نقد فیلم A Simple Favor ( یک لطف ساده ) | بازی‌های زنانه !

فیلم یک لطف ساده به کارگردانی پاول فیگ ، از آن دست فیلمهایی‌ست که به خوبی توانسته خودش را همان گونه که واقعا هست نشان دهد ؛ این فیلم بدون ادعاست و در مدت یک ساعت و نیمه‌ی خود ، شاید شما را آموزش ندهد یا نکته‌ای از فیلم دریافت نکنید ؛ اما قطعا سرگرم خواهید شد و تا انتها همراه با داستان پیش می‌روید . در ادامه با نقد فیلم A Simple Favor همراه ما باشید :

 

نقد فیلم A Simple Favor | فیلم یک لطف ساده ؛ به کارگردانی پاول فیگ

 

زنان ؛ موجوداتی عجیب که در بسیاری از موارد ، تفکرات و نقشه‌هایی که در ذهنشان وجود دارد ، مملکت‌ها به باد داده است ! پاول فیگ در جدیدترین فیلمش بر روی همین موضوع مانور داده و از روی کتابی به همین نام ، فیلم یک لطف ساده را ساخته است ؛ اما یک داستان سرگرم کننده تنها زمانی معنا پیدا می کند که بتوان به آن خوب پرداخت و اینجاست که قوی‌ترین حسن این فیلم مشخص می‌شود ؛ تیم بازیگری کم‌نقص ! بلیک لایولی و انا کندریک در این فیلم بسیار خوش درخشیده اند و تقریبا نمی‌توان روی بازی آنها ایرادی گذاشت ؛ مخصوصا لایولی که در این فیلم ، همزمان در چندین نقش مثبت و منفی ظاهر شده و تقریبا محال است که بازی کم نقص او را نپسندید . از طرفی دیگر انا کندریک است که دقیقا در نقشی قرار گرفته که انگار فقط برای خودش ساخته شده !

 

فیلم سینمایی ژن خوک | فیلمبرداری فیلم جدید سعید سهیلی به پایان رسید
ادامه
پوستر رسمی فیلم یک لطف ساده
پوستر رسمی فیلم یک لطف ساده

 

در پاراگراف بالا از بازی لایولی در چند نقش برایتان گفتم ؛ دقیقا منظورم از این موضوع ، بازی وی در نقش خود و نقش خواهر دوقلویش نیست ؛ بگذارید اینگونه بگویم : یک لطف ساده را دقیقا نمیتوان فیلمی ژانری خواند زیرا از درام‌پردازی تا جنایی معمایی و تراژیک یا حتی در مواقعی ترسناک نیز برای این فیلم استفاده می شود که هیچ کدامشان اشتباه نیستند و شما ذره‌ای از هر کدام را در فیلم A Simole Favor می‌بینید ! و دقیقا در هر قسمتی که فیلم بازی ژانری می‌کند است که شما می‌توانید بازی خوب لایولی را مشاهده کنید . برای اینکه درک کنید از چه سخن می‌گویم ، سکانس کشته شدن خواهر‌ امیلی و پیش‌زمینه‌ی آن ( که حدودا ۵ دقیقه هم نمی‌شود ) را مشاهده کنید .

 

نقد فیلم A Simple Favor به کارگردانی پاول فیگ
نقد فیلم A Simple Favor به کارگردانی پاول فیگ

 

فیلم یک لطف ساده داستان یک مادر مجرد در طبقه‌ی متوسط به اسم استفنی را روایت می‌کند که با یک مادر پولدار و همیشه مست به اسم امیلی دوست صمیمی می‌شود و برای اولین بار برخی از رازهایش را با وی در اشتراک می‌گذارد ؛ اما پس از مدتی ، امیلی ناپدید شده و استفنی از خود می‌پرسد که آیا واقعا بهترین دوستش را می‌شناسد یا خیر . در این فیلم بازیهای زنانه به صورت قدرتمندی به نمایش درآمده‌اند و از این رو نمی‌توان گفت که چه کسی شخصیت منفی و چه کسی شخصیت مثبت است و به نظرم این نکته را نمی‌توان چیز بدی در نظر گرفت . به هر حال ، فیلم A Simple Favor علیرغم برخی مشکلات ریتمیک و فنی ، یک تجربه‌ی دوست‌داشتنی و – دقیقا همانند اسمش – ساده و بی‌ریاست .

 

نقد فیلم دنیای ژوراسیک 2 : قلمرو ساقط | پادشاهی بر باد رفته
ادامه

 

 

Summary
Review Date
Reviewed Item
A Simple Favor
Author Rating
31star1star1stargraygray
نمره‌ی نهایی
نمره‌ی منتقدین
۸
نمره‌ی دژم
۶
میانگین امتیازات: ۷
فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *