نقد فیلم robin hood 2018 | نقد فیلم رابین هود ۲۰۱۸ را در مجله سینمایی دژم بخوانید

با نقد فیلم robin hood 2018 همراه مجله سینمایی دژم باشید ؛ این فیلم با بازی تارون اگرتون و جیمی فاکس که به بازگویی داستانهای رابین هود می پردازد ، آنچنان که باید گیرا نیست و به غیر از صحنه‌های اکشن خالص و جلوه‌های ویژه‌ی میدانی قوی ، داستانی را که از این حماسه‌ی بریتانیایی انتظار داریم نشانمان نمی‌دهد . در ادامه نقد فیلم رابین هود ۲۰۱۸ را در دژم بخوانید :

 

روایتی درهم و افسار گسیخته از یک حماسه‌ی خاطره‌انگیز

 

رابین هود روند تکاملی اشراف‌زاده‌ای را نشان می‌دهد که به ناجی فقیران و کارگران تبدیل می شود . گرچه داستان فیلم کلیشه‌ای است اما اگر در روایت آن کمی دقت به خرج داده می شد ، احتمالا با اثری فاخرتر از این فیلم روبرو بودیم . اگرچه رابین هود یک فاجعه‌ی تمام عیار نیست و باعث دلزدگی شما از این داستان نمی شود ؛ اما فیلم بسیار به دور از میزان و تناسب عمل می کند و روایت آن شما را سردرگم و دلزده خواهد کرد . گرچه از نظر فنی شاهد فیلم متوسط رو به بالایی هستیم و عملکرد بازیگران نیز مناسب و تقریبا در حد و اندازه‌ی فیلم است ( البته نقش منفی کاملا کلیشه‌ای رفتار می‌کند و هیچ نکته‌ی جدیدی در بازی او نیست ) .

 

نقد فیلم Spy Who Dumped Me | جاسوسی که قالم گذاشت
ادامه
بازیهای قابل قبول اما ناکافی ؛ متاسفانه کاملا مشخص است که فضای فیلمنامه‌ی این اثر ، اجازه‌ی خلاقیت به بازیگران را نمی‌دهد .

 

روایتی که تکلیفش با خودش مشخص نیست

از سردرگمی روایت فیلم گفتیم ؛ بسیاری از نقاط داستان برای شما تعجب‌آور خواهند بود و اولین آنها نیز ۵ دقیقه‌ی ابتدایی فیلم است ! شما عملا متوجه نمی‌شوید که چرا رابین که تا این حد زندگی اشراف‌زادگان را از حفظ است ، به راحتی اجازه می دهد یک دزد اسبش را برای کمک به مردی فقیر بدزدد ؛ پس از آن ، نمیفهمید که چرا این اشراف‌زاده به یک‌باره و پس از کشتن بسیاری از دشمنانش در جنگ ، حاضر می شود تا جان یکی از اسیران را نجات دهد ؛ آن هم در صورتی که آن اسیر ، پسر فردی‌ست که چندساعت پیش داشت جان رابین را میگرفت ! شاید بتوان به راحتی از این حفره‌های داستانی گذشت ؛ اما در ادامه‌ی فیلم و مشاهده‌ی اینکه

 

شخصیت منفی‌ای که حرف زیادی برای گفتن نداشت !

 

حرف آخر

جدیدترین نسخه‌ی فیلم رابین هود یک فیلم جنگی و اکشن تمام عیار است که با چسبیدن به کلیشه‌ها و با استفاده از روایتی درهم و ناموزون ، سعی کرده برای ۲ ساعت شما را سرگرم کند . این فیلم در انتها به هدف کوتاه مدتش میرسد ولی باعث می شود که ناراضی از پای فیلم بلند شوید و با خود بگویید چرا داستانی با این پتانسیل ، روایت تند و افسارگسیخته‌اش را در ۲ ساعت به زور چپانده است ! روایتی که شاید با کمی پختگی بیشتر ، انتخاب دیالوگهای مناسب‌تر و دور شدن از داستانهایی که چندین بار روایت آنها را دیده ایم ، می توانست به اثر هنری بسیار بهتری تبدیل شود .

 

Summary
Review Date
Reviewed Item
Robin Hood (2018 film)
Author Rating
21star1stargraygraygray
نمره‌ی نهایی
نمره‌ی منتقدین
۲
نمره‌ی دژم
۲
نمره‌ی IMDB
۵
میانگین امتیازات: ۳
فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *