۹ فیلم برتر آرای مردمی جشنواره فجر امسال | حذف بنفشه آفریقایی از رقابت

به تازگی و پس از جمع‌آوری آخرین آمار ، ۹ فیلم برتر آرای مردمی جشنواره فجر امسال معرفی شدند و به این ترتیب ، بنفشه آفریقایی از این رقابت حذف شد .

 

۹ فیلم برتر آرای مردمی جشنواره فجر امسال | حذف بنفشه آفریقایی از رقابت

 

مخاطبان فیلم‌های جشنواره برای شرکت در رأی‌گیری بهترین اثر از نگاه تماشاگران می‌توانند از دو طریق این کار را انجام دهند. ساده‌ترین روش برای شرکت در رای‌گیری شماره‌گیری #۷*۷۱۰* و طی کردن مراحل از طریق تلفن همراه است. راه دیگر استفاده از اپلیکیشن رای‌گیری است که مخاطبان باید جهت دسترسی به آن کد «کیو آر» روی بلیت را اسکن کنند و از طریق اپلیکشن از میان پنج گزینه موجود، رای خود را به فیلم بدهند. تا امروز با حذف بنفشه آفریقایی ، نه فیلم تختی ، قسم ، قصر شیرین ، ۲۳ نفر ، متری ۶ و نیم ، جان دار ، شبی که ماه کامل شد  ، سرخپوست ، ماجرای نیمروز ۲ باقی ماندند .

 

 

 

جشنواره فیلم فجر، جایگزینی برای جشنواره بین‌المللی فیلم تهران بود که تا پیش از انقلاب ۱۳۵۷ در ایران برگزار می‌شد و در آن فیلم‌های برگزیده سینمای ایران در کنار آثار سینمای بین المللی به رقابت می‌پرداختند . بعد از انقلاب ، این جشنواره تعطیل شد و بعد از ۴ سال ، جشنواره فیلم فجر ، همزمان با روزهای مبارک دهه فجر، جایگزین آن شد . نخستین دوره جشنواره فیلم فجر از ۱۲ تا ۲۲ بهمن سال ۱۳۶۱ به دبیری حسین وخشوری برگزار شد . جشنواره فجر تا سال ۱۳۷۴ فقط به تولیدات سالانهٔ سینمای ایران می‌پرداخت . از سال ۱۳۷۴ جشنواره به صورت بین المللی برگزار می‌شود و علاوه بر سینمای ایران ، در بخش بین‌الملل به بررسی فیلم‌هایی از سینمای جهان می‌پردازد . در بخش‌های رقابتی این جشنواره ، شرکت کنندگان برای کسب جایزهٔ مخصوص که سیمرغ بلورین نام دارد با هم رقابت می‌کنند .

 

نقد فیلم راکت من | فیلم زندگی‌نامه‌ی التون جان را ببینیم یا نه؟
ادامه

 

 

 

 

 

 

 

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *