کوین ترنچ ؛ می‌توانید نایت‌واچ صدایم کنید | فاز جدید فیلمهای سونی (۲)

پس از سیندی مون، نوبتی هم که باشد، نوبت به دکتر کوین ترنچ یا نایت‌واچ رسیده است! با معرفی این قهرمان نه چندان خوشبخت، همراه دژم باشید.

داستان‌های کامیک کوین ترنچ یا نایت‌واچ را می‌توان یکی از عجیب‌ترین و غریبانه‌ترین داستان‌های مارول خواند. وقتی این قهرمان در سال ۱۹۹۳ در سری کامیک‌های “تار اسپایدرمن” معرفی شد، می‌دانستیم که با یک شخصیت جانبی سر و کار داریم. خب، با توجه به شرایط ایجاد شده توسط خالقان این اثر، ما حق داشتیم که همچین حدسی را بزنیم؛ ولی باید گفت که داستان‌های کوین ترنچ (نایت‌واچ خودمان!) چنان عجیب و غریب شروع شدند و به پایان رسیدند که بار دیگر نشان داده شد مارول هیچ‌کاری را بدون دلیل انجام نمی‌دهد!

 

نایت‌واچ

 

نایت‌واچ دیگر کیست؟

حق دارید ندانید! این شخصیت تا به حال در هیچ رسانه‌ای دیده نشده است؛ نه ویدیو گیم و بازی‌های رایانه‌ای، نه تلویزیون و نه سینما. او دقیقا همانطور که در کامیک به تصویر کشیده شده عمل می‌کند؛ مخفیانه و نامرئی! دکتر کوین ترنچ در شماره‌ی ۹۷ از سری کامیک‌های “تار اسپایدرمن” معرفی شد و تا شماره‌ی ۹۹ این سری، با این اسم شناخته می‌شد؛ اما از آن شماره به بعد، قرار شد همه او را با نام پارتیزانی‌اش یعنی نایت‌واچ صدا بزنند! تری کاوانا، الکس ساویوک و جو رابنشتاین که از کارکشتگان دنیای اسپایدرمن و همچنین دیگر شخصیت‌های مارولی می‌باشند، در کنار هم تصمیم گرفتند که نایت‌واچ را خلق کنند؛ داستانی تلخ از زندگی یک مرد که عملا حال و آینده‌ای ندارد و گذشته‌اش هم غباری بیش نیست اما در حال انجام دادن کاری که دوستش داشت مُرد و این شایسته‌ی تقدیر است.

 

اسپاون و نایت‌واچ
طراحی لباس و ماسک نایت‌واچ، شباهت زیادی به لباس ضدقهرمان اسپاون دارد. در این تصویر، میبینیم که اگر این دو تلفیق می‌شدند چه می‌شد!

 

شرح حالی از کوین ترنچ نازنین

روزی دکتر کوین ترنچ از خیابانی در حال گذر بود که مبارزه‌ی مردی زخمی در لباس پارتیزانی و چند تروریست را مشاهده کرد. تروریست‌ها به محض غلبه بر مرد زخمی و شکست دادنش از صحنه فرار کردند. ترنچ که احساس کرد خطری تهدیدش نمی‌کند، به بالین پارتیزان نقاب‌پوش رفت و او را مرده یافت. پس از این اتفاق، کوین ماسک صورت پارتیزان را برداشت و در کمال تعجب، ورژن پیرتری از خودش را مشاهده کرد! قطعا می‌توانید حدس بزنید که چه فشاری را تحمل خواهد کرد وقتی که آینده‌ی خودتان را مرده جلوی چشمتان ببینید. کوین ترنچ کاری را کرد که هر انسان عاقل دیگری که جای او بود می‌کرد؛ او ترسید و فرار کرد! ترنچ به سرعت لباس قهرمانی خود آینده‌اش را برداشت و فرار کرد؛ از ترس اینکه قرار است در آینده‌ای نه چندان دور چنین بلایی به سرش بیاید و اینگونه بمیرد.

 

دیو باتیستا : در صورت دستکاری دیزنی در فیلمنامه جیمز گان ، نگهبانان کهکشان را ترک میکنم
ادامه
کوین ترنچ
کی دلش میاد لباس به این خفنی رو نپوشه؟

 

ترنچ به جزیره‌ای به دور از تمدن انسان‌ها پناه برد و مدت زیادی را در آنجا سپری کرد. با این خیال که اگر لباس را نپوشد و هیچ‌گاه با کسی درگیر نشود، می‌تواند از سرنوشت خودش فرار کند. اما وقتی مردی به جزیره رسید، نقشه‌هایی ریخته بود نقش بر آب شدند. این مرد که توسط امواج مهیب دریا به جزیره فرستاده شد، به مدت زیادی بیهوش بود و کوین ترنچ به خوبی از او نگهداری کرد. اما وقتی وی از بیهوشی درآمد، مشخص شد که یک خلافکار و دزد ماهر است! او یکی از دستکش‌های لباس نایت‌واچ را دزدید و شروع به فرار کردن کرد؛ ترنچ هم ناچار به دنبال او رفت و جلویش را گرفت‌. این موضوع، به ترنچ فهماند که نباید از سرنوشتی که برایش در نظر گرفته شده فرار کند؛ بنابراین، او لباس را بر تن کرد، نام نایت‌واچ را برای خود برگزید و به خیابان‌های شهر حمله‌ور شد تا در نقش یک پارتیزان و ابرقهرمان، در مقابل خطراتی که دنیا را تهدید می‌کند ایستادگی کند. او در این میان، سعی کرد با مطالعه‌ی لباس و همچنین جمع‌آوری اطلاعات، منشا و ریشه‌ی چیزی را که برایش اتفاق افتاده بود، کشف کند.

 

تایم لوپ (چرخه زمانی) ترنچ

نایت‌واچ سرعت و قدرت بدنی بالایی داشت، می‌توانست پرواز کند و همچنین قابلیت تغییر شکل دادن و تعویض حالت خودش را دارا بود. لباس نایت‌واچ توانایی این را داشت که از هر کسی که لباسی با فناوری نانوتک داشت، قدرتی را قرض بگیرد و خودش را ارتقا دهد؛ بنابراین، در مدت زمانی که کوین ترنچ مشغول مبارزه با جرم و جنایت بود، به شخصیت‌های زیادی با طرز لباس‌پوشیدن شبیه به خودش برخورد و از هر کدام، تکه‌ای به عنوان یادگاری قرض گرفت! اما ماجرای بزن بهادری‌های ترنچ از زمانی جدی شد که متوجه شد نامزد سابقش در یک شرکت نانوتکنولوژی، در حال ساخت ابزاری‌ست که شبیه به لباسی‌ست که خودش بر تن می‌کند.

 

 

کوین ترنچ برای بررسی بیشتر به این موضوع به این شرکت رفته و متوجه می‌شود که نامزد قبلی‌اش، با رئیس شرکت یعنی فیلیپ مورل ازدواج کرده و صاحب فرزند شده‌اند؛ اما این پسر که نامش جاستین مورل می‌باشد، به یک بیماری نادر مبتلاست و آزمایشاتی که بر روی نانوتکنولوژی انجام می‌شد، برای این بود که او را از مرگ نجات بدهند که البته فیلیپ آن را برای کارهای خودخواهانه‌اش استفاده می‌کرد. نایت‌واچ با مبارزه، راه خودش را به سمت ایستگاه فضایی مورل می‌رساند و در آنجا، می‌بیند که مورل دو قاتل را به گذشته می‌فرستد تا او را بکشند! همزمان با این واقعه، دروازه‌ای به روی آینده باز شده و ورژنی بزرگتر و جوان‌تر از جاستین مورل، پدرش را به قتل می‌رساند! او که لباسی بسیار شبیه به لباس نایت‌واچ دارد، می‌گوید که آزمایشات پدرش تمامی دنیا را نابود خواهد کرد. او و کوین ترنچ شروع به نابودی آزمایشگاه کرده و با کمک یکدیگر از این حادثه‌ی ناگوار جلوگیری می‌کنند. سپس جاستین لباس نایت‌واچ را به آخرین مدل ارتقا می‌دهد.

 

اولین تصویر از فیلم هلمز و واتسون منتشر شد | برادرخوانده‌های کارآگاه
ادامه

پایانی بر گشت شب

پس از این حادثه، ما نامزد قبلی ترنچ را در کنار پسرش می‌بینیم که حال صحیح و سالم است. در گوشه‌ای، نایت‌واچ ایستاده و از دیدن پایان این موضوع راضی‌ست. اما او باید مطمئن شود که این اتفاقات رخ خواهند داد؛ بنابراین، به گذشته سفر می‌کند تا مطمئن شود که دو قاتلی که توسط فیلیپ برای کشتنش فرستاده شده بودند، هرگز به هدفشان نمی‌رسند. او با این دو مبارزه کرده و آن‌ها را شکست می‌دهد؛ اما به شدت زخمی می‌شود و دیگر جانی برای نجات دادن خود در بدنش نمانده است‌.

 

 

خسته از تمام چیزهایی که برایش اتفاق افتاده، کوین ترنچ در لحظات پایانی زندگی‌اش تصمیم می‌گیرد که برای بار آخر از لباسش استفاده کرده و در زمان به عقب برگردد تا از تمامی اتفاقات رخ داده جلوگیری کند. او به عقب برمیگردد اما به محض ورود به گذشته، مجبور می‌شود به مبارزه با چند تروریست تن بدهد. پس از این حادثه، نایت‌واچ بدون اینکه بتواند خودش را از سرنوشت شومی که در انتظارش است مطلع کند، می‌میرد.

روزی دکتر کوین ترنچ از خیابانی در حال گذر بود……. .

بله؛ تایم‌لوپ یا چرخه‌ی زمانی دکتر کوین ترنچ (ملقب به نایت‌واچ) در همینجا به پایان می‌رسد. به راستی که از دست قضا و سرنوشت، نمی‌توان به جایی پناه برد!

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *