معرفی و بررسی فیلم The eternal sunshine of the spotless mind

اگر می توانستید بعضی از افراد را از مغز خود پاک می کردید چه کسانی را پاک می کردید؟ این فیلم در مورد همین سوال بالاست که در ادامه به آن خواهیم پرداخت . با معرفی و بررسی فیلم the eternal sunshine of spotless mind همراه دژم باشید :

 

معرفی و بررسی فیلم the eternal sunshine of spotless mind

 

در ابتدای معرفی و بررسی فیلم the eternal sunshine of spotless mind ( درخشش ابدی یک ذهن پاک)  ، باید بگویم قبول دارم که خیلی اسم طولانی دارد ! جدا از اسم طولانی ، بهتر است سر وقت موضوع و خلاصه ی این فیلم برویم . این فیلم داستان زن و مردی را روایت می کند که بعد از این که مدتی عاشق هم بوده اند , از هم جدا شده اند . شخصیت اصلی زن این داستان که بعد از جدایی تصمیم می گیرد که او را کاملا فراموش کند ؛ برای همین به پیش دکتری می رود .

 

معرفی و بررسی فیلم the eternal sunshine of spotless mind
هرچه فیلم از جیم کری دیده‌اید کنار بگذارید؛ بازی در این فیلم، قطعا بهترین نقش‌آفرینی او است!

 

پروسه ای وجود دارد که باعث می شود فردی , فرد دیگر را فراموش کند . شخصیت اصلی زن داستان ما آن مرد را فراموش می کند . شخصیت اصلی مرد داستان با بازی جیم کری نیز پس از این که متوجه می شود او چنین تصمیمی گرفته و همچین کاری کرده است ، تصمیم می گیرد خودش نیز همچین کاری کند و او را از ذهنش پاک کند . داستان اصلی از جایی شروع می شود که این پروسه حذف کردن طرف آغاز می شود و او غرق خاطراتی که داشتند می شود . نمی توانم چیزی در مورد این فیلم بگویم بدون این که اشاره ای به پوستر این فیلم بکنم که پس از انتهای پاراگراف متن آن را قرار دادیم . در پوستر این فیلم جمله ای است که می گوید ” تو می توانی یکی را از مغزت پاک کنی ولی پاک کردنش از قلبت داستان دیگری است”. که این جمله به نظر بنده بیانگر داستان کل فیلم است. الآن که دقت می کنم هر چیزی که بخواهم در مورد این فیلم بگویم احتمالا داستان فیلم را لو میدهم و باید بگویم که اصلا همچین قصدی ندارم !

 

بیوگرافی دان لاسک | کارگردان تام و جری و خالق پینوکیو درگذشت
ادامه

 

این فیلم داستان عاشقانه ی زن و مردی است که می خواهند هم را از مغز خود پاک کنند ولی میفهمند نمی توانند همچین کاری با آن همه خاطرات و حس های خوب بکنند. این فیلم در سال ۲۰۰۴ ساخته شده است. نمی توان این معرفی را تمام کرد بدون این که از بازی عالی بازیگران این فیلم یعنی جیم کری و کیت وینسلت نگفت. جیم کری در کارنامه ی خود فیلم های طنز زیادی بازی کرده است ولی این فیلم طنز تقریبا کم و سیاهی دارد و جدی‌تر و درام‌تر است. این فیلم جز ۲۵۰ فیلم برتر imdb است . چیزی که ممکن است در ابتدای این فیلم با آن مواجه بشوید این است که ۲۰ دقیقه ی اول این فیلم خیلی ریتم آرامی دارد و گیج کننده هم است ؛ ولی بعد از ۲۰ دقیقه اول داستان به طور کامل دستتان می آید . امیدوارم از دیدن [دوباره‌ی] این فیلم لذت ببرید .

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *