نقد فیلم مرد مورچه ای و زنبورک | Ant-man and wasp

مرد مورچه ای و زنبورک آن فیلمی نیست که پس از غوغای جنگ ابدیت چندین بار به تماشایش بنشینید و لذت ببرید این فیلم فقط میخواهد مرد مورچه ای ۲ باشد نه چیز بیشتر ! در ادامه با نقد فیلم مرد مورچه ای و زنبورک همراه ما باشید :

فیلم سازی کارخانه ای !

وقتی تهیه کننده ای به سراغ یک فیلمنامه میرود ، پیش از هر چیز سلیقه ی شخصی خودش را برای انتخاب فیلمنامه دخیل میکند و بعد به سراغ بررسی جوانب میرود ؛ اما اگر قرار باشد کمپانی دیزنی و استودیوهای پر هزینه مارول یک فیلم پر فروش تهیه کنند تا به اعتبار مشتری مداری فروش کند ، داستان متفاوت خواهد بود ؛ در این حالت فیلم ساز ، فیلمی را که میخواهد نمیسازد  بلکه فیلمی که مخاطب میپسندد میسازد ؛ این دقیقا همان آفتی است که از ابتدای دنیای سینمایی مارول همراه این مجموعه بود و حالا دامن گیر کیفیت فیلم های دیزنی شده . فاکس با تمام شکست های گیشه اش حداقل چند دستاورد خلاقانه داشت ؛ آنها فهمیدند مخاطبان مارول دوست دارند فیلمهای بزرگسال ابرقهرمانان  را ببیند ، یا دوست دارند از لحن حماسی فیلمها کاسته شود و به سمت کمدی بروند . متاسفانه فیلمهای مارول و دیزنی این اواخر ( به جز جنگ ابدیت ) حکم تولیدات یک کارخانه را گرفتند که به یک فرمول خوش فروش برای محصولاتش بسنده کرده !

 

نقد فیلم Wildlife ، اثری از پاول دینو | حیات غیراهلی یا وحشی ؟
ادامه
نقد فیلم مرد مورچه ای و زنبورک
بهتر نبود به جای اینکه دنبال مادر زنبورک بگردید ، میرفتید سراغ ثانوس ؟

 

مرد مورچه ای و زنبورک و دوستان

اگر مارول یک رستوران بود و شما هم مشتری این رستوران بودید ، میتوانستید بگویید همان همیشگی و مارول برای شما فیلم مرد مورچه ای و زنبورک را سرو میکرد ! کاملا واضح است که استفاده از کمدی در فیلم های ابرقهرمانی توجیه اقتصادی دارد ؛ آنقدر که میتوانم بگویم ant-man and wasp به جای یک فیلم اکشن ، یک کمدی متوسط از آب درآمده که از هر ۱۰ شوخی ، ۳ تای آن به جا است و به شخصیت پردازی کاراکترها صدمه نمیزند ! داستان فیلم در ادامه ی قسمت اول و بعد از ماجرای جنگ داخلی اتفاق میفتد ؛ اسکات به خاطر زیرپا گذاشتن قرار داد سکوویا محکوم به حبس خانگی شده ، هوپ و هنک هم به خاطر دزدیدن لباس مردمورچه ای از اسکات کینه به دل گرفتند و گره داستان به این باز میگردد که ۳۰ سال پیش مادر هوپ در مقیاس کوانتوم گم شده و آنها به دنبال باز گرداندنش هستند ؛ باقی فیلم با جلوه های ویژه ، شوخی های لفظی و گاهاً بی سر و ته و توضیحات علمی تخیلی پر شده است !

 

چنینگ تیتوم به کارگردانی فیلم اختصاصی گمبیت علاقه نشان داد!
ادامه
مرد مورچه ای 2
وقتی شخصیت پردازیت به خاطر حجم بالای کمدی فیلم تحلیل میره !

 

چگونه به جنگ ابدیت مرتبط میشود؟

در اخر فیلم برای اینکه یک اشاره ای هم به داستان جنگ ابدیت شود که گیر افتادن اسکات در مقیاس کوانتوم را نشان میدهد و صد البته ، برای کمک به فاز جدید فیلمهای دیزنی همین یک صحنه کافی بود ؛ در کل اما مرد مورچه ای و زنبورک چیز جدیدی به جز کمدی بیش از حد ندارد !

 

 

[yasr_overall_rating size=”medium”]

 

امتیاز فیلم " ant-man and wasp "
امتیاز منتقدین
۷
امتیاز دژم
۶
میانگین امتیازات: ۶.۵
فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *