کمیک جوک کشنده ( منبع اقتباس فیلم جوکر ) | بتمن و جوکر با هم خندیدند!

کمیک جوک کشنده ( منبع اقتباس فیلم جوکر ) یکی از زیباترین و برترین کامیکهای بتمن و جوکر است. این کامیک را می‌توان اوج طراحی و انتهای نویسندگی داستان میان این زوج عجیب و غریب دانست. این کامیک، جایی ست که بتمن به جوکهای جوکر میخندد، جایی ست که جوکر میگوید نمیخواهد خوب شود و دوست دارد چیزی که هست بماند، این کامیک جایی ست که باربارا گوردن فلج می‌شود. این کامیک، یک حقیقت تلخ را بیان می‌کند: جدال میان بتمن و جوکر تنها با مرگ یک نفر از این دو به پایان می‌رسد.

 

درباره کمیک جوک کشنده

 

منبع اقتباس فیلم جوکر

 

در جای جای کمیک جوک کشنده ( منبع اقتباس فیلم جوکر ) داستان کمدینی شکست خورده روایت می‌شود که در واقع یکی از چند پیشینه‌ایست که جوکر از خودش گفته! جوکر یک کمدین شکست خورده است و نمیتواند مخارج همسر باردارش را تامین کند. با پیشنهاد دو خلافکار، وی تصمیم میگیرد در دزدی از یک شرکت مواد شیمیایی دخیل شود. زمانی که وی می‌خواهد به سمت محل دزدی برود، به او خبر می‌رسد که همسر و فرزندش در طی یک دزدی از خانه‌اش مرده‌اند! جوکر ناراحت و پریشان است اما دزدها وی را با زور مجبور می‌کنند که نقش خود را ایفا کند. خب ؛ همانطور که همه حدس می‌زنید، شوالیه تاریکی از راه رسیده و جوکر هم از ترس خودش را درون یک دیگ پر از ماده‌ای شیمیایی می‌اندازد! وقتی وی از آنجا بیرون می‌اید، صورت و سیرتش تبدیل چیزی شده که برای همه آشناست؛ جوکر! نکته‌ی جالب توجه اینجاست که جوکر در این کامیک پس از تعریف این داستان، گفت که اصلا مطمئن نیست چیزی که برایش در گذشته اتفاق افتاده همین باشد! اگر بخواهیم حرف وی را درست در نظر بگیریم، تقریبا نزدیک به بینهایت پیشینه می‌توان برای جوکر حدس زد که درستی هر کدام به اندازه‌ی دیگری‌ست!

 

Jared Leto و فیلم مستقل دیگری از شخصیت جوکر ؛ وارنر دست‌بردار نیست
ادامه

کمیک جوک کشنده

 

کمیک جوک کشنده ( منبع اقتباس فیلم جوکر ) اما در اصل با جوکری شروع می‌شود که یک شهربازی را در اختیار گرفته و در آن تعدادی بازی مرگبار و مفرح ساخته. او در نظر دازد تا ضربه‌ای وحشتاناک به شهر و قهرمان محبوبش بزند و تصمیم میگیرد تا این کار را با شلیک کردن به باربارا گوردن شروع کند! جوکر خانه‌ی سرهنگ جیم گوردن را پیدا کرده و با شلیک به دخترش کار خود را شروع میکند. سپس همدستانش به باربارای عرق در خون تجاوز کزده و در این حین، جوکر از آنها عکس میگیرد. پس از این واقعه، جوکر جیمز گوردن را دزدیده و به شهربازی میبرد و سعی میکند تا با نشان دادن عکس ها وی را دیوانه کند! بتمن اما سر رسده و طبق معمول، جلوی جوکر را میگیرد. اما این پایان ماجرا نیست.

 

بتمن و جوکر

 

در انتهای این کمیک، شاهد این هستیم که بتمن به جای کتک زدن حوکر شروع به صحبت کردن با وی میکند و از او میخواهد که سر عقل آمده و بگذارد که بتمن کمکش کند. جوکر اما این پیشنهاد را نمیپذیرد چون عقیده دارد که خیلی دیر شده و همینطور عقیده دارد که رابطه‌ی میان خودش و بتمن ا دوست دارد و نمیخواهد تغییر کند. سپس او جوکی را تعریف میکند که تقریبا بی مزه است. اما پس از حرفها و حقیقتهای تلخی که گفته، مشاهده میکنیم که بتمن ابتدا لبخندی زده و سپس دست بر شانه‌ی جوکر میگذارد و با او میخندد! این صحنه به قدری زیبا طراحی و نمایش داده شده که تا به حال هیچ اثر دیگری نتوانسته به این شکل رابطه‌ی بین آدم خوبه‌ی داستان و آدم بده را شرح دهد! بتمنی که میخندد، جوکری که از گذشته اش میگوید، بت‌گرلی که فلج شده و جیم گوردونی که شکسته، همگی سبب شدند تا این کامیک به یکی از برترینهای دنیای دی‌سی تبدیل شود.

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *