معرفی سریال انیمه ای دفترچه مرگ | چه کسی را میخوای بکشی ؟

فرض کنید دفترچه ای به شما داده شده است که هر اسمی در آن بنویسید ؛ آن فرد آن گونه که شما می خواهید خواهد مرد . آیا از آن دفترچه استفاده می کردید ؟ و اگر از آن استفاده می کردید چه کسی یا کسانی را می کشتید ؟ همانطور که حدس می زنید این موضوع معرفی امروز ما است ؛ با معرفی سریال انیمه ای دفترچه مرگ همراه دژم باشید :

 

معرفی سریال انیمه ای دفترچه مرگ

 

سریال  انیمه ای دفترچه مرگ (به انگلیسی : death note) داستان پسری به نام یاگامی لایت است که پسر بسیار باهوش و درس‌خوان است . داستان از آن جا شروع می شود که یک روز که از پنجره کللاس به بیرون خیره شده است از آن جا که درس های مدرسه برایش خسته کننده است می بیند که دفترچه ای از آسمان به روی زمین می افتد ! وی بعد از کلاس آن را بر می دارد و آن دفتر چه را همراه خود به خانه می برد و قوانین آن را مطالعه می کند ؛ لایت اول فکر می کند که اینها همه شوخی است . یک روز که در بیرون از خانه در سوپر مارکت است ، شاهد مزاحم شدن چند پسر برای دختری هستیم . این جاست که لایت تصمیم می گیرد دفترچه را امتحان کند و اسم آن ها را در دفترچه می نویسد. بعد از چند دقیقه شاهد کشته شدن آن ها توسط تصادف با ماشین میشود.
در بالا دنیایی به تصویر کشیده شده است که به راحتی قابل تصور نیست ولی انیمه ها این کار را به راحتی انجام می دهند و کاری می کنند که خودمان را در آن دنیا تصور کنیم . این انیمه زمانی جالب می شود که شخصیت خوب داستان وارد می شود . البته اگر بخواهیم که لایت را آدم بده در نظر بگیریم ؛ ولی در طی داستان متوجه می شویم که لایت آن قدر ها هم بد نیست و دارد سعی می کند کار درست را به روش خودش انجام دهد . چالش واقعی این جاست که یک آدم به اندازه لایت باهوش و زرنگ وارد داستان می شود و مراقب هر حر کت است و می خواهد به هر قیمتی که شده آدم بده را گیر بیندازد . درگیری بین این دو شخصیت بسیار جالب است.
این سریال در سال ۲۰۰۶ در ۳۷ قسمت ۲۰ دقیقه ای ساخته شده است . این سریال یکی از معروفترین  انیمه های ژاپنی است . در سال ۲۰۱۷ یک فیلم سینمایی اقتباسی با همین اسم ساخته شده است که اگرچه خیلی از سر و ته داستان زده اند ولی جالب است . البته توصیه می کنم اگر وقت کافی و حوصله ی سریال دیدن را دارید ابتدا این انیمه را تماشا کنید و سپس این فیلم سینمایی  را مشاهده کنید. اگر کنجکاو هستید که چه میشود اگر یک انسان باهوش دارای قدرتی خداگونه برای کشتن انسان ها باشد وقت آن است که این سریال را مشاهده کنید .

سریال چیزهای عجیب تر | گیک‌هایی که به آرزویشان رسیدند !
ادامه
فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • خانه
  • معرفی
  • معرفی سریال انیمه ای دفترچه مرگ | چه کسی را میخوای بکشی ؟