نقد فیلم The Happytime Murders | قتلهای هپی تایم

فیلم The Happytime Murders ( قتلهای هپی تایم ) که از همزیستی پاپت ها و انسان ها می گوید ، یکی از مسخره‌ترین کمدی‌های حال حاضر سینمای هالیوود است و فیلمی‌ست بدون هیچ احترامی به اجدادش ؛ در حدی که حتی دیدن آن برای یک بار هم پیشنهاد نمی شود ! در ادامه با نقد فیلم The Happytime Murders همراه ما باشید :

نقد فیلم The Happytime Murders

 

چه بر سر پاپت‌های شیرین آمد ؟

دقیقا نمیدانم که سینمای جهان چه زمانی میخواهد متوجه شود که تنها ارائه‌ی ایده‌های خوب کافی نیست و مهمتر از هر چیزی ، پردازش یک ایده است . جدیدترین قربانی این موضوع نیز فیلمی کمدی‌ست به اسم The Happytime Murders ( قتلهای هپی تایم ) که شاید اگر ایده‌ی کاملا مناسب و جذاب آن به درستی پرداخته می شد ، شاید این فیلم به یکی از بهترین فیلمهای کمدی بزرگسالانه تبدیل می شد ؛ حتی اگر سازندگان فیلم سعی در ارائه‌ی ایده به صورت خام می دادند و هیچ تغییری در آن ایجاد نمی کردند باز هم شاهد فیلم خوبی بودیم ؛ اما ایده‌ی جذاب این فیلم زیر حجم زیادی از دیالوگهای کلیشه‌ای و مسخره ، ارتباطات بی‌خود و بی‌جهت و استفاده‌ی جهت‌دار و مکرر از موضوعات جنسی نابود شده و تقریبا چیزی از آن کمدی ناب باقی نمانده مگر نشانه‌های کوچکی از وجود آن !

 

نقد فیلم لس آنجلس تهران | کمدی فانتزی به سبک فیلم‌ایرانی
ادامه
نقد فیلم the happytime murders | قتلهای هپی تایم
واقعا باید بگویم که تکان دادن این عروسکها و بازی در نقش یک پاپت کار بسیار بسیار طاقت‌فرسایی‌ست ! حیف نیست که تیم سازنده این‌قدر انرژی صرف ساخت فیلم کرده باشند تا در آخر کاری کنند که این اثر با بودجه‌ی ۴۵ میلیون دلاری به فروش ۲۷ میلیون دلاری برسد ؟!

 

کمدی یا جنایی یا درام یا پاپت ؟

داستان فیلم در دنیایی روایت می شود که عروسکهای نمایشی (پاپت ها ) و انسان ها در کنار یکدیگر زندگی می کنند اما روزگار به کام پاپت ها نیست و خشونت علیه آنها هر روز در حال افزایش است . کاراگاه خصوصی فیل فیلیپس که قبلا به عنوان اولین پاپت پلیس شناخته می شد و حال از اداره اخراج شده است ، درگیر پرونده‌ای می شود که او را به گذشته‌های دور می برد و مجابش می کند تا با همکار قدیمی اش همراه شود . داستان فیلم حتی سعی می کند نیم نگاهی به نژادپرستی داشته باشد اما عملا در این حوزه نیز شکست می خورد ؛ چون هر جور که حساب کنیم ، ذات فیلم قتلهای هپی تایم کمدی است ؛ آن هم کمدی‌ای که متاسفانه هر کاری کنید نمیتوانید به آن بخندید ! ( به طوری که به شخصه به ۱۵ ثانیه از فیلم خندیدم . )

 

 

 

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *