معرفی کاراکتر شزم ( بیلی بتسون ) | وقتی پسربچه‌ها جادوگر می‌شوند!

با معرفی کاراکتر شزم یا بیلی بتسون همراه دژم باشید ؛ به بهانه‌ی ساخته شدن فیلم اختصاصی شزم در دنیای دی سی ، تصمیم گرفتیم تا بیشتر از این شخصیت برایتان بگوییم :

 

معرفی کاراکتر شزم ( بیلی بتسون )

 

با معرفی کاراکتر شزم همراه دژم هستید ؛ کاپیتان مارول (Captain Marvel) که با عنوان شزم نیز شناخته می‌شود ، یک ابرقهرمان دنیای دی سی است . این شخصیت توسط طراح سی.سی بک و نویسنده بیل پارکر در سال ۱۹۳۹ خلق شده است و برای اولین بار در شماره ۲ مجله کمیک تند و تیز (Whiz Comics) انتشارات فاست کامیکس در فوریه ۱۹۴۰ معرفی شد . توانایی و قدرت این ابرقهرمان ، از جادویی هزارساله است که توسط جادوگری به نام ماماراگان به یک نفر در طی هزار سال بخشیده می‌شود . از قضا ، این قرعه به نام جوانی کم تجربه بنام بیلی بتسون افتاده است . بیلی بتسون با کمک لیگ عدالت قدم در راه کمک به بشر گذاشته است و از این قدرت در راه بشر دوستانه استفاده کرده است .

 

معرفی کاراکتر شزم یا بیلی بتسون
معرفی کاراکتر شزم ( بیلی بتسون )

 

در سال ۱۹۸۱ دی‌سی کامیکس به خلق دوباره این شخصیت پرداخت ؛ اما چون مارول از فرد دیگری به نام کاپیتان مارول استفاده کرده بود ، دی‌سی کامیکس مجبور شد از نام Shazam استفاده کند و با طراحی سی.سی بک ، در کامیکی به نام قدرت شزم ، ماجراهای این شخصیت محبوب را از نو روایت کرد . در معرفی کاراکتر شزم باید به این اشاره کنیم که وی یکی از قدرتمند ترین اعضای لیگ عدالت میباشد که در انمیشن ها و کمیک های بسیاری حضور داشته . Shazam در اصل از حروف لاتین «S.H.A.Z.A.M» به وجود آمده است که به ترتیب از نام‌های سلیمان حکیم ، هرکول در اساطیر یونان ، اطلس کسی که به جنگ با خدایان پرداخت و محکوم به حمل کره زمین شد ، زئوس پادشاه ایزدان در اساطیر یونان باستان ، آشیل جنگجوی شکست ناپذیر و مرکوری که به عقیده یونانیان دو پای پرنده دارد ، گرفته شده است ، بیلی بتسون با فریاد زدن کلمه شزم Shazam! به کمک جادوگری به نیروی زیاد این جادوگر که عموما شامل قدرت بدنی بالا و رعد و برق و الکتریسیته‌ی جادویی است دست پیدا می‌کند .

 

در جشنواره‌ی فیلمهای ایرانی سان فرانسیسکو خرگوش سفید را دنبال کن !
ادامه

 

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *