نقد فیلم بمب یک عاشقانه | بمب ؛ یک عاشقانه ، یک فارغانه !

با نقد فیلم بمب یک عاشقانه همراه ما باشید ؛ جدیدترین فیلم پیمان معادی ، به هیچ عنوان یک فیلم فوق العاده یا ماجرایی که ارزش بیش از یک بار تماشا را داشته باشد نیست ؛ بمب بیش از اینکه در قاب سینما یک عاشقانه باشد ، در خارج از سینما یک فارغانه است !

 

نقد فیلم بمب یک عاشقانه ؛ جدیدترین فیلم پیمان معادی

 

در بارش بمب ؛ زیر چتر خاطره !

بمب احساسی ترین فیلم سال است ؛ آنقدری که غلظت منطق در آن به صفر میل میکند ؛ پس اگر دنبال یک دستاورد جدید در سینمای پیمان معادی یا فیلمی پر از ایده های سینمایی میگردید ، سراغ بمب نروید . بمب یک عاشقانه خلاقه و یک فیلم خاطره انگیز برای متولدین دهه ی ۵۰ است ؛ نه چیزی کمتر و نه بیشتر . ریتم آرام و به شدت آرامش بخش گاها اعصابتان را به هم میریزد ، تعلیق در این ریتم تحلیل رفته ، شخصیت ها فرصت زیادی برای پردازش ندارند و کارگردان ترجیح داده داستان را محور قرار بده آن هم نه در بستر آبجکتیو ؛ فقط سوبژکتیو ! از  نکات منفی که بگذریم ، به چند نکته مثبت و بکر در بمب میرسیم ! بمب بر خلاف بسیاری از فیلم های موفق امسال شرقی رفتار میکند و به طرز عجیبی بحران هویت ندارد ؛ داستانی آشنا ، ساده و روایت خلاقانه دو عاشقانه موازی که در در پایان فیلم (مانند ایرج و میترا) نمی توانند دوری هم را تحمل کنند و یک جوری به هم گره میخورند که فرم فیلم هم بوی محتوایش را بدهد .

 

فیلمبرداری فیلم مردی بدون سایه در تهران به پایان رسید
ادامه
نقد فیلم بمب یک عاشقانه ؛ جدیدترین فیلم پیمان معادی
بمب ؛ عاشقانه یا فراغانه ؟ مسئله این است !

 

بمب یک عاشقانه ، بمب یک فارغانه !

بمب حداقل میتواند در پرده ی سینما یک عاشقانه ی کوچک و آرام باشد ؛ اما درخارج از سالن یک فیلم تجاری است که حتی گروه تبلیغات فیلم هم محتوای آن را قبول ندارند و ترجیح میدهند از نام و عکس های بدون گریم ستاره های فیلم استفاده کنند تا از سبک بصری فیلم ! اگر بمب بدون تبلیغ ، در هنر و تجربه اکران میشد ، بیشتر یک عاشقانه میشد تا یک فارغانه ! بمب کاملا روی لبه‌ی خط ظریف احساس راه میرود ؛ آنقدر که در دومین تماشا شما را کلافه میکند ؛ ولی با توجه به بار احساسی فیلم ، با اطمینان می‌توان گفت :

” شاید بمب هم عاشقانه تر بشه وقتی مخاطبش عاشق باشه ! “

 

 

 

Summary
Review Date
Reviewed Item
Bomb
Author Rating
31star1star1stargraygray
امتیاز دژم
۶
میانگین امتیازات: ۶
فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • خانه
  • گیشه
  • نقد
  • نقد فیلم بمب یک عاشقانه | بمب ؛ یک عاشقانه ، یک فارغانه !