نامزدان بخش فیلم کوتاه سی و هفتمین جشنواره فجر معرفی شدند

نامزدان بخش فیلم کوتاه سی و هفتمین جشنواره فجر معرفی شدند ؛ با جزییات بیشتر و دستیابی به لیست نامزدان بهترین فیلم کوتاه فجر امسال همراه دژم باشید :

 

نامزدان بخش فیلم کوتاه سی و هفتمین جشنواره فجر | نامزدان بهترین فیلم کوتاه فجر امسال را در دژم ببینید

 

نامزدان بخش فیلم کوتاه سی و هفتمین جشنواره فجر معرفی شدند ؛ با جزییات بیشتر و دستیابی به لیست نامزدان بهترین فیلم کوتاه فجر امسال همراه دژم باشید ؛ قبل از هر چیز باید گفت که از میان فیلم‌های کوتاهی که در بخش بهترین فیلم جشنواره فیلم کوتاه تهران و جشن مستقل فیلم‌های کوتاه خانه سینما نامزد بوده و به نمایش درنیامده‌اند و همچین در دوره‌های قبل متقاضی نبوده‌اند ، هفت فیلم دارای شرایط حضور در بخش فیلم کوتاه این دوره بوده‌اند که از سوی انجمن سینمای جوانان و انجمن فیلم کوتاه ایران به جشنواره معرفی شدند.

 

اسامی هفت فیلم راه یافته به لیست بخش فیلم کوتاه سی و هفتمین جشنواره فجر به این شرح است :

«گسل» سهیل امیر شریفی

«رورانس» سوگل رضوانی

«اس»(s)  حامد اصلانی

«تو هنوز اینجایی» کتایون پرمر و محمد روحبخش

«تشریح» سیاوش شهابی

«بچه خور» محمد کارت

«دریای تلخ» فاطمه احمدی

 

تصویر جدیدی از جیک ییلنهال در فیلم اره چرخی مخملی منتشر شد
ادامه

 

جشنواره فیلم فجر، جایگزینی برای جشنواره بین‌المللی فیلم تهران بود که تا پیش از انقلاب ۱۳۵۷ در ایران برگزار می‌شد و در آن فیلم‌های برگزیده سینمای ایران در کنار آثار سینمای بین المللی به رقابت می‌پرداختند . بعد از انقلاب ، این جشنواره تعطیل شد و بعد از ۴ سال ، جشنواره فیلم فجر ، همزمان با روزهای مبارک دهه فجر، جایگزین آن شد . نخستین دوره جشنواره فیلم فجر از ۱۲ تا ۲۲ بهمن سال ۱۳۶۱ به دبیری حسین وخشوری برگزار شد . جشنواره فجر تا سال ۱۳۷۴ فقط به تولیدات سالانهٔ سینمای ایران می‌پرداخت . از سال ۱۳۷۴ جشنواره به صورت بین المللی برگزار می‌شود و علاوه بر سینمای ایران ، در بخش بین‌الملل به بررسی فیلم‌هایی از سینمای جهان می‌پردازد . در بخش‌های رقابتی این جشنواره ، شرکت کنندگان برای کسب جایزهٔ مخصوص که سیمرغ بلورین نام دارد با هم رقابت می‌کنند . دیپلم افتخار و لوح زرین از دیگر جوایز این جشنواره می باشند .

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *