بازگشت کارگردان بچه های آسمان به هند با فیلم معدن ذغال سنگ

مجید مجیدی ، کارگردان بچه های آسمان و کارگردان آن سوی ابرها ، با فیلم معدن ذغال سنگ به سینمای هند بازخواهد گشت ؛ با اطلاعات بیشتر همراه دژم باشید :

مجید مجیدی ، کارگردان بچه های آسمان و کارگردان آن سوی ابرها ، با فیلم معدن ذغال سنگ به سینمای هند بازخواهد گشت . مجیدی پس از استقبال متوسط (روبه‌بالا!) از فیلم قبلی‌اش در هند ، حال به سراغ ساخت فیلم دیگری رفته . البته لازم به ذکر است که کارگردان آن سوی ابرها گفته پیش از اینکه به هند بازگردد ، یک فیلم برای سینمای ایران خواهد ساخت . مجیدی کارگردان ، فیلمنامه‌نویس و بازیگر مطرح است. او اولین کارگردان ایرانی است که نامزد دریافت جایزه اسکار شده است . کارگردان بچه‌های آسمان ، جزو پنج نامزد نهایی دریافت بهترین فیلم خارجی زبان اسکار ۱۹۹۸ بود . مجیدی در ۲۵ فروردین ۱۳۳۸ در شهر تهران به دنیا آمد .

 

مجید مجیدی ، کارگردان بچه های آسمان و کارگردان آن سوی ابرها ، با فیلم معدن ذغال سنگ به سینمای هند بازخواهد گشت
مجید مجیدی ، کارگردان بچه های آسمان و کارگردان آن سوی ابرها ، با فیلم معدن ذغال سنگ به سینمای هند بازخواهد گشت

 

وی پس از دریافت مدرک دیپلم تحصیلاتش را در زمینهٔ هنرهای زیبا ادامه داد. مجیدی فعالیت هنری‌اش را قبل ازانقلاب اسلامی ایران در عرصهٔ تئاتر آغاز کرد. اولین اجرای وی در تئاتر شهر تهران، نقشی در نمایش نهضت حروفیه به کارگردانی داوود دانشور بود. سپس در سال‌های دهه ۶۰ و ۷۰ هجری شمسی به تجربه‌هایی در زمینه بازیگری در سینما دست زد. او در فیلم بایکوت ساخته محسن مخملباف در نقش یک سرخورده، در فیلم تیرباران در نقش شهید سید علی اندرزگو، و در فیلم دو چشم بی‌سو در نقش یک معلم توده‌ای نقش ایفا کرد. او نامزد جایزه طلایی جایزه ستلایت برای فیلم باراندر سال ۲۰۰۱ شد. در سال‌های بعد مجیدی به کارگردانی روی آورد. اولین فیلم‌های مجیدی چند فیلم کوتاه بودند، و اولین فیلم بلند وی به نام بدوک در سال ۱۳۷۰ برنده جایزه جشنواره فجر شد. مجیدی تا پایان سال ۲۰۰۶ میلادی، تنها کارگردان ایرانی بوده که فیلمی از او نامزد دریافت جایزهاسکار شده‌است.

با کناره‌گیری Transformers ، تاریخ اکران فیلم Rocketman مشخص شد .
ادامه
فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *