نقد فیلم White Boy Rick | ریک سفید پوست

ساخت آثار هنری سینمایی از روی داستانهای واقعی که برای افراد واقعی رخ داده اند ، در برخی اوقات نتیجه‌ی مثبتی دارد و در دفعات دیگر ، شاید به نتایج کاملا منفی‌ای بیانجامد . اما در این میان فیلمهایی همچون ریک سفید پوست ، که درباره‌ی شخصی به نام ریک ورشه است وجود دارند که نه می‌توان آنها را اثری مثبت تلقی کرد و نه اثری منفی ؛ در ادامه با نقد فیلم White boy Rick به کارگردانی یان دمانگ و با بازی ریچی مریت و متیو مک‌کانهی همراه دژم باشید :

 

نقد فیلم White boy Rick به کارگردانی یان دمانگ و با بازی ریچی مریت و متیو مک‌کانهی

 

نقد فیلم white boy rick
پوستر رسمی فیلم

 

روایت فیلم White boy Rick با یک شروع طوفانی آغاز شده و آرام و غمگین به پایان می‌رسد ؛ ریک سفید پوست سعی نمی کند که منظور خاصی را به شما برساند و تنها می خواهد یک داستان که به خیال خودش جذاب است را روایت کند . یان دمانگ در کارگردانی این فیلم چیزی کم و کسر نگذاشته و تقریبا می توانید متوجه شوید که با اینکه کار وی اختصاصی و استثنایی نیست ؛ اما توانسته تا اثری مناسب و در خور سینمای بیوگرافیکال بسازد . اما مشکل داستان زندگی ریک ورشه در این فیلم ، از دیالوگ شروع می شود و در انتها به خود ریک ختم می شود !

 

متیو مک‌کانهی

 

دیالوگهایی که باعث عصبانیت می‌شوند !

کلیشه‌ای ، ضعیف و شعاری ؛ ضعف فیلمنامه‌نویس این اثر در پردازش دیالوگها کاملا مشهود است و احتمالا در برخی صحنه ها احساس می کنید که عملا به شعور شما توهین می شود و به شما برمی‌خورد ؛ در باقی موارد نیز دیالوگهای این فیلم را عملا در فیلمهای دیگر دیده‌اید ! روایت فیلمنامه که در سه بازه‌ی زمانی یک‌ساله روایت می شود نیز آن چنان قوی و جذاب نیست و فیلم بیشتر جذابیت خود را مدیون نقاط عطفی‌ست که سبب شده فیلم پس از سی دقیقه کسل‌کنندگی ، تنها با یک صحنه ، شما را مجاب کند که فیلم را کنار نگذارید و تا پایان آن را تماشا کنید .

 

بن فاستر در فیلم مستقل Leave no Trace ایفای نقش می‌کند
ادامه

فیلم white boy rick

 

سیاه شدن تدریجی ریک سفید پوست

فیلم White boy Rick ، داستان یک خانواده‌ی سه نفره شامل ریک ورشه ، پدر اسلحه‌فروش و خواهر معتادش در سال ۱۹۸۵ در دیترویت را روایت می کند که به دنبال ثروت هستند تا از زندگی فقیرانه‌ی خود خلاص شوند ؛ در این میان ، ریک با فروش چند اسلحه‌ به یک گروه موادفروش و پیوستن به آنها ، درگیر ماجراهایی می شود که اتفاقات فیلم را تشکیل می دهند . ریچی مریت در نقش ریک ، بازیگری حرفه‌ای نیست و این اولین ایفای نقش او در یک فیلم سینمایی است پس انتظاراتتان را بالا نبرید ؛ البته چیزی که گفتم به این معنی نیست که ریچی نتوانسته از پس کار بربیاید ؛ اما در بسیاری از اوقات کاملا مصنوعی بودن بازی او را متوجه می شوید . متیو مک‌کانهی هم که نیاز به معرفی ندارد و در این فیلم نیز به خوبی نقش یک پدر شکست‌خورده را بازی می‌کند که سعی دارد خانواده‌اش را کنار هم نگه دارد ‌؛ اگرچه برخی نقصهای فیلم که به آنها اشاره کردیم سبب می شود که بازی بسیار خوب مک‌کانهی به چشم نیاید .

 

نقد فیلم مغزهای کوچک زنگ زده | خوش ساخت و پر ایده
ادامه

متیو مک‌کانهی و ریچی مریت در فیلم white boy rick

 

پایان نقد فیلم White boy Rick | فیلم را ببینیم یا نه ؟

وقتی می خواهیم از دنیای واقعی حرف بزنیم کار کمی سخت می شود ؛ به انگار بنده ، فیلمهای سینمایی اقتباس شده از زندگی افراد واقعی ، در ابتدا باید از روی فردی اقتباس شود که برای خیلی‌ها شناخته شده و به نوعی حسابش را پس داده و در قدم بعدی ، باید محتوای کشننده و جذابیت لازم برای ارائه را داشته باشد یا اگر موجود نیست ، بستر آن به نحوی باشد که بتواند فیلمی درام از روی آن ساخت . فیلم White boy Rick فیلمی‌ست که تقریبا بخش ابتدایی را نادیده گرفته و یک راست به سراغ تقویت بخش دوم رفته است ؛ میتوان گفت که یان دمانگ توانسته به صورت تقریبی از داستان زندگی ریک ورشه ، یک درام بسازد که لااقل می‌تواند برای زمان تقریبی ۲ ساعت ، شما را پای خود نگاه دارد و نقاط فرود و اوج‌گیری نسبتا مناسبی داشته باشد . این فیلم گرچه ضعفهای مشخصی دارد ولی یک بار دیدنش خالی از لطف نیست .

 

 

Summary
Review Date
Reviewed Item
White Boy Rick
Author Rating
31star1star1stargraygray
نمره‌ی فیلم
نمره دژم
۶
میانگین امتیازات: ۶
فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *