قهرمانی ساده‌دل از جنس خودمان | معرفی فیلم و کمیک کیک اس

فیلم کیک اس ( Kick-Ass ) یکی از جذابترین ، خشن‌ترین و بزرگسالانه‌ترین فیلمهای ابرقهرمانانه است که ظاهری کودکانه دارد ( مخصوصا اگر هیت گرل را در نظر بگیرید ) اما اصلا مناسب کودکان نیست ! به علت اینکه این فیلم یکی از وفادارترین اقتباسهای سینمایی از روی کمیک بوک است ، تصمیم گرفتیم که در این مقاله به معرفی فیلم و کمیک کیک اس بپردازیم ؛ با اطلاعات بیشتر از این دو اثر جذاب همراه مجله سینمایی دژم باشید :

درباره کمیک کیک اس و فیلم کیک اس

 

کمیک کیک اس
آماده برای رزم !

 

Kick-Ass کتابی کمیک ، منتشر شده در سال ۱۹۹۹ توسط مارک میلار و جان رومیتا است که در زمان خود توانست به یکی از محبوبترین کمیک بوک های دنیا تبدیل شود . Kick-Ass داستان دیو لیزسکی نوجوان دبیرستانی است که هیچ قدرتی ندارد اما می‌خواهد که تبدیل به یک ابرقهرمان شود و نام خود را Kick-ass می‌گذارد که اصطلاحی‌ست در انگلیسی به معنی بزن بهادر . او در جریان یکی از شب‌گردی‌های پارتیزانی‌اش ، به شدت در مخصمه گیر می کند و در حالی که نمیداند چه کند ، دختری کم سن و سال به اسم هیت گرل سر می‌رسد و … . احتمالا اگر فیلم اقتباسی را دیده باشید یا کمیک را خوانده باشید ، ادامه را خودتان می دانید ! اما بحث بر سر این است که آیا اقتباس فیلم از روی این کمیک وفادارانه بوده ؟ آیا کیک اس یکی از بهترین اقتباسهای سینمایی از روی کمیک بوک است ؟ جواب یک کلمه است : بله !

 

بهترین سریالهای سال ۲۰۱۸ از نگاه متاکریتیک | تابستون چی ببینیم؟
ادامه
فیلم کیک اس ۲ با اقتباس از روی کمیک کیک اس
ناگفته نماند که قسمت دوم فیلم هم ساخته شد ولی نتوانست به محبوبیت قسمت اول دست یابد ؛ البته که فیلم بدی نبود و اگر دوست داشتید برای گذراندن وقت انتخاب مناسبی‌ست

 

چه چیزی کیک اس را متمایز می کند ؟

فضاسازی و واقع‌گرایی ؛ در حقیقت اگر فیلم را دیده باشید یا کمیک را خوانده باشید ، احساس می کنید که واقع‌گرایانه نیست ( مخصوصا درباره‌ی کاراکتر هیت گرل ) و تنها یک فیلم ابرقهرمانی دیگر است که پر از تخیل و حس هیجان کاذب و گذراست ؛ اما اشتباه نکنید . اگر به اتفاقات روزمره‌ی دنیا بنگرید ، متوجه خواهید شد که این مجموعه داستان بسیار هم واقع گرایانه است . دقیقا مثل صحنه‌ی ابتدایی فیلم که مشاهده کردیم فردی با بر تن کردن لباس پرنده ، سعی داشت یک ابرقهرمان شود و پرواز کند ؛ اما خب ، به زمین افتاد و له شد ! کیک اس دنیایی خشن و بی رحم را نشان می دهد ؛ دنیایی که در حال زندگی کردن در آن هستیم و هنوز نفهمیدیم که چه بر ما می‌گذرد . با اینکه داستان کیک اس پر از کلیشه است ، اما دیدن و خواندنش برای تمام کسانی که دوست دارند کمی معنا و مفهوم عمیق با چاشنی هیجان تجربه کنند بهترین انتخاب است .

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *