نقد فیلم شزم | بیلی بتسن دوست‌داشتنی، قهرمان جدید دی‌سی!

با نقد فیلم شزم همراه مجله سینمایی دژم باشید. این فیلم که آخرین فیلم دنیای گسترده‌ی دی‌سی محسوب می‌شود و حول محور بیلی بتسن می‌چرخد، با اینکه بهترین فیلم ابرقهرمانی امسال نیست، اما باید گفت که می‌تواند آغاز راه باشد برای پیشرفت دی‌سی در رقابت با دیگر فیلمهای کمیک‌بوکی (مخصوصا دنیای سینمایی مارول).

 

نقد فیلم شزم / بیلی بتسن بزرگ می‌شود !

 

شزم را می‌توان نقطه‌ی شروعی دوباره برای دی‌سی در نظر گرفت؛ این فیلم در حداقل‌ترین موارد، داستانی با سر و ته مشخص دارد و حداقل در دنیای فانتزی کمیک‌بوکی، کمی منطقی‌تر از فیلمهای قبلی دی‌سی است! در این فیلم کمتر شاهد مشکلاتی هستیم که دنیای سینمایی این کمپانی بزرگ را در بر گرفته بود و تماشاچیان را حسابی کلافه کرده بود.

 

بیلی بتسن شزم
زکری لوی در نقش شزم واقعا خوش درخشیده؛ آن‌قدر که بعید میدانم هر چنددقیقه یک‌بار از رفتارهایش خنده‌تان نگیرد! بیلی بتسن دقیقا رفتارهای یک بچه را از خود نشان میدهد وقتی که به محبوبیت و قدرت رسیده و نمیداند با آن چه کند؛ شاید همین موضوع است که از شزم یک فیلم زیبا ساخته که ارزش دقت شما را دارد.

 

یکی از برترین نکات این فیلم وفاداری کاراکترها به نقششان است؛ بازیگران هر یک زیباتر از دیگری به ایفای نقش پرداخته‌اند و آنقدر در کاراکتر فرو رفته‌اند که دیدن شزم کاملا لذت‌بخش شده و بعید میدانم در خلال تماشای فیلم از کاراکتری خوشتان نیاید! صدالبته که این موضوع درباره‌ی نقش منفی فیلم صدق نمیکند و متاسفانه باید گفت که وجود این ویلن به خودی خود نمره‌ی فیلم را دو یا سه واحد پایین آورده؛ وقتی شر آنقدر خوب نباشد تا بتواند خیر را به چالش بکشد، نمیتوان تکامل شخصیتها را درست نشان داد. با اینکه تکامل بیلی بتسن و تبدیل شدنش به یک ابرقهرمان آن‌چنان هم وابسته به شخصیت منفی فیلم نیست؛ اما اینکه چالش معنوی بزرگی پیش روی کاراکتر اصلی نباشد کمی توی ذوق میزند.

 

تاریخ اکران فیلم پرنده های شکاری (Birds of Prey) مشخص شد
ادامه
نقد فیلم شزم / بیلی بتسن
شزم را می‌توان نقطه‌ی شروعی دوباره برای دی‌سی در نظر گرفت؛ این فیلم در حداقل‌ترین موارد، داستانی با سر و ته مشخص دارد و حداقل در دنیای فانتزی کمیک‌بوکی، کمی منطقی‌تر از فیلمهای قبلی دی‌سی است! در این فیلم کمتر شاهد مشکلاتی هستیم که دنیای سینمایی این کمپانی بزرگ را در بر گرفته بود و تماشاچیان را حسابی کلافه کرده بود!

 

از لحاظ بصری، شزم پیشرفت خوبی نسبت به فیلمهای قبلی دی‌سی داشته؛ پس از آکوامن، مشخص بود که وارنر و دی‌سی سعی دارند تا بهتر از قبل بتوانند فیلمهایشان را به استاندارد دیگر فیلمهای کمیک‌بوکی نزدیک کنند. شزم اما در ابتدای کار این کمپانی قرار دارد؛ جلوه‌های بصری و ویژه‌ی فیلم با اینکه خاص کار نشده‌اند؛ اما دیدنشان چشم‌نواز است و مشکلی از بابت این موضوع مشاهده نمیکنیم. حداقل می‌توان گفت تبدیل بیلی به کاراکتر شزم زیبا کار شده و کاملا تداعی‌کننده‌ی داستانهای مصور این شخصیت است.

 

شزم را می‌توان ابتدای مسیر دی‌سی برای پیشرفت در نظر گرفت. البته باید بگویم که اگر وارنر و دی‌سی از این فیلم درس نگیرند و مشکلاتش را برطرف نکنند، احتمالا نخواهند توانست به فیلمهای خود جلا بدهند و باز هم برنده‌ی میدان مارول خواهد بود!

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *