اپرای عروسکی خیام در هفدهمین جشنواره عروسکی ۲ اجرا خواهد داشت

بهروز غریب‌پور از حضور گروهش در هفدهمین جشنواره عروسکی خبر داد و گفت که اپرای عروسکی خیام برای جشنواره دو سانس اجرا خواهد داشت.

بهروز غریب‌پور نویسنده و کارگردان و سرپرست گروه اُپرای عروسکی آران در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس درباره‌ی اپرای عروسکی خیام و هفدهمین جشنواره عروسکی گفت:

ما همواره در طول جشنواره‌های تئاتر و تئاتر عروسکی یکی از آثار قدیم تا جدیدمان را به تناسب موقعیت اجرا می‌کنیم و امسال در هفدهمین دوره جشنواره تئاتر عروسکی هم اپرای خیام اجرا خواهد شد.فعلا مراحل آماده سازی را انجام دادیم نیروی عظیمی کار می‌طلبد، چرا که ما دو روز پیش آمادگی خود را اعلام کردیم.

 

غریب‌پور در ادامه افزود:

ما از سال ۹۶ نیز یک امکان دیگر را برای نشان دادن قابلیت‌های تئاتر ایران به نمایش گذاشتیم و این امکان بازدید ویژه از موزه عروسکی آران با هدف بازدید منطقه‌ای و جهانی است. این کار برای کسانی که از اوضاع داخلی ایران خبر ندارند و تصور می‌کنند الان در ایران شرایط آشفته‌ای وجود دارد و هنرمندان کار نمی‌کنند، لازم است و تصورشان را نسبت به اینکه ایران زنده و پویا است، تغییر می‌دهد.

 

داوران بخش فیلم‌های اول جشنواره‌ی جهانی فیلم فجر معرفی شدند
ادامه

بهروز غریب‌پور یادآور شد:

سال گذشته دبیرکل یونیما به ایران آمد و در مصاحبه‌اش از شرایط ایران شگفت زده شد. بنابراین این کار برای ما یک افتخار بزرگ است حتی علاقه‌مندانی که از شهرستان‌ها نیز می‌آیند می‌توانند از موزه بازدید کنند.

 

وی درباره زمان بازدید از موزه نیز گفت:

زمان موزه فعلا تا ۱۷ است اما در صورت توافق با جشنواره ممکن است به زمان بیشتری از جمله تا ۲۲ شب نیز افزایش یابد، در صورتی که گروه‌ها برای هماهنگی از سوی ستاد جشنواره و بازدید از موزه دیدن کنند. باید توافق صورت بگیرد تا بازدید موزه با اجراهای گروه‌ها و خودمان تداخلی نداشته باشد.

 

وی درباره اجرای اپرای عروسکی خیام در جشنواره نیز گفت که اجرا در دو روز چهارم و پنجم شهریور انجام خواهد شد. 

 

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • خانه
  • خبر
  • اپرای عروسکی خیام در هفدهمین جشنواره عروسکی ۲ اجرا خواهد داشت