نقد فیلم Goosebumps 2: Haunted Halloween | بی‌ادعا !

دومین قسمت از سری فیلمهای Goosebumps ، یک فانتزی ، سرگرم‌کننده و نه چندان عمیق است که در هدف خود یعنی نشان دادن دنیای فانتزی کودکانه‌ی آر. ال. استاین ، خوب عمل کرده اما ارزش سینمایی چندان بالایی ندارد ؛ در ادامه با نقد فیلم Goosebumps 2: Haunted Halloween به کارگردانی آری ساندل همراه مجله سینمایی دژم باشید ‌:

 

نقد فیلم Goosebumps 2: Haunted Halloween به کارگردانی آری ساندل

 

وقتی جک بلک آر. ال. استاین می‌شود !

دنیای آر. ال. استاین از رویاها و ترس‌های کودکی ما تشکیل شده ؛ هیولاهایی که اگر شبها مسواک نمی‌زدیم به سراغمان می‌آمدند یا اگر نمی‌خوابیدیم ، از محل مخفی خود که معمولا زیر تخت بود بیرون می‌زدند و ما را قورت می‌دادند ! ترس و وحشت در این دنیا ، یک ترس شیرین و کودکانه است و قطعا ورود آن به سینمای هالیوود نمی‌تواند آن‌چنان خروجی بدی داشته باشد ؛ فیلم Goosebumps 2: Haunted Halloween نیز از همین قاعده پیروی می‌کند و فیلمی کاملا متوسط است که صرفا جهت ادای دین به استاین و صد البته سرگرم کردن کودکان و نوجوانان ساخته شده و از این نظر نمی‌توان ایراد خاصی روی آن گذاشت ؛ این فیلم ، فاجعه نیست و ادعا نمی‌کند که چیزی بیشتر از آنچه واقعا هست ، می‌باشد . اما این دلیلی بر وجود ضعف‌های کم و بیش نیست … .

 

نقد فیلم گرگ بازی | گرگ ها مشغول بازی هستند
ادامه

نقد فیلم goosebumps 2: haunted halloween اثری از آری ساندل

 

شاید باورتان نشود اما این فیلم از لحاظ بصری واقعا زیباست ! گرچه در مواقع اندکی احساس می کنید که از نظر جلوه‌های ویژه بسیار کم‌کاری شده و به نوعی این صحنه ها سمبل شده است ؛ اما جلوه‌های کامپیوتری فیلم تقریبا زیبا و بی‌نقص کار شده اند و نمی توان روی آنها ایراد خاصی گرفت . در قدم بعدی از نقد فیلم Goosebumps 2: Haunted Halloween ، باید بگویم که روابط میان شخصیتها خوب است ؛ زیرا هیچ رابطه‌ای میان آنها وجود ندارد ! یعنی با توجه به درون‌مایه‌ای که فیلم ارائه می‌دهد ، وجود همچین چیزهایی آن‌چنان لازم و ضروری به نظر نمی‌رسد . Goosebumps 2: Haunted Halloween یک فیلم بی‌ادعا ، سرگرم کننده و فانتزی-کودکانه است که شاید برای برخی خاطره‌انگیز باشد ؛ همین !

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *