نقد فیلم The Commuter | مسافر همیشگی قطار کلیشه‌ها

فیلم مسافر همیشگی به کارگردانی خائومه کولت سررا ، کارگردان اسپانیایی و با بازی لیام نیسون ، یک اکشن کاملا متوسط رو به ضعیف است که شاید در ظاهر و نگاه‌های اول به نظر برسد موضوع جذابی دارد اما به سرعت شما را ناامید می کند ؛ با نقد فیلم The Commuter همراه مجله سینمایی دژم باشید :

 

نقد فیلم The Commuter | مسافر همیشگی قطار کلیشه‌ها

 

فیلم مسافر همیشگی چهارمین همکاری میان خائومه کولت سررا ، کارگردان اسپانیایی و لیام نیسون ، بازیگر محبوب سری فیلمهای Taken است ؛ راستش را بخواهید ، وقتی در حال تماشای این فیلم هستید احساس می کنید که صحنه‌های ناب و زیبایی می‌بینید که هر کدام پر از غافلگیری و لحظات هیجان‌انگیز هستند اما پس از کمی گذشت زمان ، فیلم شما را ناامید می کند و باز هم به تکرار کلیشه‌های میان کولت سررا و نیسون می پردازد . داستان این فیلم ، نحوه‌ی روایت و بازی لیام نیسون که شخصیت اصلی فیلم است شما را یاد فیلمهای Taken و سه فیلم قبلی نیسون و کارگردان این اثر می‌اندازد ؛ آن‌قدر که با دیدن همه‌ی فیلمهای این دو ، احسا می کنید در حال تماشای چند فیلم هستید که دنباله ی معنوی یکدیگرند ! 

 

نمرات فیلم Spider-Man: Into the Spider-Verse منتشر شد | بهترین اسپایدرمن !
ادامه
نقد فیلم The Commuter | فیلم مسافر همیشگی
نقد فیلم The Commuter | فیلم مسافر همیشگی

 

در این فیلم دیالوگها کلیشه‌ای هستند ( به جز در برخی موارد ) و نمونه‌های آن را بسیار دیده‌ایم که شاید نکته‌ی منفی‌ای نباشد اما قطعا مثبت نیست ؛ از طرفی دیگر ، نحوه‌ی بیان دیالوگها توسط تمامی بازیگران باعث شده که هر شخصیت یک تیپ به نظر برسد و کسی سعی نکند تا چیز جدیدی باشد یا نکته‌ی خاصی از خود به نمایش بگذارد . برعکس دیگر فیلمهای نیسون ، این اثر شامل درگیریهای اکشن زیادی نیست و به همین دلیل لازم نبوده که برروی جلوه‌های ویژه کار شود . اگرچه در صحنه‌های اندکی که از این ویژگی استفاده شده نیز شاهد ضعف خاصی نیستیم .

 

لیام نیسون در نقش مایکل در فیلم مسافر همیشگی
نقد فیلم The Commuter | فیلم مسافر همیشگی

 

مایکل ، پلیس سابق و مسافر همیشگی مترو ، ۱۰ سال است که برای کار در یک شرکت بیمه در یک ساعت خاص سوار مترو شده و در یک ساعت خاص از آن پیاده می شود . مایکل بیشتر افراد قطار ساعت خود را می شناسد و از این رو ، به صورتی یکی از آشناترین و باتسلط‌ترین افراد بر روی امنیت قطار است ! روزی که مایکل ۶۰ ساله از کارش اخراج شده و شکسته در حال بازگشت به سمت خانه است ، زنی از راه می رسد و به او می‌گوید که باید فردی را در مترو با مشخصات خاصی پیدا کند . شاید داستان فیلم در ابتدای کار جذاب به نظر برسد ؛ اما باور کنید که با دیدن فیلم ، متوجه خواهید شد که این فیلم به هیچ عنوان یک اثر قوی نیست و کاملا متوسط و در مواقعی ، ضعیف رفتار می کند . شاید بتوانید برای یک بار هم که شده فیلم را تا انتها تماشا کنید اما به زودی آن را فراموش خواهید کرد !

 

لیام نیسون به اسپین آف "مردان سیاه‌پوش" پیوست .
ادامه

 

 

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *