نقد فیلم Aquaman / آکوامن | مرد دریا نجات دهنده ی دی سی شد ؟

با نقد فیلم Aquaman / آکوامن همراه مجله سینمایی دژم هستید ؛ این فیلم با بازی جیسون موموا و امبر هرد ، یکی از بهترین فیلمهای دی سی می باشد . در نقد فیلم آکوامن می خوانید که شاید این فیلم در مقیاس با دیگر فیلمهای ابرقهرمانی نوآوریهای کمتری برای ارائه داشته باشد ؛ اما برای فیلمهای دی سی و وارنر یک قدم مثبت و رو به جلو است .

 

نقد فیلم Aquaman | نقد فیلم آکوامن

 

وقتی آکوامن پرفروشترین فیلم دی سی / وارنر شد و گیشه‌ی تعطیلات کریسمس را از آن خود کرد ، مشخص شد که این شرکت بزرگ کمیک بوکی توانسته تغییری در فیلمهایش ایجاد کند که به مذاق طرفداران خوش آمده . گرچه فیلم آکوامن از نظر معیارهای سینمایی یک بلاک باستر تمام عیار است که صرفا جهت سرگرمی شما ساخته شده ؛ اما این فیلم در میان بلاک باسترها یک اثر سینمایی قابل قبول است و از لحاظ مقایسه با دیگر فیلمهای دی سی و وارنر در رتبه ی بالاتری قرار می گیرد .

 

نقد فیلم Aquaman | نقد فیلم آکوامن
کل فیلم در همین تصویر خلاصه می شود !

 

این فیلم جلوه های ویژه‌ی کاملا زیبا و چشمنوازی دارد و پس از مدتها ، وارنر تصمیم گرفت تا کمی از تکنولوژی‌هایش کار بکشد و یک اثر قابل قبول ارائه دهد . صحنه‌های زیر دریا ، نبردهای فیلم و موجودات غول پیکر زیر آب همگی زیبا طراحی شده اند و شاهد صحنه‌های تقریبا بی‌نقصی از CGI هستیم . از طرف دیگر اما موسیقی فیلم کار کاملا کاری سطحی انجام داده و با قطعه‌هایی طرف هستیم که نظیر آنها را فراوان دیده ایم . این موضوع ضعف بزرگی به حساب نمی آید ولی موسیقی دقیقا چیزی است که انتظار دارید و سعی ندارد پا را فراتر از این بگذارد .

 

نقد فیلم حیوانات آمریکایی | American Animals
ادامه
آکوامن با بازی جیسون موموا
شاید موموا تنها بازیگری است که می تواند به خوبی از پس این نقش بربیاید

 

جیمز وان ، کارگردان فیلم آکوامن ، ید طولایی در ساخت فیلمهای ترسناک و دلهره اور دارد و تقریبا چندین دقیقه در اواسط فیلم آکوامن نیز از معیارهای وان در فیلمهای ژانر ترسناک بهره می برد . دیدن این سکانس در میان چنین فیلمی که شعارش سرگرم‌کننده بودن است ، برای من بسیار شوکه‌آور بود و دیدن چنین چیزهایی‌ است که شما را مجاب می کند تا انتهای فیلم به تماشا بنشینید . یکی دیگر از چیزهایی که تاثیر مثبتی بر روی فیلم می گذارد ، بازی جذاب جیسون موموا است که به خوبی توانسته از عهده‌ی نقشش بربیاید ؛ اما زوج جیسون موموا و امبر هرد و رابطه‌ی میان آنها آنچنان که باید خوب درنیامده و چیز خاصی برای دیدن و یا احساسی برای لمس کردن نیست .

 

آکوامن با بازی جیسون موموا و امبر هرد
شخصیت منفی فیلم که اوشن مستر نام دارد ، نقش‌آفرینی قابل قبولی را ارائه می دهد اما آنچنان به یاد ماندنی نیست ؛ گرچه دیدن تلاشهای بلک مانتا برای انتقام گیری از آکوامن تقریبا جذابتر از اوشن مستر درآمده!

 

آکوامن که آخرین ساخته‌ی دی سی و وارنر است ، در مدت زمان تقریبا طولانی خود می تواند شما را به خوبی سرگرم کند و چاشنی طنز ، استفاده‌ی مناسب از جلوه‌های بصری و همچنین جلوه‌های ویژه‌ی فیلم شما را جذب خواهد کرد که تا انتها فیلم را تماشا کنید . اما مشکل اصلی آکوامن از آنجا شروع می شود که این فیلم علیرغم تمام کارهای جدیدش ، به داستانی کلیشه‌ای برای یک فیلم اختصاصی بسند کرده و تقریبا می توان تمام اتفاقاتی که قرار است در آن رخ بدهد را حدس زد . با وجود این مشکل ، آکوامن همچنان قابل دیدن و قابل لذت بردن است و شاید شروعی باشد بر بهتر شدن وضعیت دنیای سینمایی دی سی .

 

نقد فیلم Five Feet Apart | پنج فوت دور از هم تا همیشه!
ادامه

 

 

 

 

Summary
Review Date
Reviewed Item
Aquaman
Author Rating
31star1star1stargraygray
نمره‌ی نهایی
نمره‌ی پایانی فیلم Aquaman
۶
میانگین امتیازات: ۶
فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *