سخنی با خالق فیلم راهبه | دنیای ابرقهرمانی داریم؛ دنیای سینمایی وحشت نداشته باشیم؟

جیمز وان در جدیدترین مصاحبه‌اش، اعلام کرده قصد ساخت دنیای سینمایی وحشت را دارد؛ مشابه آن‌چه برای ابرقهرمانان در مارول و دی‌سی می‌بینیم! در انتهای این مطلب نیز می‌توانید ویدیوی این مصاحبه را تماشا کنید.

جیمز وان که وظیفه‌ی ساخت فیلمهای وحشتی چون سری فیلمهای اره، کانجورینگ و جدیدترین اسپین‌آف آن یعنی فیلم راهبه (The Nun) را از طرف کمپانی وارنر بر عهده دارد، در جدیدترین مصاحبه‌ای که انجام داده، درباره‌ی خط زمانی سری فیلم‌هایش صحبت کرده. او گفته که فیلم راهبه سه سال قبل از آنابل رخ می‌دهد. وی همچنین گفته که قصد ساخت دنیای سینمایی وحشت را دارد؛ چیزی شبیه به کاری که مارول و دی‌سی برای ابرقهرمانان خود انجام می‌دهند و با ساخت یک دنیای خیالی و یک خط زمانی مشخص، داستان همه‌ی شخصیت‌ها را در بستر آن روایت می‌کنند. جیمز وان با انتشار ویدیویی از فیلم راهبه درباره‌ی این موضوع صحبت کرده است.

 

کانجورینگ | فیلم راهبه

 

وان در بخشی از سخنانش گفته:

” یکی از چیزهایی که از اول ساخت فیلمهایمان به ذهن ما رسید، این بود که آن‌ها (دی‌سی و مارول) یک دنیای سینمایی ابرقهرمانی دارند؛ چرا ما یک دنیای سینمایی وحشت نسازیم؟ وقتی که در حال ساخت اولین فیلم سری کانجورینگ‌ بودیم، متوجه شدیم این دنیایی که در حال خلق آن هستیم، می‌تواند به جهانی بسیار بزرگتر از این گسترش یابد؛ داستان‌های زیادی است که می‌توان در بستر این دنیا به آن‌ها پرداخت و واردشان شد. وقتی آنابل را ساختیم، هروقت که عروسک در صفحه ظاهر می‌شد، طرفداران می‌دانستند که قضیه از چه قرار است؛ پس از ساخت فیلم کانجورینگ طرفداران با شخصیت‌های فیلم ارتباط بسیاری گرفتند و در کانجورینگ ۲ نیز دیدیم که کاراکتر راهبه مورد استقبال طرفداران قرار گرفته. با راهبه، ما به ریشه‌های تشکیل موجود شیطانی‌ای می‌رویم که زمینه‌ساز خلق دنیای سینمایی وحشت ما بوده است. “

 

ربکا فرگوسن به فیلم جدید کارگردان بلید رانر به نام فیلم تل ماسه پیوست
ادامه

 

دنیای سینمایی وحشت جیمز وان

 

احضار یا کانجورینگ (The Conjuring) مجموعه‌ای از فیلمهای ترسناک است که اولین فیلم آن، محصول سال ۲۰۱۳ ایالات متحده‌ی آمریکا به کارگردانی جیمز وان و نویسندگی چاد و کری هِیس است. در قسمت اول فیلم، بازیگرانی چون پاتریک ویلسون و ویرا فارمیگا به ایفای نقش‌های اد و لورین وارن، دو محقق موضوعات فراطبیعی پرداخته‌اند. منتقدان، کار کارگردان را ستوده‌اند که بدون نشان دادن صحنه‌های خشونت‌آمیز، به‌ شدت بیننده را می‌ترساند. این مجموعه عموما پس از فیلم جن‌گیر ترسناک‌ترین فیلم تاریخ سینما به‌شمار می‌رود. فیلم راهبه (The Nun) اسپین‌آف دنیای کانجورینگ نیز یک فیلم ترسناک به کارگردانی کورین هاردی است که فیلم‌نامه‌ی آن، نوشته‌ی گری دوبرمن بر پایه‌ی داستانی از دوبرمن و وان می‌باشد. این فیلم پنجمین فیلم در دنیای کانجورینگ محسوب می‌شود و تیسا فارمیگا، دمیان بیچیر، شارلوت هوپ و بانی آرونز بازیگران آن هستند. فیلم راهبه در ۷ سپتامبر ۲۰۱۸ توسط برادران وارنر اکران خواهد شد.

 

دنیای سینمایی وحشت

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • خانه
  • خبر
  • سخنی با خالق فیلم راهبه | دنیای ابرقهرمانی داریم؛ دنیای سینمایی وحشت نداشته باشیم؟