نغمه خوانان شهر گاثام | پری‌های زمینی “بسیار” خطرناک

نغمه خوانان شهر گاثام گروهی ابرشرور متشکل از زن گربه‌ای آیوی سمی و هارلین کویینزل است که با کمک یکدیگر به کارهای شرورانه خود میپردازند .

 

نغمه خوانان شهر گاثام

 

هارلی کویین: دکتری که عاشق دلقک دیوانه یعنی جوکر شد و برای کمک به او خودش را به شکل جوکر درآورد. هارلین کویینزل یکی از انترن‌های تیمارستان آرکهام بود. پس از بستری شدن جوکر در تیمارستان، او مجذوب جوکر شد و داوطلب شد تا او را روانکاوی کند. در طول جلسات روان درمانی، دلباختهٔ جوکر شد و او را کمک کرد تا از تیمارستان بگریزد. جوکر پس از مبارزه با بتمن، به آرکهام بازگردانده شد. وقتی هارلین دید که جوکر مجروح شده، عقلش را از دست داد. شغلش را رها کرد، لباس دلقک پوشید، نامش را به هارلی کویین (تغییر یافتهٔ «هارلکن» به معنی دلقک، شخصیتی که از کمدیا دلآرته نشأت گرفته) تغییر داد و همدست جوکر شد. او بعدها با پویزن آی‌وی دوست شد و آیوی با آزمایش‌های شیمیایی بر رویش، او را نسبت به سموم مقاوم کرد و قدرت و چابکی او را افزایش داد.

 

پاملا آیزلی با نوعی بیماری پوستی (ناسازگاری به نور خورشید) به دنیا آمد. با وجود اینکه دکتر برای محافظت از پوستش، لوسیون تجویز کرده بود، اما پدر بد اخلاق پاملا او را از رفتن به خارج از خانه منع کرده بود. در یکی از مناسب‌ها که مادرش به او اجازه بازی در بیرون از خانه را داده بود، پدر پاملا با عصبانیت ضربه‌ای به صورتش وارد کرد. اما مادر پاملا به گونه‌ای که هیچ اتفاق خاصی نیافته بود بیرون رفت و به باغبانی پرداخت. او برای دخترش توضیح داد او بدین دلیل باغبانی را دوست دارد، زیرا گل‌ها به حرف‌هایش گوش می‌دهند و گاهی اوقات اگر او ساکت باقی بماند، گل‌ها با او صحبت خواهند کرد. اما آزار و اذیت پدر پاملا تمامی نداشت. هر دفعه که پدرش او را مورد ضرب و شتم قرار می‌داد، با خرید گلی از همسرش طلب بخشش می‌کرد تا در باغ خود بکارد. این مسئله باعث شد پاملا دریابد که گل‌ها قادر به کنترل و نفوذ در انسان‌ها هستند. با این حال او پس از اینکه مادرش بدست پدرش به قتل رسید و در باغچه خود دفن شد، از خشونت و ستمگری انسان‌ها نیز آگاه شد

 

درباره والکری | مبارز مقدس ازگاردی یا همیشه مست؟
ادامه

سلینا کودکی غم انگیزی دارد. مادرش، ماریا، پس از آن که مورد تجاوز وحشیانه قرار گرفت، خودکشی کرد و کمی بعد، پدرش، برایان، به علت زیاده روی در مصرف الکل، مرد. پس از آن، سیلینا را به مراکز بازپروری که برای نوجوانان بزهکار و یتیم بود، منتقل کردند. سلینا، در محله‌های فقیر نشین گاتهام سیتی، از طریق دزدی توانست زنده بماند. تیزهوشی و مهارتش در ژیمناستیک، او را تبدیل به ماهرترین سارق گاتهام کرد

 

پیدایش نغمه خوانان شهر گاثام

سیرن‌های گاتهام سیتی (به انگلیسیGotham City Sirens) عنوان یک مجموعه کتاب‌های کامیک آمریکایی به نویسندگی پال دینی و طراحی گیلیم مارچ است که از سال ۲۰۰۹ توسط شرکت دی‌سی کامیکس منتشر می‌شد. از ویژگی‌های این مجموعه می‌توان به برخی از محبوب‌ترین شخصیت‌های مؤنث ساکن گاتهام سیتی، شامل زن گربه‌ای،پویزن آی‌وی و هارلی کویین اشاره کرد. اولین شماره این مجموعه در ژوئن ۲۰۰۹، به عنوان بخشی از مجموعه کمیکبتمن: ریبورن منتشر شد. کلمه‌ی “Siren” در زبان انگلیسی «آژیر» معنا می‌شود ولی در اسطوره‌شناسی یونان باستان به زنانی گفته می‌شود که در عین زیبا و جذاب بودن، خطرناک و خوفناک هستند و این حقیقت درباره‌ی این سه شخصیت مونث صدق می‌کند.

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *