک‌های مستقل خودش یعنی The Amazing Spider-Man دنبال کند .

 

Steve Ditko خالق مرد عنکبوتی درگذشت

 

Steve Ditko همچنین به خلق بسیاری از شخصیت‌های داخل کمیک‌های مرد عنکبوتی همچون شیطان سبز ، دکتر اختاپوس ، مارمولک و مرد شنی نیز کمک‌ کرده است .

 

در سال ۱۹۶۳ ، Ditko توانست شخصیت ماورایی دکتر استرینج را خلق کند . او این شخصیت را در شماره‌ی ۱۱۰ از کمیک Strange Tales به جهانیان معرفی کرد و تا جولای ۱۹۶۶ و شماره‌ی ۱۴۶ این کمیک ، همراه با استرینج بود . در همین زمان‌ها بود که او مارول را ترک کرد .

 

دلیل ترک Ditko را دعوایی که با استن لی داشت بیان کرده‌اند . اگرچه هیچوقت اخبار قاطعی از این موضوع به گوش نرسید و لی هم می‌گفت که دلیل را نمی‌داند ، اما می‌توان حدس زد که این موضوع به علت این باشد که استن لی ، به نوعی تصویر رسمی و عمومی مارول در زمان تبلیغات بود و از این رو ، اشخاصی چون Ditko معمولا دیده نمی‌شدند .

 

Steve Ditko خالق مرد عنکبوتی درگذشت

 

پس از این واقعه ، Ditko تا سال ۱۹۷۹ در شرکت کامیک‌بوکی رقیب یعنی دی‌سی فعالیت داشت و بالاخره با مجموعه کامیک‌های Micronauts و Machin Man ، دوباره به خانه بازگشت .

 

Steve Ditko پس از تاسیس استودیوی شخصی خود ، تا آخر عمر در آن جا مشغول به نوشتن ، طراحی و خلق کردن بود . اینکه چه مقدار از نوشته‌ها و طرح‌های او هنوز منتشر نشده است ، همچنان مشخص نیست و باید دید با مرگ ایشان ، قرار است با این میراث به جا مانده چه کنند .

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *