نقد فیلم ونوم | چی میخواستیم چی شد!

اگر شما هم مثل ما منتظر انتشار فیلم ونوم ، یک شاهکار سینمایی از یک ضد قهرمان خفن ، ونوم با بازی تام هاردی بودید ؛ نقد ونوم را تا انتها بخوانید ؛ این شما و این نقد فیلم ونوم !

 

چی میخواستیم ؟

وقتی خبری شنیدیم که قرار است تام هاردی در نقش ونوم ظاهر شود ؛ انگار جهان داشت باب طبع کسانی که دوست دارند فیلم های کمیک بوکی شاهکار ببیند (ما و شما ) میچرخید ! داستان از جایی شروع میشود که همه از قدرت نمایی دیزنی با قهرمانان مارول خسته شدند ؛ آنها داستان هایی متفاوت از چند ابرقهرمان که با چکش و سپر و لباس آهنی بر پرده ی نقره ای ظاهر میشوند و یک سری ربات و موجودات فضایی را کتک میزنند و آخر هم دنیا را آنطور که میخواهند به مردم جهان  تحویل میدهند میخواستند . حالا نوبت سونی بود که سینمای کمیک بوکی را از انحصار دیزنی دربیاورد. ناگفته نماند که سونی خودش برپا کننده این آتش (سینمای ابرقهرمانی) بود (در اسپایدرمن در سینما داستانش را بخوانید.) ونوم جذابیت کافی و هم استعداد حضور موفق در سینما را داشت اما تا اینکه … .

 

نمرات فیلم Spider-Man: Into the Spider-Verse منتشر شد | بهترین اسپایدرمن !
ادامه
نقد ونوم
همه چیز فدای pg13 شد !

 

آن هیولای دوست داشتنی از سیاره ای خطرناک !

کاراکتر ونوم همیشه بار دراماتیک زیادی داشته ؛ این هیولای دوست داشتنی در واقع یک سیمبیوت بی اراده و بی هویت است که وقتی وارد میزبانش میشود به بخش تاریک ذهن او پیوند میخورد و  قریضه ی بقا ی میزبان را تقویت میکند ؛ ونوم در واقع محصول یک نبرد درونی بین آنچه میخواهم باشم و آنچه شرایط میخواهد باشم است که در داستان کمیک ها شرایط بیشتر میخواهد ادی براک ونوم باشد تا خودش به همین خاطر هم هست که این شخصیت بین شرور و ابر شرور بودن گیر افتاده است و گاها نقش قهرمان را هم بازی میکند .

 

نقد فیلم ونوم

 

چی شد ؟

تمام موقعیت های مختلف برای خلق کمدی ناب ، درام خلاقانه و… را که شخصیت ونوم در اختیارتان میگذارد فراموش کنید ؛ این فیلم در بدیهیات مشکل دارد چه برسد به درام پردازی ! پیش از این صحبت از عنصر دلقک تراژدیک و استفاده از کاراکتر ضدقهرمان قدرتمند و ساختار فیلمنامه و این حرفها بود اما عملا ونوم هیچ چیزی جز یک مدل سه بعدی جذاب ، تریلرهای فیلم و تمام تلاش تام هاردی برای این نقش نیست ! هاردی در این فیلم مثل یک خواننده رپ مجبور است در  زمانی کوتاه که در اختیارش قرار میدهند همه چیز را درمورد کاراکترش نشان دهد اصلا کار به عنصر دلقک تراژدیک نمی کشد ! عملا فیلنمامه ای برای فیلم نوشته نشده ! تمام زمان فیلم برای معرفی سیمبیوت و براک و رابطه شان وقت صرف میکند و در ۱۵ دقیقه پایانی برای اینکه سنت شکنی نشود یک نبرد CGI نه چندان تر و تمیز میبینیم.

 

نقد فیلم اکولایزر ۲ | بکش بکش !
ادامه

 

امتیاز فیلم "venom"
امتیاز منتقدین
۳
امتیاز دژم
۴
میانگین امتیازات: ۳.۵
فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *