نقد فیلم A Simple Favor ( یک لطف ساده ) | بازی‌های زنانه !

فیلم یک لطف ساده به کارگردانی پاول فیگ ، از آن دست فیلمهایی‌ست که به خوبی توانسته خودش را همان گونه که واقعا هست نشان دهد ؛ این فیلم بدون ادعاست و در مدت یک ساعت و نیمه‌ی خود ، شاید شما را آموزش ندهد یا نکته‌ای از فیلم دریافت نکنید ؛ اما قطعا سرگرم خواهید شد و تا انتها همراه با داستان پیش می‌روید . در ادامه با نقد فیلم A Simple Favor همراه ما باشید :

 

نقد فیلم A Simple Favor | فیلم یک لطف ساده ؛ به کارگردانی پاول فیگ

 

زنان ؛ موجوداتی عجیب که در بسیاری از موارد ، تفکرات و نقشه‌هایی که در ذهنشان وجود دارد ، مملکت‌ها به باد داده است ! پاول فیگ در جدیدترین فیلمش بر روی همین موضوع مانور داده و از روی کتابی به همین نام ، فیلم یک لطف ساده را ساخته است ؛ اما یک داستان سرگرم کننده تنها زمانی معنا پیدا می کند که بتوان به آن خوب پرداخت و اینجاست که قوی‌ترین حسن این فیلم مشخص می‌شود ؛ تیم بازیگری کم‌نقص ! بلیک لایولی و انا کندریک در این فیلم بسیار خوش درخشیده اند و تقریبا نمی‌توان روی بازی آنها ایرادی گذاشت ؛ مخصوصا لایولی که در این فیلم ، همزمان در چندین نقش مثبت و منفی ظاهر شده و تقریبا محال است که بازی کم نقص او را نپسندید . از طرفی دیگر انا کندریک است که دقیقا در نقشی قرار گرفته که انگار فقط برای خودش ساخته شده !

 

نقد فیلم خجالت نکش
ادامه
پوستر رسمی فیلم یک لطف ساده
پوستر رسمی فیلم یک لطف ساده

 

در پاراگراف بالا از بازی لایولی در چند نقش برایتان گفتم ؛ دقیقا منظورم از این موضوع ، بازی وی در نقش خود و نقش خواهر دوقلویش نیست ؛ بگذارید اینگونه بگویم : یک لطف ساده را دقیقا نمیتوان فیلمی ژانری خواند زیرا از درام‌پردازی تا جنایی معمایی و تراژیک یا حتی در مواقعی ترسناک نیز برای این فیلم استفاده می شود که هیچ کدامشان اشتباه نیستند و شما ذره‌ای از هر کدام را در فیلم A Simole Favor می‌بینید ! و دقیقا در هر قسمتی که فیلم بازی ژانری می‌کند است که شما می‌توانید بازی خوب لایولی را مشاهده کنید . برای اینکه درک کنید از چه سخن می‌گویم ، سکانس کشته شدن خواهر‌ امیلی و پیش‌زمینه‌ی آن ( که حدودا ۵ دقیقه هم نمی‌شود ) را مشاهده کنید .

 

نقد فیلم A Simple Favor به کارگردانی پاول فیگ
نقد فیلم A Simple Favor به کارگردانی پاول فیگ

 

فیلم یک لطف ساده داستان یک مادر مجرد در طبقه‌ی متوسط به اسم استفنی را روایت می‌کند که با یک مادر پولدار و همیشه مست به اسم امیلی دوست صمیمی می‌شود و برای اولین بار برخی از رازهایش را با وی در اشتراک می‌گذارد ؛ اما پس از مدتی ، امیلی ناپدید شده و استفنی از خود می‌پرسد که آیا واقعا بهترین دوستش را می‌شناسد یا خیر . در این فیلم بازیهای زنانه به صورت قدرتمندی به نمایش درآمده‌اند و از این رو نمی‌توان گفت که چه کسی شخصیت منفی و چه کسی شخصیت مثبت است و به نظرم این نکته را نمی‌توان چیز بدی در نظر گرفت . به هر حال ، فیلم A Simple Favor علیرغم برخی مشکلات ریتمیک و فنی ، یک تجربه‌ی دوست‌داشتنی و – دقیقا همانند اسمش – ساده و بی‌ریاست .

 

تحلیل سه گانه قبل از | قبل از طلوع ، قبل از غروب ، قبل از نیمه شب
ادامه

 

 

Summary
Review Date
Reviewed Item
A Simple Favor
Author Rating
31star1star1stargraygray
نمره‌ی نهایی
نمره‌ی منتقدین
۸
نمره‌ی دژم
۶
میانگین امتیازات: ۷
فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *