نقد فیلم Then Came You | سپس تو آمدی و همه چیز بهتر شد !

با نقد فیلم Then Came you همراه مجله سینمابی دژم هستید ؛ فیلم ” سپس تو آمدی ” یک درام با لحظات شاد ، غم‌انگیز و معنادار است که یک مشکل بزرگ دارد ؛ شناخت ناقص هویت مخاطب اثر !

 

نقد فیلم Then Came You / سپس تو آمدی

 

ایده‌ای قدیمی با فضای بست دادن

چندسالی‌ست که ژانر درامهایی با محوریتِ داستان یک فرد که در حال مرگ است و می خواهد ثانیه به ثانیه‌ی زمان باقیمانده‌اش را به بهترین شکل ممکن سپری کند ، کمی فراگیرتر از گذشته شده ؛ به طوری که در دوران مدرن سینما ، تاکنون چندین و چند فیلم با محوریت همین موضوع ساخته شده است . فیلم ” سپس تو آمدی ” نیز تابع فرمول نسبتا موفق فیلمهایی از این قبیل است که سعی کرده با اضافه کردن مباحثی جدید ، کمک کند تا علاوه بر بیشتر فهمیدن زندگی بیمارانی که مریضی‌های سخت و خطرناک دارند ، به ما بفهماند که ارزش زندگی کردن و زنده بودن بالاتر از چیزی‌ست که فکرش را می کنیم . ادامه‌ی نقد فیلم Then Came You را با یکدیگر می خوانیم … .

 

 

زندگی کردن چیست ؟

در ابتدا از بازیها برایتان می گویم ؛ نقش‌افرینی بازیگران فیلم جذاب است و شما را دلزده یا خسته نمی کند . مخصوصا بازیگر نقش اسکای با بازی میسی ویلیامز که حتما نام او را از سریال محبوب بازی تاج و تخت به خاطر دارید . اسکای نام کاراکتری بیمار است که تصمیم دارد در زمان کمی که برایش باقی مانده ، با تمام قوا زندگی کند و هرچه می خواهد انجام دهد . از آن طرف ، ایسا باترفیلد در نقش کلوین ، پسری است سالم ولی بسیار غمگین و جامعه‌ستیز که هر روز در انتظار مرگ نشسته و زندگی‌ای تکراری و خسته کننده دارد . زوجی که این دو در کنار یکدیگر تشکیل می دهند دیدنی از آب درآمده و شما را مجاب می کند که داستانهایشان را تا انتها دنبال کنید .

 

نقد فیلم The Predator 2018 ( غارتگر ۴ ) | هیجان‌های توخالی و بیهوده
ادامه

 

بخش فنی

اما بزرگترین مشکل این فیلم ، نحوه‌ی روایت آن است . این فیلم بیش از حد … آرام است ! اتفاقات بزرگی در فیلم رخ نمی دهند و عملا تا نیمه‌ی دوم ، نقاط عطف چندانی را مشاهده نمی کنیم . باید گفت که این موضوع کمی سلیقه‌ای می شود اما جدای از بحث سلیقه و علاقه‌مندی‌ها ، اینکه سکوی پرتابی نباشد که مخاطب را به ادامه‌ی راه ترغیب کند کمی دلزده‌کننده است ! موسیقی در این فیلم جای والایی ندارد و این موضوع با اینکه عیب بزرگی نیست اما می تواند شما را کمی جا بزند ! به غیر از این موضوع ، بقیه‌ی بخش‌های فنی اعم از فیلمبرداری ، کارگردانی و تدوین خوب عمل کرده اند و شاهد پرش میان صحنه‌ها نیستیم 

 

 

داستانی قدیمی که بوی تازگی می دهد ( خطر اسپویل ) :

داستان این فیلم از همان ابتدا به شما می فهماند که قرار است کمی متفاوت‌تر از روند معمول این ژانر باشد . در چند دقیقه‌ی ابتدایی اثر ، شاهد پسر و دختری جوان هستیم که در حال آزمایش دادن برای سرطان و موضوعات پیرامون این بیماری دردناک هستند . دختر در انتهای کارش متوجه می شود که هیچ درمانی برای مشکلش نیست و پسر تازه به ابتدای کار رسیده و در حال آزمایش برای تشخیص سرطان است . اما جذابیت داستان فیلم به این است که در ادامه‌ی راه متوجه می شویم که پسر اصلا سرطان ندارد ! وی به خاطر گذشته‌ی شومی که داشته ، هر روز به مرگ فکر می کند و نشانه‌هایی را که در بدنش ظاهر می‌شود ، چک می کند تا مطمئن شود که مریض نیست . این فیلم گرچه معیارهای جدیدی دارد تا خسته کننده و تکراری نشود ؛ اما برای اینکه باز هم فیلمی مثل برترینهای این ژانر ساخته شود راه زیادی باقی مانده .

 

نقد فیلم Spy Who Dumped Me | جاسوسی که قالم گذاشت
ادامه

 

 

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *