سارا ارت و آلانا جابسان (جک‌پات) | فاز جدید فیلم‌های سونی (۳)

پس از معرفی سیندی مون و نایت‌واچ ، حال نوبت سارا ارت و آلانا جابسان رسیده که مشترکا از یک لقب ابرقهرمانی استفاده می‌کنند ؛ جک‌پات !

اوضاع شناخت جک‌پات در رسانه‌ها دقیقا همانند نایت‌واچ است؛ نه فیلمی، نه سریالی و نه حتی اشاره‌ای کوچک در بازی‌های رایانه‌ای از سارا ارت یا حتی آلانا جابسان وجود ندارد! جک‌پات تنها برای علاقه‌مندان به کامیک‌های مارول و اسپایدرمن شناخته شده است و این موضوع را به خوبی می‌توان از واکنش‌ها خبر انتشار فیلم اختصاصی او دید. “جک‌پات کیه دیگه؟” و “مگه این اصن تو اسپایدرمن بود؟” از جمله جملات قصاری‌ست که در هنگام انتشار خبر از هواداران شنیدیم!

 

حالا واقعا جک‌پات کیه؟

هویت ابرقهرمانی جک‌پات که مشترکا توسط دو شخصیت سارا ارت و آلانا جابسان استفاده می‌شود، در سال ۲۰۰۷ توسط دن اسلات و فیل جیمینز در مجموعه کامیک‌های اسپایدرمن معرفی شد. این کاراکتر از آن زمان تا سال ۲۰۱۰ که مجموعه کامیک‌های مستقل خودش را دریافت کرد، زیر سایه ی اسپایدرمن در مجموعه‌ی “اسپایدرمن شگفت‌انگیز” فعالیت‌های ابرقهرمانی خودش را انجام می‌داد. 

 

جک‌پات

 

مختصر پیشینه‌ای از سارا ارت

سارا ارت یکی از کارکنان شرکت آزکورپ است. ارت نزدیک به ۵ ماه است که حامله شده ولی به شدت مشغول به کارش است که در واقع، استفاده از ژن‌درمانی و روش‌های نوین پزشکی برای درمان بیماری پارکینسون می‌باشد. در یکی از تحقیق‌های روزمره‌، سارا در معرض نوعی ویروس قرار می‌گیرد و در نتیجه‌ی آن، به مدت ۴ ماه به کما می‌رود. وقتی دکتر ارت از کما بیرون می‌آید، همه چیز عادی شده؛ اثری از ویروس نیست و فرزندش به سلامت به دنیا آمده! او به خانه می‌رود تا با خانواده‌اش این موضوع را جشن بگیرد اما در همین حین، عده‌ای خلافکار و دزد به خانه‌ی آن‌ها سرازیر می‌شوند. ناگهان، سارای از همه به جا بی خبر، در حالی به خودش می‌آید که تمامی خلافکاران را نقش بر زمین کرده! او متوجه می‌شود که ویروسی که به بدنش رسیده، او را از لحاظ ژنتیکی تکامل داده و سارا ارت حالا یک ابرقهرمان است!

سارا با برگزیدن نام جک‌پات شروع به گشت زنی در خیابان‌های نیویورک کرده و سعی بر این دارد که تا می‌تواند شهرش را از دست خبیثان نجات دهد. این موضوع تا مدتی برای ارت خوشایند است؛ اما از چند وقت بعد از این حادثه، او حس می‌کند که دیگر نمی‌تواند جک‌پات باشد؛ درگیری‌های خانوادگی و فرزندی که به مراقبت ۲۴ ساعته/۷روزه نیاز دارد، سارا ارت را مجاب می‌کند تا دست از قهرمان بودن بردارد. در این حین، زنی به اسم آلانا جابسان سر می‌رسد و به سارا پیشنهاد پول می‌دهد و هویت جک‌پات را از او می‌خرد.

 

بازیگر یازدهمین دکتر هو به فیلم موربیوس جرد لتو پیوست
ادامه

جک‌پات

 

جک‌پات با حضور آلانا جابسان

خب، آلانا هیچ قدرت ابرقهرمانی‌ای ندارد و یک انسان معمولی است. او برای اینکه بتواند در لباس جک‌پات و در هیبت یک پارتیزان ظاهر شود، مجبور به استفاده از دارو می‌شود. همچنین، او نوعی دارو استفاده می‌کند که سبب می‌شود ژن‌های جهش‌یافته‌ای که درونش مخفی شده‌اند، شروع به فعالیت کنند؛ این کارها، علاوه بر قدرت بدنی بالا، به آلانا جابسان قدرتهای دیگری همچون سرعت بالا در مبارزات و توانایی التیام سریع زخم‌ها را تقدیم می‌کند.

پس از زد و بندهای خیابانی، آلانا به همراه اسپایدرمن به محل یک گروگان‌گیری می‌رود و متوجه می‌شود که یک ابرشرور، یکی از اعضای شورای شهر را گروگان گرفته است. وقتی که این ابرشرور با اسپایدرمن در حال مبارزه است، جک‌پات وارد مبارزه شده و در این حین، به صورت اتفاقی، باعث مرگ عضو شورا می‌شود! به همین دلیل، از آن به بعد همگی سعی بر این موضوع دارند که به او اتهام زده، او را بیابند و دستگیرش کنند. آلانا جابسان که از این موضوع به شدت ناراحت است، شروع به مخفی شدن می‌کند. پس از اینکه اعمال او توسط روزنامه‌ی دیلی بیوگل مورد سرزنش قرار می‌گیرد، جک‌پات به آنجا رفته تا با سردبیر روزنامه روبرو شود. اما یک موجود فضایی (که در صدد است تا اسپایدرمن را نابود کند) به شهر حمله می‌کند و آلانا جابسان متوجه می‌شود که نباید بگذارد مسائل شخصی‌اش جلوی قهرمان بودنش را بگیرد. جک‌پات شروع به جنگیدن با این موجود می‌کند و در آخر او را شکست می‌دهد؛ اما به شدت زخمی شده و دیگر توان زنده‌ماندن ندارد. با اینکه اسپایدرمن به کمک او می‌شتابد، اما دیگر دیر شده و آلانا جابسان در دستان اسپایدرمن جان می‌سپارد.

 

معرفی و بررسی فیلم برف شکن ۲۰۱۳ | کاپیتان آمریکای بددهن
ادامه

جک‌پات

 

بازگشت غمگین سارا ارت

پس از این واقعه، اسپایدرمن شروع به تحقیق می‌کند و از هویت واقعی جک‌پات اصلی و اتفاقی که میان این دو رخ داده مطلع می‌شود. او لباس آلانا جابسان را برای سارا ارت می‌آورد و می‌گوید که سارا هرگز نباید به خاطر منافع شخصی خودش جان کسی را به خطر می‌انداخت‌. سارا ارت که از سخنان اسپایدرمن منقلب شده است، دوباره لباس ابرقهرمانی‌اش را بر تن می‌کند؛ اما این موضوع عاقبت چندان خوشی برایش ندارد… . ابرشروری به شهر وارد شده و در مبارزه‌اش با جک‌پات به هویت اصلی او پی می‌برد. او به خانه‌ی سارا حمله کرده و شوهرش را در جلوی چشمان خودش و دخترش به قتل می‌رساند! جک‌پات که از این موضوع به شدت عصبانی شده، ابرشرور را می‌کشد و انتقامش را می‌گیرد. پس از این واقعه، او و دخترش مجبور می‌شود که هویت‌های خود را عوض کنند تا بتوانند دوباره به زندگی عادی بازگردند. سارا ارت برای ادای احترام به کسی که در نبودش نام جک‌پات را زنده نگه داشت، هویت خود را به آلانا جابسان تغییر می‌دهد و قسم می‌خورد که تا آخر عمرش از قدرتهایش در راه درست استفاده کند.

 

جک‌پات

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *