نقد فیلم Bohemian Rhapsody | حماسه‌ی کولی ، حماسی‌تر از همیشه !

ما اینجاییم تا در نقد فیلم Bohemian Rhapsody ، به شما بگوییم که حماسه‌ی کولی چطور توانست خود را به عنوان یکی از برترین بایوپیک‌های موزیکال تبدیل کند و برنده و نامزد جوایز متعدد سینمایی شود ! در ادامه ، نقد فیلم حماسه کولی را در مجله سینمایی دژم بخوانید :

 

نقد فیلم Bohemian Rhapsody ( نقد فیلم حماسه کولی ) | حماسه‌ی کولی حماسی‌تر از همیشه !

 

از کویین بگوییم

محبوبیت و موفقیت گروه موسیقی راک کویین در جلب رضایت مخاطب عام و خاص ، سبب شد این موزیسین‌های جوان که کار خود را از دیسکوها و بارهای سطح پایین محل زندگی خودشان آغاز کرده بودند ، یک باره تبدیل به یکی از برترین گروه‌های راک در تمام اعصار شوند و به سود مالی و معنوی بسیار زیادی دست یابند . شاید به جرات می توان گفت که کویین حماسی‌ترین و احساسی‌ترین گروه راک در تمام زمانها است ؛ به همین دلیل ، ساخت فیلمی از زندگینامه گروه کویین و مخصوصا فردی مرکوری افسانه‌ای ( خواننده اصلی و رهبر معنوی گروه ) قطعا باید کار سختی می بود . خب ؛ ما اینجاییم تا در نقد فیلم Bohemian Rhapsody ، به شما بگوییم که حماسه‌ی کولی چطور توانست خود را به عنوان یکی از برترین بایوپیک‌های موزیکال تبدیل کند و برنده و نامزد جوایز متعدد سینمایی شود .

 

نقد فیلم Bohemian Rhapsody | حماسه‌ی کولی
در ادامه با نقد فیلم حماسه کولی همراه دژم باشید …

 

خاص ؛ همچون مرکوری

همه چیز در فیلم حماسه‌ی کولی نقش و رنگی متفاوت با آنچه از فیلمهای زندگینامه‌ای-موزیکال دیدیم دارد ؛ شاید اولین و مهمترین دلیل این موضوع زندگی متفاوت فردی مرکوری باشد ولی قطعا دومین مورد تاثیرگذار ، ریتم جذاب و گیرای فیلم ( که البته در گاهی موارد کاستی‌هایی نیز دارد ) و صدالبته نقش‌آفرینی بازیگران است . رامی ملک با بازی در نقش مرکوری افسانه‌ای ، بار دیگر ثابت کرد که به راحتی از پس نقشهای سنگین و حرفه‌ای برمی‌آید . فردی مرکوری در فیلم ، دقیقا همان چیزی‌ست که طرفداران و حتی خود اعضای گروه کویین از خود واقعی او به خاطر دارند ؛ یک هنرمند دیوانه‌ی واقعی ! این فیلم از لحاظ زنده‌کردن خاطرات گروه راک کویین سنگ تمام گذاشته و هیچ ایرادی نمی‌توان روی داستان ، تیم بازیگری و عناصر دیگر فیلمنامه گذاشت ؛ اما …

 

نقد فیلم بمب یک عاشقانه | بمب ؛ یک عاشقانه ، یک فارغانه !
ادامه
گروه موسیقی راک کویین
شروع یک نزول … – ادامه‌ی نقد فیلم Bohemian Rhapsody را در دژم بخوانید :

 

مشکلات فنی گریبان‌گیر آخرین اجرای کویین شد

عجیب است که حماسه‌ی کولی مثل خیلی دیگر از فیلمهایی که این روزها می‌بینیم دچار مشکلات فنی‌ست که بیش از نیمی از این مشکلات را باید تقصیر تدوینگر دانست ! تدوین این فیلم واقعا ضعیف کار شده و شما پرش میان صحنه‌ها را حفظ می کنید . البته باید گفت که به علت حجم زیاد داستان و اینکه لازم بود تمام این حجم در ۲ ساعت گنجانده شود ، شاید نمی‌شد کاری از این بهتر انجام داد ! از دیگر مشکلات فنی فیلم می‌توان به دوربین اشاره کرد ؛ در برخی مواقع فیلم ، حرکات دوربین کلیشه‌ای و به دور از انتظار عمل می‌کنند که البته عیب بزرگی نیست و شاید در یک‌بار دیدن متوجه آن نشوید ؛ البته که در یک ربع آخر فیلم که در واقع بازسازی کنسرت Live Aid است ، تقریبا فیلمبرداری شاهکار می‌شود و عمیقا حس می‌کنید که یکی از بینندگان کنسرت هستید !

 

رامی ملک در نقش فردی مرکوری - نقد فیلم حماسه کولی
حیف بود که در نقد فیلم حماسه کولی ( نقد فیلم Bohemian Rhapsody ) این تصویر را نشانتان ندهیم ؛ تصویری از پرده‌ی آخر که بهترین بخش فیلم است !

 

داستانی برخاسته از دل که بر دل نشست

حماسه‌ی کولی ، روایت فردی‌ست که از ابتدا برای اسطوره شدن به دنیا آمده بود ؛ داستان زندگی فردی مرکوری ، خواننده‌ی افسانه‌ای گروه راک کویین ، از ابتدای کار تا انتهای کار . در این فیلم ، تک‌تک لحظات زندگی فردی و گروه کویین را مشاهده می‌کنید که دیدنش قطعا برای طرفداران موسیقی جذاب خواهد بود . اما داستان فیلم از مشکل کمبود توجه به دیگر اعضای گروه کویین رنج می‌برد ! به عقیده‌ی بنده ، این موضوع ضربه‌ی زیادی به فیلم وارد نکرده ؛ اما باید بدانید که وقتی نام فیلم حماسه‌ی کولی است ، یعنی فیلم حول محور گروه کویین میچرخد ؛ اگر قرار بود فیلم تنها بر روی مرکوری تمرکز کند ، شاهد همچین عنوانی نبودیم !

 

نقد فیلم " یک مکان ساکت " / صدای سنگین سکوت !
ادامه
فردی مرکوری
وقتی که فردی هنوز سبیل نداشت !

 

پایان سفر یک کولی ؛ پایان نقد فیلم Bohemian Rhapsody

در میان فیلمهای موزیکال-زندگی‌نامه‌ای که در چندوقت اخیر دیدم ، با جرات میگویم که بهترین آنها قطعا Bohemian Rhapsody است ؛ در این فیلم شاهد صعود ، ثبات ، نزول تدریجی و صعود طوفانی گروه موسیقی‌ای هستید که برای خیلیها حماسه‌آفرین… نه، زندگی‌آفرین بودند ؛ کویین با رهبری معنوی فردی مرکوری ، توانست جای پای خود را در تاریخ موسیقی ثبت کند و سبب شد تا پس از سالها زمان سپری شده از مرگ مرکوری ، باز هم شاهد رکورد شکنی حماسه‌ی کولی باشیم . فیلم بوهمیان رپسودی اگرچه از مشکلات فنی متعدد و برخی مشکلات ریتمی و فیلمنامه‌ای رنج می‌برد ؛ اما از لحاظ معنوی و داستانی و با توجه به بازیهای کم‌نقص بازیگران ، باید گفت که حتی شانس زیادی برای برنده شدن اسکار دارد !

 

 

 

Summary
Review Date
Reviewed Item
Bohemian Rhapsody (film)
Author Rating
41star1star1star1stargray
نمره‌ی پایانی
نمره‌ی IMDB
۸
نمره‌ی منتقدین
۶
نمره‌ی دژم
۷
میانگین امتیازات: ۷
فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *