نقد فیلم مرد عنکبوتی: دور از خانه | Spider-Man: Far From Home

بعد از آن همه ولوله‌ای که چهارمین فیلم از سری فیلمهای انتقام‌جویان به‌پا کرد، نوبت به این رسید که با فیلمی اختصاصی طرف باشیم که نشان دهد قرار است چه بر سر دنیای مارول بیاید؛ با نقد فیلم مرد عنکبوتی: دور از خانه همراه ما باشید؛ نقد فیلم Spider-Man: Far From Home را در دژم بخوانید:

 

نقد فیلم Spider-Man: Far From Home

 

نقد فیلم مرد عنکبوتی: دور از خانه | بچه‌عنکبوتی که تصمیم می‌گیرد بزرگ شود!

 

قبل از هر چیز باید بگویم که برای دیدن قسمت جدید مرد عنکبوتی با بازی تام هالند در نقش پیتر پارکر، باید کمی انتظارات خود را پایین بیاورید؛ ناسلامتی شما با فیلمی که اختصاص به یک ابرقهرمان دارد طرف هستید و قرار نیست با فیلمی به بزرگی و عظمت انتقام جویان ۴ دست و پنجه نرم کنید؛ اما دست نگه دارید! باید اعتراف کنم که تقریبا وقتی به نیمه‌ی فیلم رسیدم، تصمیم گرفتم که دیگر آن را تماشا نکنم؛ جذابیت فیلمهای قبلی مارول باعث شده بودند که توقعم از این فیلم بسیار بالا باشد و پس از گذشت تقریبا ۴۰ دقیقه، داشتم ناامید می‌شدم.

 

نقد فیلم مرد عنکبوتی: دور از خانه
خانوم به خدا این مال ما نیست خانوم…!

 

اما مارول کاملا مرموز (میستریوطور!) عمل کرد و چنان ماهرانه مسیر داستانی را تغییر داد که بعد از ۲۳ فیلم پیاپی، باز هم ما عطش این را داشته باشیم که قرار است چه شود؟ جدیدترین قسمت از مرد عنکبوتی تقریبا از نیمه به بعد است که نشان می‌دهد چرا باید به نسل جدید مارول هم بها داد. این فیلم در ابتدای کار پر از شوخی و کنایه و گهگاهی ایستراگ‌های بامزه و جذاب است که شاید فکر کنید لوده خواهند شد (که البته درست فکر می‌کنید!)؛ اما پس از گذشت این بخش و وارد شدن به فاز جدی‌تر و عمیق‌تر داستان، تازه درک خواهید کرد که چه نبوغی در پس این فیلم نهفته است. داستان‌پردازی، نقاط عطف، جلوه‌های ویژه و بازیهای به‌یادماندنی دست به دست یکدیگر داده و فیلمی مرموز و پر از سرگیجه را ساخته‌اند که من را به فاز آینده‌ی فیلمهای مارول بسیار امیدوار می‌کند.

 

نقد فیلم بلکککلنزمن | بازی سیاه و سفید آمریکایی ها !
ادامه
نقد فیلم spider-man: far from home
از عجیبترین روابط مارولی! میستریو با بازی جیک جیلنهال مستحق این است که [حداقل] از ۵ شخصیت منفی برتر دنیای فیلمهای کامیک‌بوک باشد!

حرف از جلوه‌های ویژه شد؛ این فیلم برای اختتامیه‌ی فاز آخر مارول یک شاهکار هنری-تکنیکال تمام‌عیار است! با توجه به اینکه با کاراکتری به مرموزی میستریو طرفیم که استاد “فریب دادن” است، مارول به جلوه‌های ویژه‌ی جدیدی روی آورده که بسیاری از آنها برای طرفداران کامیک‌بوک آشنا خواهند بود و قطعا خاطرات بسیاری را زنده خواهند کرد. مارول از تمام پتانسیل میستریو استفاده کرده و با توجه به اتفاقاتی که در فیلم قبلی افتاد، پیشینه‌ای فراهم شده که حضور این‌چنین شخصیت منفی پس از آنها بسیار هوشمندانه و برنامه‌ریزی شده است. جیک جیلنهال در نقش این کاراکتر استادانه ایفای نقش می‌کند و هیچ‌گاه به درستی نخواهید فهمید که در حال تماشای حقیقت هستید یا این فقط یک خیال است…

 

مرد عنکبوتی و مری جین
از روابط شیرین و جذاب مارولی

 

در انتهای نقد مرد عنکبوتی: دور از خانه باید بگویم که این فیلم به عنوان شروع‌کننده‌ی راه فاز جدید مارول، یک فیلم سرگرم‌کننده و جذاب است که کاراکترهای آن با قرار گرفتن در جای درست و انجام کنش و واکنشهای عمیقا فکرشده و جذاب، سبب خلق اثری شدند که دیدن آن برای هر سینمادوستی واجب است. گرچه دور از خانه در ابتدای راه کمی شما را گول می‌زند (که کاملا با ذات فیلم هم‌خوانی دارد!)؛ اما پس از این بازیها نوبت به جنگ تازه‌ و جدی‌ای می‌رسد که قرار است برای پیتر پارکر سرنوشت‌ساز باشد؛ آیا پیتر واقعا مستحق اعتمادی‌ست که تونی استارک به او کرده؟ آیا پیتر مرد آهنی بعدی است، یا مقرر شده که فردی “بهتر” باشد…؟!

 

نقد فیلم Bohemian Rhapsody | حماسه‌ی کولی ، حماسی‌تر از همیشه !
ادامه

 

 

Summary
Review Date
Reviewed Item
Spider-Man: Far From Home
Author Rating
41star1star1star1stargray
نمره‌ی نهایی
نمره‌ی دژم
۸
میانگین امتیازات: ۸
فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *