نقد فصل دوم سریال The Punisher | مجازات‌گر هرگز از جنگ بازنگشت

با نقد فصل دوم سریال The Punisher همراه دژم هستید ؛ در نقد فصل دوم سریال مجازاتگر ، خواهید دید که مارول چگونه ایده‌های تکراری را با بوی تازگی به طرفدارانش میخوراند و دیدنشان را همچنان جذاب می‌کند !

 

نقد فصل دوم سریال The Punisher | نقد فصل دوم سریال مجازاتگر

 

 

هرآنچه از مجازاتگر می‌خواهیم ؛ همین !

سریال مجازاتگر با شروعی زیبا آغاز به کار می کند ، مثل تمامی سریالهای مارول در اواسط کمی ریتم خود را از دست می‌دهد و سپس در انتهای فصل ، حجم زیادی از مطالب را به مخاطب می‌رساند و با یک پایان خونین به اتمام می‌رسد . مثل همیشه ، مجازاتگر خطرناک‌تر از هر ابرقهرمان دیگر دنیای مارول-نتفلیکس است و خشونت سریال نیز بسیار بالاتر از سریالهای دیگر می‌باشد ؛ پانیشر به هیچ کس و هیچ چیز رحم نمی‌کند ! البته که سریال سعی کرده با وارد کردن یک فیگور دختر برای فرنک کسل ( شخصیت اصلی ) ، کمی از این بی‌رحمی را کنترل کند و باعث شود که فرنک به بخش انسانی خود بیش از پیش توجه کند ؛ اما نمی‌توان این موضوع را انکار کرد که سریال عملا تکرار مکررات است !

 

نقد فیلم بمب یک عاشقانه | بمب ؛ یک عاشقانه ، یک فارغانه !
ادامه
شخصیت منفی سریال می‌توانست خیلی خیلی خیلی بهتر ظاهر شود ؛ اما نشد !

 

تکاوری که نمی‌تواند جنگ را ترک کند

فرنک کسل ( یا مجازاتگر ؛ با بازی جان برنتال ) پس از پشت سر گذاشتن درگیریهای پی در پی و گرفتن انتقام ، حال سعی دارد که به زندگی عادی خود بازگردد . او با یک متصدی بار ارتباط برقرار می کند تا بتواند آن بخش از زندگی‌اش را ( که مدت زیادی می‌شود گم کرده ) بازپس گیرد ؛ اما سرنوشت از فرنک می‌خواهد تا بار دیگر مجازاتگر شود ؛ آن هم زمانی که دوست و دشمن قدیمی‌اش از دست قانون فراری‌ست و همزمان ، دختری جوان به کمکش نیاز پیدا می‌کند … . داستان فصل دوم پانیشر کلیشه‌ای است و نمونه‌های آن را کم مشاهده نکردید ؛ اما باید گفت کاملا مشخص است که خود نویسندگان و سازندگان سریال نیز از این موضوع خبر دارند ! شخصیت فرنک کسل کاملا می‌داند ماجراهایی که از سرمی‌گذارد ، همگی را چندین بار تجربه کرده و خود نیز تاکید بر این دارد که هیچکس کار اضافه‌ای نکند تا او همه چیز را به روش خودش به اتمام برساند ! کاملا برایم مشخص نیست که موضوع مطرح شده از نبوغ نویسندگان این سریال است یا صرفا سرپوشی‌ست برای تکراری بودن داستان مطرح شده ! البته که نمی‌توان ۱۰ دقیقه‌ی آخر قسمت پایانی فصل را نادیده گرفت که همچنان شما را مجاب می‌کند به ادامه‌ی ماجراهای پانیشر بپردازید ؛ البته اگر این سریال نیز از سوی نتفلیکس کنسل نشود !

 

تحلیل : دلیل کنسل شدن ایرون فیست و لوک کیج چیست ؟
ادامه

نقد فصل دوم سریال The Punisher | نقد فصل دوم سریال مجازاتگر

 

پایان نقد فصل دوم سریال The Punisher | نقد فصل دوم سریال مجازاتگر

شاید فرمولهای استفاده شده در فصل دوم سریال مجازاتگر نتوانند خلاقیت خاصی نشان دهند و سریال از تکراری بودن ایده های مختلف رنج ببرد ؛ اما بازیهای استثنائی مخصوصا شخصیت اصلی با بازی جان برنتال ، صحنه‌های مبارزه‌ی تقریبا واقعی ، آن روی تاریک قهرمان بودن و خشونت بالا و نزدیک به حقیقت سریال ، همگی سبب می‌شوند تا این مجموعه‌ی تلویزیونی از متوسط چیزی که باید ظاهر می شد ، کمی بالاتر برود و به اثری کاملا بی‌ارزش تبدیل نشود . دیدن بازگشت دوباره‌ی پانیشر به نجات دادن دیگران به دل طرفداران خواهد نشست ؛ که البته بیش از هر موقع دیگری ، نجات خود از خود و اطرافیان است !

Summary
Review Date
Reviewed Item
Marvel's The Punisher
Author Rating
31star1star1stargraygray
نمره‌ی نهایی
نمره‌ی منتقدین
۷
نمره‌ی دژم
۶
میانگین امتیازات: ۶.۵
فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • خانه
  • نقد
  • نقد فصل دوم سریال The Punisher | مجازات‌گر هرگز از جنگ بازنگشت