نقد فیلم Mowgli | کتاب جنگل از زبان نتفلیکس و اندی سرکیس

با نقد فیلم Mowgli همراه مجله سینمایی دژم باشید تا ببینیم این فیلم جدید نتفلیکس به کارگردانی اندی سرکیس و با بازی کریستین بیل ، بندیکت کامبربچ ، نائومی هریس و کیت بلانشت چطور ظاهر شده است ؛ با نقد فیلم موگلی همراه دژم باشید :

 

نقد فیلم Mowgli | نقد فیلم موگلی

 

چکیده‌ی کارهای اندی سرکیس در سینما

باید گفت که موگلی اندی سرکیس تاریخچه‌ی پیچیده‌ای دارد ! این فیلم در سال ۲۰۱۳ ، توسط کالی کِلُوز شروع به ساخت کرد اما در سال ۲۰۱۴ ، اندی سرکیس مسئول ساخت آن شد . مراحل ساخت در سال ۲۰۱۵ شروع شد و فیلم قرار بود در تاریخ ۱۹ اکتبر سال جاری به روی پرده‌ی سینما برود . سرکیس در این مدت در حال ساخت این فیلم به سبک خودش بود و قرار است که این فیلم ، تجربه‌ای متفاوت از جلوه‌های ویژه را در اختیار مخاطبان قرار دهد . خب ؛ در همین ابتدای کار ، باید بگویم که سرکیس توانسته به حرفش عمل کند و موگلی را به یک فیلم چشم‌نواز تبدیل کند که قطعا دیدن آن برای شما خوشایند خواهد بود .

 

فیلم سینمایی آنچارتد | تام هالند و دن تراکتنبرگ نیتن دریک را زنده می‌کنند
ادامه
پوستر فیلم موگلی
پوستر رسمی فیلم

 

نقد فیلم Mowgli | اقتباسی بزرگسالانه از دنیایی بچگانه

تم داستان و فیلمنامه‌ی موگلی کاملا تاریک و بزرگسالانه است و در مواقع بسیاری شما را متعجب می کند ؛ به صورتی که تماما فراموش می کنید که منبع اقتباس این فیلم یک انیمیشن بسیار خوش‌رنگ بوده ! در هر صورت ، باید گفت با اینکه این فیلم کمی کلیشه‌ای است و آن‌چنان که باید در داستان آن خلاقیت و تنوع جدیدی به چشم نمیخورد و بیشتر شخصیتها فراتر از تیپ ظاهر نمی شوند ؛ اما می توان فیلم را دید و از داستان آن به اندازه‌ای که از پایش بلند نشوید لذت برد !

 

 

نقد فیلم موگلی | بررسی فنی

فیلمبرداری و نماها در فیلم موگلی اغلب الهام گرفته از آثار دیگر سازندگان هستند ولی به هر حال شما از دیدنشان خسته نمی شوید و با توجه به بحث CGI که بسیار زیبا انجام شده ، احتمالا می توانید از نماها لذت ببرید ؛ اما بزرگترین مشکل موگلی در بخش تدوین است . سکانسهای این فیلم بسیار بد به یکدیگر متصل شده اند و دیدنشان به هر طریقی اعصاب شما را خرد می کند ! فیلم به شدت بد تدوین شده و کات ها و برشهای بسیار بدی را شاهدیم که از لذت دیدن فیلم می کاهند .

 

نقد فیلم Spider-Man: Into the Spider-Verse | بازگشت موفق عنکبوتی‌ها
ادامه

فیلم موگلی

 

نقد فیلم Mowgli | جمع بندی

فیلم موگلی فیلمی تماشایی است و دیدن نماها و CGI یا جلوه‌های ویژه‌ی به کار رفته در آن برای یک مخاطب سینما جذاب است ؛ اما بزرگترین مشکل این فیلم این است که با اینکه سعی کرده کار خاصی انجام بدهد ؛ اما به یاد ماندنی نیست و مشکلاتی در فیلمنامه و ضعف فنی و تدوین نامناسب ، سبب شده که این فیلم نتواند آن چنان که باید خودش را نشان دهد . موگلی اثر کم ارزشی نیست ؛ اما می توانست خیلی بهتر از این باشد .

 

 

 

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *