تاریخ اکران فیلم Downton Abbey مشخص شد

کمپانی فوکوس فیوچرز اعلام کرد که تاریخ اکران فیلم Downton Abbey مشخص شده و این فیلم قرار هست در سپتامبر ۲۰۱۹ در آمریکای شمالی اکران شود. با اطلاعات بیشتر از این اقتباس دوست داشتنی همراه مجله سینمایی دژم باشید.

فیلم Downton Abbey نیز تاریخ اکران خودش را دریافت کرد. این فیلم که از روی سریال محبوبی به همین نام ساخته می‌شود، قرار است توسط کمپانی فوکوس فیوچرز در تاریخ ۲۰ سپتامبر ۲۰۱۹ در آمریکای شمالی اکران شود. اکران فیلم به صورت جهانی نیز توسط یونیورسال پیکچرز یک هفته قبل از اکران در آمریکا یعنی در تاریخ ۱۳ سپتامبر انجام خواهد گرفت. فیلم Downton Abbey قبلا قرار بود توسط برایان پرسیوال ساخته شود که وظیفه‌ی ساخت قسمت آزمایشی این سریال و همچنین، وظیفه‌ی ساخت فیلم سینمایی کتاب دزد را بر عهده داشته است. اما به تازگی اعلام شده که جای این کارگردان با مایکل انگلر تعویض شده است. فیلم دانتون ابی توسط خالق این سریال یعنی جولیان فلوز نوشته می‌شود و تهیه‌ی آن نیز بر عهده‌ی گرث نیام و لیز تراب‌ریج خواهد بود.

 

کمپانی فوکوس فیوچرز و فیلم Downton Abbey

 

درباره‌ی سریال Downton Abbey:

Downton Abbey نام یک مجموعه تلویزیونی تاریخی بریتانیایی به نویسندگی جولین فلوز است که توسط کمپانی کارنوال فیلمز و برنامه تلویزیونی مـسترپیس در شش فصل تهیه و ارائه شد. این مجموعه نخستین بار در بریتانیا در تاریخ ۲۶ سپتامبر ۲۰۱۰ میلادی از کانال تلویزیونی ITV و در ایالات متحده آمریکا در تاریخ ۹ ژانویه ۲۰۱۱ میلادی از شبکه تلویزیونی PBS و در قالب بخشی از یک مجموعه آنتولوژی پخش شد (یعنی هر قسمت یا هر فصل آن، بازیگران و داستانی نامرتبط با فصل قبل دارد؛ اما در مجموع این داستان‌ها به هم پیوسته هستند و انسجام معنایی دارند). شش فصل از این سریال ساخته شده‌ است و در ۲۶ مارچ ۲۰۱۵ اعلام شد که فصل ششم، آخرین فصل این مجموعه تلویزیونی خواهد بود.

 

فیلم قاتل و وحشی ؛ همکاری دوباره لیلا حاتمی و حمید نعمت الله !
ادامه

فیلم Downton Abbey

 

وقایع این مجموعه در یک قصر بزرگ در یورک‌شر رخ می‌دهد و در آن، داستان زندگی یک خانواده اشرافی به نام خاندان کرالی به همراه خدمتکاران‌شان، در دوران پس از سلطنت ادوارد هفتم و در خلال سلطنت جرج پنجم و پس از آن، روایت می‌شود. در این سریال به وقایع تاریخی-اجتماعی مهم در جامعه انگلستان و جهان و تاثیر آن بر زندگی اشراف و مردم عادی اشاراتی وجود دارد که برخی از آن‌ها عبارتند از: غرق شدن کشتی تایتانیک و جنگ جهانی اول (در فصل اول) ، همه‌گیری جهانی ۱۹۱۸ آنفلوآنزای اسپانیایی و رسوایی مارکونی (در فصل دوم)، دوره میان‌دوجنگ وجنگ استقلال ایرلند (در فصل سوم)، رسوایی سیاسی تیپات دُم (در فصل چهارم)، انتخابات سراسری ۱۹۲۳ در بریتانیا، کشتار جلیان‌والا باغ و کودتای آبجوفروشی مونیخ (در فصل پنجم). در فصل پایانی (ششم) هم شاهد قدرت‌گرفتن طبقه کارگر جامعه در دوران میان‌دوجنگ و نشانه‌هایی از افول اشراف بریتانیا بودیم.

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *