معرفی و بررسی فیلم مشت زن ۲۰۱۰ | صعود و نزول موازی

با معرفی و بررسی فیلم مشت زن ۲۰۱۰ همراه مجله‌ی سینمایی دژم باشید ؛ این فیلم به کارگردانی دیوید او راسل و با بازی مارک والبرگ و کریستین بیل و امی ادامز صعود و نزول یک خانواده‌ی بوکسور را نشان می‌دهد ؛ در ادامه همراه ما باشید :

 

معرفی و بررسی فیلم مشت زن ۲۰۱۰ به کارگردانی دیوید او راسل و با بازی مارک والبرگ و کریستین بیل و امی ادامز

 

مشت زن یکی از آن فیلمهای زندگی‌نامه‌ای تقریبا طولانی است که دیدنشان برای دوستداران سینما واجب است ( البته شاید فیلمهای بیوگرافیکال اسپورت مناسب مخاطب عام نباشند ولی مطمئن باشید که از دیدن این فیلم ناامید نخواهید شد ) . این فیلم به خوبی توانسته تا فراز و فرودهای زندگی یک بوکسور معتاد در راه تعلیم دادن برادرش را نشان دهد ؛ بله ، با اینکه فیلم حول محور شخصیت مایکی وارد می‌چرخد ؛ اما در اصل شما شاهد بازگشت برادرش دیکی و دیگر اطرافیان مایکی به زندگی هستید . مایکی در این فیلم همانند خورشید ، در مرکز خانواده ایستاده و نور وجود و هدف والایش را به تمام سیارات اطرافش – که اعضای خانواده‌ و نامزدش هستند – می‌تاباند .

 

چگونه فیلم را تدوین کنیم؟ | چیزهای بدردنخور و بدردبخور!
ادامه
پوستر رسمی معرفی و بررسی فیلم مشت زن ۲۰۱۰
معرفی و بررسی فیلم مشت زن ۲۰۱۰ – پوستر رسمی فیلم

 

تیم بازیگری در این فیلم به اجراهای بسیار زیبایی پرداخته اند ؛ شخصیت مایکی با بازی والبرگ مناسب و درخور این شخصیت است ولی در اصل ، این بازی شخصیتهای اطراف او است که به نقش‌آفرینی والبرگ شکل می‌دهد . بازی کریستین بیل در نقش برادر مایکی – دیکی – فوق العاده است ؛ دیکی بوکسوری‌ست که هیچوقت سعی نکرده ریسک کند و تنها یک بار در زندگی آن هم به طور شانسی موفق شده تا یکی از قهرمانان بوکس را شکست دهد ؛ پس از آن و در نتیجه‌ی گرفتار شدن در یک زندگی خسته‌کننده ، دیکی آرام آرام رو به اعتیاد می‌آورد و جوانی‌اش فرو می‌ریزد . اما در انتها به خاطر اینکه عاشق برادرش مایکی است و میخواهد به هر قیمتی شده موفقیت او را ببیند ، تصمیم میگیرد که رفتارهای ناشایستش را کنار بگذارد .

 

مشت زن به کارگردانی دیوید او راسل و با بازی مارک والبرگ و کریستین بیل و امی ادامز
الحق که این دو حق برادری را بر یکدیگر تمام کردند !

 

از عجایب این فیلم ، استفاده از دوربین لغزنده‌ی روی شانه در بسیاری از صحنه‌های عادی و کلوز آپ است که مدام به شما یادآوری می‌کند مایکی و دیکی هر لحظه در رینگ مسابقه‌ی بوکس هستند و مدام در زندگی خود ، در حال دفاع مقابل ضربات و حمله‌ی متقابل هستند ؛ این صحنه‌ها و نوع کارگردانی خاص دیوید او راسل ، با توجه به اینکه فیلم درباره‌ی زندگی واقعی یک بوکسور است ، مخاطب را به عمق جریانات روزمرگی این بوکسورها می‌برد و با توجه به طنز سیاه و تلخی که در رفتار شخصیتها مشاهده می‌کنید ، ارتباط گرفتن با تک تک شخصیتها برایتان شیرین خواهد بود .

 

تحلیل : دلیل کنسل شدن ایرون فیست و لوک کیج چیست ؟
ادامه

 

 

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *