ماجراهای ققنوس سیاه | جین گری ؛ خطرناکترین دختر مارول

ققنوس سیاه که با نام جین گری سامرز و یا دختر مارول ( مارول گرل ) نیز شناخته می شود ، یکی از قدرتمندترین جهش‌یافته‌های دنیای مارول و سری داستانهای مردان اکس است ؛ اما او واقعا کیست ؟ با معرفی جین گری همراه دژم باشید . ( راستی ؛ تریلر دارک فینیکس را دیده‌اید ؟ تحلیل تریلر را نیز از دژم بخوانید . )

جین گری ؛ ققنوس سیاه یا دختر مارول ؟

جین گری با نام کامل جین گری سامرز ، یک شخصیت خیالی ابرقهرمان در کتاب‌های کمیک منتشر شده توسط مارول است که به عنوان یکی از اعضا و موسسین تیم مردان ایکس به شمار می‌رود . شخصیت جین گری توسط نویسنده استن لی و طراح جک کربی خلق شده است که برای اولین بار در شماره ۱ از مجموعه کمیک مردان ایکس در سپتامبر ۱۹۶۴ حضور پیدا کرد . این شخصیت تا به حال تحت عنوان‌های مارول گرل ( دختر مارول ) ، فینکس ( ققنوس ) و دارک فینکس ( ققنوس سیاه ) شناخته شده است. او نقشی کلیدی در روند زندگی دیگر شخصیت‌های جهان مارول ، به خصوص در مردان ایکس و شخصیت‌هایی از جمله همسرش سایکلاپس ، چارلز اگزویه مربی و چهره‌ای که برای او همانند پدر می‌ماند ، ولورین که به او علاقه‌ی وصف ناپذیری دارد ، استورم کا یکی از بهترین دوستانش که برای او مانند خواهری می‌ماند و فرزندان ژنتیکیش یعنی ریچل سامرز ، کیبل ( که نقشش را جاش برولین در ددپول ۲ ایفا کرد ) و ناتانیل گری دارد . اما از اینها که بگذریم ، جین گری واقعا کیست ؟

 

جین گری ؛ ققنوس سیاه

 

مهربان و دلسوز یا تاریک و خطرناک ؟

همه چیز از یک تصادف شروع شد ؛ وقتی جین کم سن و سال در حال بازی با دوستش در خیابان بود ، به ناگاه ماشینی سر میرسد و به دوست وی برخورد میکند ؛ در همین حال ، بر اثر احساس ناراحتی شدید ، نیروی درونی ققنوس سیاه جین آزاد می شود و وی با استفاده از قدرت ذهن‌خوانی فوق العاده‌اش در آن لحظه ، غم و اندوه دوستش در هنگام مرگ را از نزدیک لمس می کند ؛ این موضوع باعث می شود که جین به شدت افسرده شده و تا مدتها گوشه گیر شود ؛ پس از مدتی ، خانواده‌ی جین وی را پیش روانپزشکی می‌برند تا معاینه شود و او به آنها پیشنهاد میدهد که جین را پیش دکتر اگزویه ( پروفسور ایکس خودمان ) ببرند . در ملاقات با دکتر اگزویه ، او به جین می‌گوید که یک جهش یافته است و عجیب نیست که قدرتهایی چون ذهن خوانی و قابلیت حرکت دادن اجسام با ذهنش را دارد و به نظر می‌رسد که مرگ دوستش سبب شده که این قدرتها در وی آزاد شود .

 

مصاحبه تام هاردی : 40 دقیقه از صحنه‌های محبوبم در ونوم حذف شد!
ادامه

مارول گرل ( دختر مارول )

به همین ترتیب و با راهنماییهای اگزویه ، جین به دنیای جهش‌یافته ها وارد شده و تحت نام دختر مارول ( مارول گرل ) در مدرسه‌ی چارلز اگزویه مشغول به تحصیل می‌شود ؛ در همین موقع بود که وی به سایکلاپس رسید و یک دل نه صد دل عاشق او شد ! سایکلاپس نیز از جین خوشش آمد و این دو توانستند تا ارتباط خوبی با یکدیگر برقرار کنند ؛ اما همیشه همه چیز طبق میل ما پیش نمیرود ؛ در یکی از ماموریتهای جین و مردان ایکس ، شاتلی که حامل آنهاست صدمه میبیند و جین سعی میکند تا شاتل را تعمیر کند اما در این راه صدمات بسیاری میبیند و میمیرد ؛ در همین حین ، نیروی ققنوس ( که منشا حیات در دنیای مارول است ) به درون بدن جین نفوذ کرده ، یک کلون از وی میسازد و بدن اصلی را با شاتل در درون دریا دفن میکند ؛ حال کلون جین گری حاوی ذهنیات و روحیات جین است اما کنترلش به دست ققنوس افتاده . 

 

جین گری سامرز

 

پس از چندی ، ققنوس به یک ماموریت میرود و در انجا با بدی و زشتی بسیار بزرگی مواجه می شود ؛ به همین علت نیمه‌ی تاریکش بر او غلبه کرده و ققنوس سیاه تشکیل می شود ! ققنوس سیاه شروع به تخریب و مبارزه با مردان ایکس می کند اما پس از مدتی ، شخصیت جین گری موفق می شود بر این بدن نفوذ پیدا کرده و برای اینکه مطمئن شود ققنوس سیاه نمیتواند به دنیا صدمه ای بزند ، دست به خودکشی می زند . البته لازم است بدانید که این اولین بار نیست که جین گری در دنیای کمیک میمیرد و تا به حال ، به دفعات بسیاری شاهد مرگ و دوباره زنده شدن وی بودیم !

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *