نقد فیلم قانون مورفی رامبد جوان | مجمع دیوانگان خندوانه‌ای

جدیدترین اثر سینمایی رامبد جوان یک کمدی شلوغ ، دیوانه و کاملا فانتزی است که جولانگاهی‌ بی‌معنی‌ست برای بالا بردن خندوانه‌ای‌ها ! در ادامه با نقد فیلم قانون مورفی رامبد جوان همراه دژم باشید : ( راستی ؛ تیزر فیلم قانون مورفی رامبد جوان را هم ببینید )

 

نقد فیلم قانون مورفی رامبد جوان | مجمع دیوانگان خندوانه‌ای !

 

از ورود آقایان ممنوع تا قانون مورفی | چرا شاهکارها تکرار نمی‌شوند ؟!

در سینمای نوین هالیوود و الی‌الخصوص از زمان پیداش فیلمهای کمدی امروزی ، کمدی هایی که سعی دارند با استفاده از موقعیتهای فانتزی ، اکشن کلیشه‌ای و استفاده‌ی بی‌جهت از جلوه‌های ویژه خودشان را مطرح کنند بسیار بودند و این روند تا به همین امروز نیز ادامه داشته و به جرئت می‌توان گفت که تا به حال کسی از آن انتقادی نکرده است ( کافی‌ست به میزان فروش این فیلمها دقت کنید ) ؛ اما بحث اصلی اینجاست که آیا هر آنچه را که مخاطبان هالیوود و یا هر نقطه‌ی دیگری از جهان می‌پسندند ، می‌توان به نسخه‌ای ایرانی تبدیل کرد و آن را تحویل مخاطب سینمای ایران داد ؟ در ادامه با نقد فیلم قانون مورفی رامبد جوان همراه دژم باشید تا به پاسخ این سوال نیز برسیم !

 

رامبد جوان
رامبد جوان پر است از ایده‌های دیوانه‌وار و فانتزی که در تمام فیلمهایش سعی دارد که پیتزای قرمه‌سبزی‌ای از ایده‌هایش را تحویل ما بدهد و ما از آن لذت ببریم ؛ اما آیا موفق به این‌کار می‌شود ؟

 

آیا واقعا رامبد جوان این فیلم را ساخته ؟

راستش را بگویم ، در هر لحظه که در حال دیدن فیلم جدید جوان بودم و اکنون که در حال نوشتن نقد فیلم قانون مورفی رامبد جوان هستم ، هر کاری هم که می‌کنم ، باز نمی‌توانم این موضوع را از ذهنم دور کنم که سال پیش جوان با نگار بر روی پرده‌ی سینما بود و چندین سال پیش با ورود آقایان ممنوع ! قانون مورفی عملا فیلمی بی سر و ته است و به جز دو یا سه موقعیت خنده دار که سر جمع به چنددقیقه نمیرسند ، دیدن بقیه‌ی فیلم بیهوده و وقت تلف کردن است . اما از این موضوع گذر می‌کنیم چون مشکل اصلی فیلم جدید جوان چیز دیگری‌ست ؛ قانون مورفی سعی دارد تا در مدت زمان ۱ ساعت و نیمی خود ، ایده‌های دیوانه‌وار مختلفی را به صورت یک معجون بدون آغاز و پایان و عمیقا بدون هدف به شما بخوراند و رامبد جوان برای این منظور ، از تمامی دست‌اندرکاران خندوانه کمک گرفته تا او را در فیلم همراهی کنند که تیم بازیگری را به یک شکست بزرگ تبدیل کرده !

 

نقد فیلم خرگیوش
ادامه
نقد فیلم قانون مورفی رامبد جوان
بازی رامبد جوان در فیلم جدیدش ، باعث می‌شود که ندیدن او به علت حضور در پشت صحنه را به دیدنش در جلوی صحنه ترجیح دهید !

 

کمی هم مثبت بگوییم !

از معدود نکات مثبت فیلم ، بازی امیر جدیدی در نقش اصلی و امیر جعفری در نقش مکمل است که توانسته‌اند به خوبی از عهده‌ی بازی خود بربیایند ؛ اما اگر دقت کنید ، هر دوی این بازیگرها در سال جاری در فیلمهایی بازی کرده‌اند که نقش‌آفرینی‌شان در آنها ، وجودشان را در فیلم قانون مورفی پوچ و مضحک کرده ! اما راستش را بخواهید نمی توانم در میان تمام ضعف‌های فیلم ، از دو ، سه قسمت طنز آن دل بکنم ؛ این چند قسمت ، هرچند هم که کوتاه باشند ، به خوبی نشان می‌دهند که امیر جدیدی یک ستاره‌ی کمدی است که اگر بخواهد ، می‌تواند در یک فیلم فاجعه هم به بهترین شکلی که ممکن است ایفای نقش کند . به غیر از این مورد ، در انتهای نقد فیلم قانون مورفی رامبد جوان ، باید بگویم که این فیلم فقط برای این است که یک ساعت و نیم وقتتان را هدر بدهید و ذهنتان را کاملا خالی کنید ؛ وگرنه که استفاده‌ی نادرست از جلوه‌های ویژه ، اکشن مسخره ، نبود داستان و بازیگرانی که با نقش‌آفرینیهای پوشالی خود اعصابتان را بهم میریزند ، همه و همه دست به دست هم دادند که فیلم جدید رامبد جوان فیلمی ضعیف باشد .

 

ارمانو اولمی فیلمساز ایتالیایی در ۸۶ سالگی در گذشت .
ادامه
امیر جدیدی در فیلم قانون مورفی رامبد جوان
یادتان باشد ؛ این همان جدیدی‌ای‌ست که به تازگی در تنگه‌ی ابوقریب خوش درخشیده .

 

 

 

Summary
Review Date
Reviewed Item
قانون مورفی (فیلم)
Author Rating
11stargraygraygraygray
نمره‌ی پایانی
نمره‌ی دژم
۲
میانگین امتیازات: ۲
فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • خانه
  • گیشه
  • نقد
  • نقد فیلم قانون مورفی رامبد جوان | مجمع دیوانگان خندوانه‌ای