معرفی سریال دره سیلیکون | دنیا با تکنولوژی جای بهتری‌ست

زندگی امروزه ما پر از کامپیوتر و اینترنت و موبایل است و عملا فکر گذر زمان بدون این تکنولوژی ها زندگی را برایمان سخت می کند . امروز می خواهیم سریالی را در مورد برنامه نویسان و کسانی که باعث شدند که به قول خودشان دنیا را به جای بهتری تبدیل کنند, معرفی می کنیم. با معرفی سریال دره سیلیکون همراه دژم باشید .

سریال دره سیلیکون (silicon valley)  ,  سریالی در مورد یک  برنامه نویس به نام ریچارد هندریکس است که در یک خانه  با ۴ برنامه نویس دیگر زندگی می کند . او در شرکت بزرگی به نام هولی کار می کند و یک وب سایت اختصاصی برای حق کپی رایت موزیک دارد. داستان از آنجا شروع می شود که دو تا از همکارانش در شرکت هولی صرفا برای آن که مسخرش کنند آدرس سایتش را می گیرند و آن را چک می کنند. آن جاست که داستان این سریال واقعا شروع می شوند آن دو متوجه می شوند که او یک الگوریتم فشرده سازی فوق العاده را ساخته است و دارد فقط برای کاربرد مسخره ای آن را استفاده می کند. در این جاست که از طرف شرکت  به او پیشنهاد می شود که با ترفیع و مقداری پول الگوریتم را بفروشد و از طرف رقیب هولی به او پیشنهاد می شود که با دادن مقداری از سهام شرکت آیندش به او کمک کنند که شرکت خودش را بسازد.اینجاست که تصمیمات ریچی شروع می شود .

اول از همه در مورد اسم سریال بگویم که دره سیلیکون یا سیلیکون ولی جاییست که اکثر شرکت های بزرگ کامپیوتری مثل فیسبوک و گوگل و.. در آن جا است.برای کسانی که به تکنولوژی و الخصوص برنامه نویسی علاقه مند هستند این سریال می تواند خیلی جالب و مفرح باشد و می توانند از آن چیزی یاد بگیرند. این سریال,  سریال طنز و خنده داری است و برای کسانی که سر رشته ای از کامپیوتر ندارند هم جالب است . در مورد شخص بنده هر فصل این سریال را در یک روز می دیدم انقدر که برایم جذاب و جالب بود.

این سریال در سال ۲۰۱۴ به روی آنتن شبکه ی HBO    رفته است و تاکنون پنج فصل آن پخش شده است . هر فصل این سریال دارای ۸-۹ قسمت است که هر قسمت آن حدودا ۲۰ -۲۵ دقیقه است که این برای کسانی که حوصله ی سریال های طولانی ندارند بسیار مناسب است . تهیه کنندگان این سریال فصل ششم را تمدید کرده اند . چیز جالبی که در مورد تهیه کنندگان این سریال وجود دارد این است که این سریال را بر اساس تجربیاتی که خودشان داشته اند نوشته اند. اگر دوست دارید از پشت پرده ی روند تولید یک اپلیکیشین و یا استارت آپ های بزرگ مطلع باشید و بدانید که چه می گذرد توصیه می کنم حتما این سریال را ببینید.

تریلر جدید فصل دوم سریال پانیشر منتشر شد + تاریخ پخش
ادامه
فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *