نقد فیلم Spider-Man: Into the Spider-Verse | بازگشت موفق عنکبوتی‌ها

با نقد فیلم Spider-Man: Into the Spider-Verse همراه ما هستید ؛ این انیمیشن یکی از برترینهای ابرقهرمانی سال ۲۰۱۸ است که به خوبی توانسته با حفظ اصالت کمیک‌بوکی خود ، یک درام جذاب با چاشنی طنز تحویلمان بدهد که به مذاق هر هنردوستی خوش خواهد آمد . در ادامه با نقد فیلم Into the Spider-Verse همراه دژم باشید :

 

نقد فیلم Spider-Man: Into the Spider-Verse

 

بهترین انیمیشن مارول تا به امروز ، بهترین فیلم ساخته شده از روی مرد عنکبوتی ، بهترین داستان کمیک بوکی و خیلی از القاب بزرگ دیگر که در چند وقت گذشته به فیلم انیمیشنی Spider-Man: Into the Spider-Verse داده شد ، همه و همه نشان از یک فیلم جذاب دارند که قرار است شما را برای زمان تقریبی دو ساعت سرگرم کند . از اولین لحظات شروع فیلم ، کاملا متوجه می شوید که داخل یک کتاب مصور یا کمیک هستید ؛ از اولین صفحه‌ی آن را ورق خواهید زد و با یک پایان کمیک بوکی فیلم را ترک خواهید کرد . این موضوع کاملا نشان‌دهنده‌ی این است که فیلم برای چنین سلیقه‌ای ساخته شده و شاید برای کسانی که از کتابهای مصور اطلاعات جندانی ندارند ، ارتباط با فیلم سخت باشد . به خودی خود ، این مسئله مشکل بزرگی نیست ؛ اما در جذب مخاطب ، این مسئله بی‌سوادانِ(!) کمیک را به دردسر و دل‌سردی می‌اندازد . البته که جلوه‌های جذاب و درام فیلم احتمالا یک سینمادوست را جذب خود خواهد کرد اما اگر اهل کمیک و یا انیمیشنهای دیوانه‌وار نباشید ، در ارتباط گرفتن با این فیلم به مشکل میخورید .

 

لایواکشن انیمیشن بانو و ولگرد از سگهای واقعی استفاده خواهد کرد !
ادامه
نقد فیلم Spider-Man: Into the Spider-Verse
تکامل شخصیت مایلز مورالز با اینکه شبیه به یک فیلم درجه یک و ناب یا کلاسیک سینمایی نیست ؛ اما دیدن آن واقعا لذت بخش و آموزنده است .

 

جلوه ها و نماهای این انیمیشن واقعا جذاب و چشم‌نوازند ! این انیمیشن به شدت زیبا ساخته شده و دیدن هر صحنه از آن برای شما خوشایند خواهد بود . این فیلم انیمیشنی با مشقت فراوانی ساخته شده و در آن از همه جور خلاقیت انیمیشنی استفاده شده ؛ حرکات دوربین خلاقانه که گاهی شما را واقعا سورپرایز می کنند ، استفاده‌های مناسب از روانشناسی رنگ و ارتباطات بسیار مستقیم و گاه و بی‌گاه با طراحی‌های صفحات کمیکی ، همگی در کنار یکدیگر باعث می شوند که این انیمیشن به یک اثر هنری جذاب تبدیل شود . در کنار این تصاویر ، بخش صداگذاری و موسیقی فیلم بسیار خوب انجام شده . با اینکه موسیقی را نمی‌توان به صورت جدا یک آلبوم قوی حساب کرد ؛ اما شنیدنش و ارتباطی که با سکانسها برقرار میکنند سبب می شود که شنیدن موسیقی فیلم در حین دیدن آن صدبرابر لذت‌بخش‌تر باشد .

 

مایلز و لباس جدیدش ! ادامه‌ی نقد فیلم Into the Spider-Verse را در دژم بخوانید …

 

داستان این انیمیشن ترکیبی است از فیلمهای مارولی ، کراس‌اورهای کمیک‌بوکی و تبدیل آنها به یک درام تقریبا ۲ ساعته که کم پیش می‌آید از تب و تاب بیافتد . با اینکه برخی از صحنه‌های انیمیشن کاملا کپی شده و کلیشه‌ای هستند ؛ اما شوخیهایی که به نوعی شکستن دیوار چهارم حساب می شوند و لحظات نابی که برخی از نماها درست می کنند ، سبب می شود که فکرتان از کلیشه ها دور بماند و تنها به اصل موضوع نگاه کنید که همان خلاقیتهای زیبای سازندگان انیمیشن است .

 

نظر منتقدان درباره‌ی فیلم برادران سیسترز | ناراحت کننده، عجیب و وسترن
ادامه
نقد فیلم Spider-Man: Into the Spider-Verse
انیمیشن درون دنیای عنبکوتی ک بیش از ارتباط والد-فرزندی میان شخصیتها ، سعی دارد تا ارتباط دوستی میان آنها شکل دهد . باید گفت که این کار به خوبی انجام شده است .

 

فیلم انیمیشنی Spider-Man: Into the Spider-Verse یکی از بهترین انیمیشنهای ابرقهرمانی سال ۲۰۱۸ است که به خوبی توانسته یک درام کمیک‌بوکی جذاب بسازد . این فیلم گرچه مشکلاتی همچون تدوین نامناسب و نامیزان بودن فاصله‌ی میان برخی صحنه‌ها را داراست ؛ اما خوبی‌های آن به اندازه‌ای هستند که می توانند بدیهایش را بپوشانند . مرد عنکبوتی جدید یکی از زیباترین و چشم‌نوازترین‌های صنعت انیمیشن است و کاملا مشخص است که برای ساخت آن زحمت زیادی کشیده شده و از نوآوری‌های زیادی در خلق این اثر استفاده شده است . اگر می خواهید دو ساعت از وقت خود را به تماشای یک اثر هنری زیبا که تلفیقی از تراژدی ، درام ، کمیک‌بوک و طنز است بگذرانید ، این فیلم انیمیشنی کاملا مناسب شماست .

Summary
Review Date
Reviewed Item
Spider-Man: Into the Spider-Verse
Author Rating
41star1star1star1stargray
فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *