نقد فیلم The Nun | بازی مسخره با راهبه ها

اگر فکر کردید شخصیت ترسناک و خفن راهبه والاک قرار است یک فیلم مستقل فوق العاده داشته باشد و مانند کانجورینگ شما را تا سرحد مرگ بترساند سخت در اشتباهید ؛ نقد فیلم The Nun ( نقد فیلم راهبه ) را بخوانید : ( در ضمن ، برای آشنایی بیشتر تریلر فیلم را هم تماشا کنید )

 

نقد فیلم The Nun

 

چرا یک فیلم ترسناک میشود ؟

خب جواب ساده است ؛ کارگردان قصد ساخت یک فیلمنامه ی ترسناک را دارد و شروع میکند به پروراندن ایده های جدید و ترسناک ! اما جواب دیگری هم برای این سوال وجود دارد ؛ میتوانیم موسیقی سنگین در یک فضای تاریک مانند یک صومعه و پخش کنیم و چندتا صحنه ی سناریو ساده سرهم کنیم تا به آب و تاب داستان اضافه شود ! هاردی ، کارگردان فیلم The Nun گزینه ی دوم را انتخاب کرده . راهبه حتی به اندازه ی ضعیفترین فیلم جیمز وان هم ایده ندارد ؛ این فیلم حتی از قسمت اول انابل هم چندین قدم عقب تر است .

 

نقد فیلم راهبه / راهبه
فیلم راهبه حتی به اندازه ی ضعیفترین فیلم جیمز وان هم ایده ندارد ! حیف والاک نبود ؟!

 

فیلمنامه ؟! یه چیزی جور کن دیگه

۳ فیلم به صورت مستقیم و غیرمستقیم از دنیای کانجورینگ به داستان راهبه ارجاع داده شدند ؛ طوری که همه ی نگاه ها به زمینه ی داستانی تمام ماجراهای آنابل و کانجرینگ بود . اما راهبه با وقاحت تمام یک داستان ترسناک مذهبی تکراری را بدون هیچ چیز جدیدی تکرار میکند و در آخر برای اینکه هواداران دلخور نشوند با وصله و پینه فیلم را به دنیای کانجرینگ متصل میکند ! راهبه هیچ چیز جدیدی را افشا نمیکند ، هیچ تاثیری روی دنیای کانجورینگ نمی گذارد و عملا اضافه به نظر میرسد.

 

سخنی با خالق فیلم راهبه | دنیای ابرقهرمانی داریم؛ دنیای سینمایی وحشت نداشته باشیم؟
ادامه
نقد فیلم The Nun / والاک و راهبه
راهبه هیچ چیز جدیدی را افشا نمیکند ؛ این فیلم عملا باعث می‌شود که ترسناک بودن شخصیت والاک نیز زیر سوال برود !

 

از والاک میترسید ؟ دیگه نمی ترسید !

در فیلم های ترسناک قانون نانوشته ای وجود دارد که شیاطین ترسناک را دور نگه دارید و شیاطین ترسناک تر را دورتر ؛ و راهبه کاملا این قانون را میشکند ! در انتهای نقد فیلم The Nun ، باید بگویم که ساختار فیلمنامه ، داستان را به سمتی میبرد که اواخر فیلم بتوانید به راحتی داستان را حدس بزنید ؛ از طرف دیگر ، آن قدر به کاراکتر والاک نزدیک میشود که در انتهای فیلم میتوانید به اسم کوچک صدایش کنید ! در واقع راهبه ، پرابهت ترین شخصیت فیلمهای ترسناک چند سال اخیر را بی ابهت میکند .

 

 

نمره‌ی نهایی فیلم راهبه
نمره‌ی دژم
۴
میانگین امتیازات: ۴
فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *