نقد فیلم کریستوفر رابین | آن زمان که وینی پو تنها میماند !

فیلم کریستوفر رابین برعکس آنچه منتقدین درموردش میگویند اصلاً یک فیلم متوسط نیست ؛ در این فیلم میتوانید اتفاقات وقتی وینی پو تنها میماند را ببینید ؛ در ادامه با نقد فیلم کریستوفر رابین همراه مجله سینمایی دژم باشید ؛

 

نقد فیلم کریستوفر رابین :

 

داستان کریستوفر و دوستانش

انیمیشن کریستوفر رابین و دوستان یا همان وینی پو یا پو خرسه ی معروف ، از برترین مجموعه های است که هر کسی باید در دوران کودکیش تماشا کند ؛ داستانی ساده ، کودکانه با محوریت مفهمومی ساده و زیبا به نام مهربانی ! این مجموعه آنقدر فضای اجتماعی را دوست داشتنی نشان میدهد که عملا هیچ شخصیت منفی در آن وجود خارجی ندارد ! مهم نیست از چه فرهنگی هستید ؛ وینی پو آنقدر بی قصد و غرض ساخته شده که تماشایش برای هر کودکی از هر فرهنگی دوست داشتنی است . حتی این فیلم که نسخه ی بزرگسال کریستوفر رابین است هم فضای انیمیشن اصلی را حفظ کرده .

 

نقد فیلم کریستوفر رابین و وینی پو
کریستوفر : وای !! امروز فرداست ! وینی پو : چطور امروز میتونه فردا باشه ؟

 

وقتی کریستوفر رابین به مدرسه میرود ؛ وقتی وینی پو تنها میماند !

فیلم کریستوفر رابین بدون شک از برترین فیلمهای دیزنی در سال ۲۰۱۸ است ؛ یک وعده درام کامل به همراه فراز فرودهای داستانی ، کمدی و اصیل که پس از تماشای فیلم تبدیل به یک ملودرام معرکه در ذهن میشود ؛ داستان فیلم به زمانی بازمیگردد که کریستوفر باید به مدرسه برود و دوستانش را تنها بگذارد ؛ اما هر چقدر در دنیایی که بزرگسالان فکر میکنند جدی است پیش میرود ، اندوه بی سبب درونیش بیشتر میشود ؛ تا اینکه بالاخره پو خرسه باز هم به سراغش می آید … .

 

نقد فیلم قانون مورفی رامبد جوان | مجمع دیوانگان خندوانه‌ای
ادامه
کریستوفر رابین و دوستانش / وینی پو تنها میماند
وینی پو : همه میگن هرکاری ممکنه ؛ اما من فقط غیرممکن – هیچ کار – رو انجام میدم !

 

کمدی فوق العاده و داستان نمادین ؛ برگ برنده کریستوفر رابین

فیلم کریستوفر رابین شاید در ضرباهنگ و ساختار فیلمنامه خیلی کلاسیک ، قابل پیش بینی و گاهاً خسته کننده به نظر برسد ؛ اما اجازه ندهید کلیات شمارا از جزییات غافل کند . کمدی کودکانه اما فاخر فیلم با آثاری مثل پدینگتون قابل مقایسه است و حتی در کمدی کلامی چند صد قدم جلوتر به نظر میرسد . وینی پو ، پیگلت ، ایور و … همگی در فیلم نماد یکی از  مشاعر انسانیت اند ! آنها به موقع سر میرسند و کریستوفر را که در آستانه ی بیشعوری است نجات میدهند ؛ فیلم کریستوفر رابین اگرچه چنین محتوای سنگینی در زیرمتن و نقد بی رحمانه جهان ماشینی امروز را در فرامتن خود دارد ؛ اما هیچ کدام از اینها باعث نمیشود که حس نوستالژی بزرگسالان امروز را زنده نکند . در واقع ، این خرس پیر احمق همچنان دوست داشتنی‌ست !

 

 

کریستوفر رابین
امتیاز منتقدین
۶
امتیاز دژم
۸
میانگین امتیازات: ۷
فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *