نقد فیلم گرگ بازی | گرگ ها مشغول بازی هستند

با نقد فیلم گرگ بازی همراه دژم هستید ؛ این فیلم به کارگردانی عباس نظام دوست و بازی بازیگرانی چون احسان گودرزی ، هانیه توسلی و علی مصفا ، فیلمی سرگرم کننده اما نه چندان خوش ریتم است ؛ در ادامه با نقد گرگ بازی همراه ما باشید :

نقد فیلم گرگ بازی

 

پوستر فیلم گرگ بازی
پوستر رسمی فیلم گرگ بازی

 

اگر با بازی “گرگ بازی” آشنایی ندارید ، آن را همان مافیای خودمان در نظر بگیرید که کمی فضای افسانه های اروپایی را به خودش گرفته ؛ ایده ای اصلی فیلم هم داستانی در قالب همین گرگ بازی است که ایده ی جذابی به نظر میرسد ؛ اما اجرایی کردن یک ایده تا صرف مطرح کردن آن فاصله ی زیادی دارد ! گرگ بازی اگرچه به نظر تکلیف مشخصی دارد ؛ اما رفتار بین ژانری ، بین پیرنگی و بین داستانی متزلزلی دارد که از همان اوایل فیلم توجه شما را به خودش جلب میکند . با این وجود ، به عنوان اولین فیلم سینمایی عباس نظام دوست معرکه به نظر میرسد .

 

فیلم گرگ بازی
نقد گرگ بازی | فیلم رفتاری بین ژانری ، بین پیرنگی و بین داستانی متزلزلی دارد که از همان ابتدای فیلم توجه شما را جلب می‌کند .

 

بازی های تئاتری ، بازی های سینمایی !

تقریباً تمام بازیگران گرگ بازی ، از تئاتریهای درجه یک ایران می باشند و اجرایی که در فیلم ارائه میدهند به گونه ای بیشتر از یک اجرای سینمایی ، تئاتری به نظر میرسد . از طرف دیگر ، رفتار دوربین و دکوپاژهای طراحی شده نورپردازی نه چندان سینمایی فضای داخل خانه ، فیلم را شبیه یک تئاتر با نمایشنامه ایی اروپایی کرده است ؛ تا اینکه فلش بک ها ، به شما یادآوری میکنند گرگ بازی میخواهد سینمایی بماند .

 

نقد فیلم کریستوفر رابین | آن زمان که وینی پو تنها میماند !
ادامه
صحنه ای از فیلم گرگ بازی
نقد فیلم گرگ بازی | تقریباً تمام بازیگران گرگ بازی ، از بازیگران تئاتر درجه یک ایران می باشند و اجرای آنها ، فیلم را شبیه به صحنه‌ی تئاتر کرده است !

 

فیلمنامه ی متخلخل اما سرگرم کننده عباس نظام دوست

فیلمنامه به صورت گروهی توسط عباس نظام دوست ، مجید اسلامی و علی نعمت اللهی به گونه ای نوشته شده که سرگرم کننده باشد و خوشبختانه سرگرم کننده هم هست ؛ اما متاسفانه فیلم یک پایان باز ندارد و یک داستان نیمه جان را رها میکند که دوست ندارید حتی یک دقیقه به گره هایش فکر کنید ! وقتی گرهی در داستان به وجود می‌آید ، برای اینکه شما را درگیر کند باید فرضهای درستی داشته باشد و اصلا مهم نیست که تمام میشود یا نیمه کاره رها میشود .

 

گرگ بازی
فیلم گرگ بازی یک داستان را که اصلا دوست ندارید نیمه جان رها شود ، رها می کند و می رود !

 

نقد گرگ بازی | گرگ ها مشغول بازی هستند

اگر به دنبال یک ساعت و سی دقیقه فیلم سرگرم کننده هستید ، این فیلم میتواند پیشنهاد خوبی باشد ؛ اما اگر میخواهید یک سینمایی خوش ساخت و یا حتی یک داستان بدون نقص ببینید ، خیلی به گرگ بازی عباس نظام دوست دل نبندید .

نمره‌ی فیلم گرگ بازی
امتیاز نهایی مجله سینمایی دژم
۶
میانگین امتیازات: ۶
فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *