نقد فیلم ددپول ۲ | موفقیت متزلزل

بالاخره بعد از موفقیت عجیب و غریب اولین فیلم ددپول ، در سال ۲۰۱۸ قسمت جدید این فیلم اکران شد ؛ اما آیا قسمت دوم هم توانسته همان موفقیت را برای این شخصیت نه چندان دوست داشتنی دنیای کمیک مارول تکرار کند ؟ در ادامه با نقد فیلم ددپول ۲ همراه ما باشید .

پایان کار فاکس

میدانم دوست دارید بگویم که ددپول ۲ همان فیلم دوست داشتنی‌ست که انتظار دارید ؛ اما متاسفانه اینطور نیست !

از همین اول به آنهایی که فیلم را ندیده‌اند میگم ؛ ددپول ۲ به هیچ عنوان بهترین فیلم ابرقهرمانی فاکس با خلاقیت و کمدی ناب نیست ؛ این فقط ددپول ۲ است و احتمالاٌ یکی مانده به آخرین فیلم ابرقهرمانی مستقل از دیزنی ! پس انتظارات خود را پایین بیاورید .

 

نقد فیلم ددپول 2
پوستر رسمی ؛ در نقد فیلم ددپول ۲ به شما دلیل این آشفتگی را می‌گوییم !

 

ددپول ۲ باره

اولین بار که به تماشای فیلم ددپول ۲ می‌نشینید ، حس معلق بودن دارید ؛ سرعت شوخی ها به طرز دیوانه‌واری بالاست و فضای داستان تحت تاثیر شخصیت های فراوان فیلم قرار می‌گیرد ؛ تا جایی که فیلمنامه به شدت معلق است و برای کسی که قسمت اول را تماشا نکرده باشد ، کاملاً گیج کننده خواهد بود ؛ به همین دلایل ، فکر داستان گیرا و جدید را از ذهنتان بیرون کنید !

اما در تماشای دوباره ، تقریباً حساب کار دستتان می آید که قرار نیست چیز جالبی در داستان پیدا کنید و تازه آن وقت است که میتوانید از جذابیت های واقعی فیلم لذت ببرید ؛ به همین خاطر شدیداً پیشنهاد میکنم فیلم را دو بار تماشا کنید .

 

نقد فیلم تنگه ابوقریب | آنچه جنگ از خود بر جا می‌گذارد!
ادامه
فیلم ددپول 2
ددپول ۲ هرچه نباشد صاف و صادق است ! در یکی از صحنه‌های فیلم که شخصیت کیبل (با بازی ثانوس!) در حال سخنرانی درباره‌ی هدف و زندگی‌اش می‌باشد ، ددپول به دوربین خیره می‌شود و خطاب به ما می‌گوید : ” خب ، این موضوع فقط تنبلی در نوشتن فیلمنامه‌ست ! “

 

رینولدز همچنان میدرخشد

فیلم ددپول ۲ بیشتر شبیه به یک استند آپ کمدی تک نفره توسط رایان رینولدز است و باقی بازیگر ها فقط رفت و آمد میکنند تا فاکس از کارکترهایی که دراختیار دارد استفاده کند .

ایده ی اصلی شوخی ها همان فرمولهای تکراری قسمت اول است ؛ اما با کمی خلاقیت برای ببینده قابل تماشا و برای رینولدز قابل اجرا شده . متاسفانه این سبک کمدی به جز شکستن دیوار چهارم ، تاریخ مصرف دارد و پس از ۱۰ سال ، نمی توانید به ماجراهایی که در حافظه ی کوتاه مدت مخاطبان سینما می‌ماند بخندید !

به هر حال دقیقاً نمی‌شود در مورد کمدی فیلم ددپول ۲ صحبت کرد ؛ زیرا که انقدر کمدی مختلف در این فیلم وجود دارد که نمی‌دانیم درمورد کدام باید صحبت کرد !

 

فیلم ددپول 2
شوخی ، شوخی و شوخی ! فیلم ددپول ۲ شرایطی را به شوخی می‌گیرد که خودش نیز در بطن آن‌ها روایت می‌شود ! شاید ایده‌ی این کار در کل ایده‌ی خوبی باشد ؛ اما باید گفت که پرداخت آن اصلا مناسب نبوده .

 

فرار از زندان

(هشدار اسپویل داستان ؛ که البته … هیچی)

داستان فیلم ددپول ۲ در ادامه ی قسمت اول اتفاق می‌افتد ؛ وقتی ددپول همچنان مشغول به آدمکشی در ازای پول است ولی طی یک اتفاق ونسا (که ما اصلاً کاپی کتی از این شخصیت ندیدیم) کشته می‌شود و ددپول دچار بحران عاطفی میشود ! (بحران عاطفی و بذله گوترین شخصیت مارول ؟!) و برای نجات یک نوجوان جهش یافته وارد ماجرایی تازه می‌شود اما … .

شاید تیم نویسنده برای خلق داستان ددپول ۲ نباید این حجم از شخصیت و آشفتگی را به فیلم تزریق می‌کرد ! اینکه فیلم را در بستری روایت کنیم که خودش در حال انتقاد به آن است ، شاید ایده‌ی بسیار جالبی به نظر بیاید ؛ اما نباید فراموش کنیم که هر ایده‌ای ، نیازمند یک پردازش مناسب است و باید گفت که در این مورد ، قسمت دوم ددپول نتوانسته عملکرد مناسبی را از خودش نشان دهد .

 

نام رسمی ددپول ۲ نسخه مثبت ۱۳ مشخص شد | روزی روزگاری ددپول !
ادامه
نقد فیلم ددپول 2
دیگر چه بگوییم که زبانمان کوتاه است … . (البته من خودم خیلی ریز به این عکس خندیدم!)

 

به هر حال …

… فیلم ددپول ۲ با استفاده از جلوه های ویژه ، کمدی پشت سرهم رایان رینولدز و حمله ی همه جانبه به دیوار چهارم ، به هر قیمتی که شده شما را مجاب می‌کند که دو ساعت از وقت خود را به تماشایش اختصاص دهید ؛ اما پتانسیل این ضد قهرمان خیلی بیشتر از این حرف هاست ! حال باید دید که خریداری شدن فاکس توسط دیزنی ، چه تاثیری بر آینده‌ی ددپول خواهد گذاشت و مارول ، چه برنامه‌هایی برای این شخصیت تدارک خواهد دید .

امتیاز فیلم " deadpool 2 "
۶
میانگین امتیازات: ۶
فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *