نقد فیلم Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald | جنایات گریندل‌والد

با نقد فیلم Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald ( جانوران شگفت‌انگیز: جنایات گریندل‌والد ) همراه مجله سینمایی دژم باشید تا ببینیم که این فیلم فانتزی به کارگردانی دیوید ییتس و نویسندگی جی. کی. رولینگ توانسته دنیای جادوگران را سربلند کند یا خیر :

 

با نقد فیلم Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald ( جانوران شگفت‌انگیز: جنایات گریندل‌والد )

 

پوستر فیلم جانوران شگفت‌انگیز ۲
پوستر رسمی فیلم

 

رودی خشک‌شده از دریای عظیم هری پاتر

اگر قسمت اول فیلم Fantastic Beasts را به خاطر داشته باشید ، می‌دانید که دیدنش به چه میزان برای طرفداران فیلمهای فانتزی – علی‌الخصوص دنیای جادوگری هری پاتر – خوشایند بود ؛ اینکه بعد از سالها با درگیریهای جادوگران ، در دنیایی موازی با دنیای واقعی خودمان باشیم بسیار جذاب و لذت‌بخش بود . قسمت اول این فیلم توانست به نمرات خوبی دست یابد و خودش را به عنوان یک اثر شایسته در دنیای جی. کی. رولینگ تبدیل کند ؛ اما در نقد فیلم Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald ( جانوران شگفت‌انگیز: جنایات گریندل‌والد ) به کارگردانی دیوید ییتس ، می‌خواهیم ببینیم که این ادامه نیز درخور دنیای رولینگ است یا خیر ؛

 

نقد فیلم Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald ( جانوران شگفت‌انگیز: جنایات گریندل‌والد )
نقد فیلم Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald ( جانوران شگفت‌انگیز: جنایات گریندل‌والد )

 

بزرگترین نقاط قوت فیلم جانوران شگفت انگیز ۲ ، بازیگران ، درگیریها و جلوه‌های ویژه هستند که باعث می‌شوند مایل به ادامه‌ی دیدن فیلم باشید . بازی ادی ردمین در نقش نیوت اسکمندر همچنان تاثیرگذار و دیدنی‌ست و بعید است این کاراکتر را دوست نداشته باشید ؛ از طرفی دیگر ، شاهد نقش‌آفرینی جود لاو در هیبت آلبوس دامبلدور هستیم که بدون هیچ اغراقی شاید یکی از بهترین نقش‌آفرینی‌های لاو در عرصه‌ی سینما باشد . جود لاو به خوبی توانسته شخصیت دامبلدور را دقیقا همانطور که در داستان اصلی مجسم شده به نمایش درآورد و بازی او ، ادای احترام بسیار بزرگی‌ست به مایکل گمبون که در سری فیلمهای هری پاتر ، بازی در این نقش را بر عهده داشت . از دیگر نکات مثبت فیلم ، وجود برخی شخصیتهای کتاب است که تا به حال به تصویر کشیده نشده بودند و ارتباط آن‌ها با شخصیت اصلی به خوبی به نمایش درآمده .

 

فیلمهای کمدی ایرانی از روز بیستم شهریورماه اکران نخواهند شد
ادامه
جنایات گریندل‌والد به کارگردانی دیوید ییتس
نقد فیلم Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald ( جانوران شگفت‌انگیز: جنایات گریندل‌والد )

 

همه می‌دانیم که دنیای هری پاتر دنیای غنی و بزرگی‌ست که شامل انواع و اقسام چیزهای عجیب و غریب است ؛ اتفاقاتی که بودنشان در دنیای واقعی برای انسانهایی که گرفتار روزمرگی شده‌اند بسیار جذاب است و راه انداختن قوه‌ی تخیل به هر نحوی که ما را کمی از واقعیت جدا کند و به سمت و سوی خودش بکشد ، چیز خوشایندی‌ست ؛ اما اگر راستش را بگویم ، به عنوان یک طرفدار از سری فیلمها و کتابهای هری پاتر ، دیدن فیلم Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald ( جانوران شگفت‌انگیز: جنایات گریندل‌والد ) آن هم از دیدگاه یک منتقد مجله سینمایی برایم بسیار سخت بود ؛ این فیلم به هیچ عنوان ریتم و ضرباهنگ مناسبی ندارد ، سریع خسته‌کننده می‌شود ، صحنه‌های احساسی آن شما را درگیر خود نمی‌کند و در انتها ، اصلا نمیفهمید چه شد که فیلم اینگونه به پایان رسید !

 

جنایات گریندل‌والد به نویسندگی جی. کی. رولینگ
نقد فیلم Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald ( جانوران شگفت‌انگیز: جنایات گریندل‌والد )

 

دیگر مشکل بزرگ فیلم این است که سعی می‌کند داستانی ۳ یا حتی ۴ ساعته و پر از جزییات را با همان حجم اما در مدت زمان ۲ ساعت در اختیارتان قرار دهد که باعث می‌شود کمبود برخی صحنه‌های حذف شده را به راحتی احساس کنید ؛ البته شاید مقصر بخش اعظمی از آن تدوینگر فیلم باشد ! شاید برخی با خود بگویند بگویند که این فیلم یک رابط است که قسمت اول را به قسمتهای بعدی متصل می‌کند ؛ اما این موضوع هم به هیچ عنوان بهانه‌ی خوبی برای ضعفهای کاملا مشخص فیلم نیست ؛ همانطور که فرمول موفق فیلمهای رابط را در انتقام‌جویان: جنگ ابدیت از کمپانی مارول و دیزنی مشاهده کردیم . به‌هرحال ، این سری فیلم با توجه به پتانسیل بسیار زیادی که در داستانش دارد ، قطعا شایسته‌ فرصت دوباره است ؛ باید صبر کرد و دید که قسمت بعدی چه می‌کند ؛ اما تا آن موقع ، ما می‌مانیم و فیلمی ناقص که دیدنش شاید کمی اعصابتان را به‌هم بریزد .

 

نقش‌های بروس وین و الفرد در فیلم joker واکین فینیکس به که رسید ؟
ادامه

 

 

 

Summary
Review Date
Reviewed Item
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald
Author Rating
31star1star1stargraygray
نمره‌ی پایانی
نمره‌ی دژم
۵
میانگین امتیازات: ۵
فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *