فیلمهای ابرقهرمانی با پایان تلخ | فیلمهای تاریک ابرقهرمانی کدام‌اند ؟

با توجه به تیزری که اخیرا از آخرین فیلم انتقام جویان منتشر شده، تصمیم گرفتیم تا شما را با فیلمهای ابرقهرمانی با پایان تلخ آشنا کنیم؛ این شما و این لیستی از فیلمهای تاریک ابرقهرمانی :

 

همیشه که لازم نیست ابرقهرمانان پیروز میدان باشند؛ گاهی ابرقهرمانان شکست‌های سنگینی میخورند که برای جبران آن باید بهای بزرگی بپردازند. البته این شکستها در ظاهر جبران می‌شوند؛ ولی در بطن داستانها، به شما فهمانده می‌شود که شاید زخم بسته شده باشد؛ اما جایش همچنان مانده و رفتن جای این زخمها زمان زیادی می طلبد. با توجه به تیزری که اخیرا از آخرین فیلم انتقام جویان منتشر شده، تصمیم گرفتیم تا شما را با فیلمهای ابرقهرمانی با پایان تلخ آشنا کنیم. اگر چه در انتها مثل تمام فیلمها شاهد برنده شدن ابرقهرمان قصه بودیم؛ اما این برنده شدن بهای سنگینی داشت که باید پرداخته می‌شد. خب؛ این شما و این لیستی از فیلمهای تاریک ابرقهرمانی :

 

میهمان افتخاری این پست، مت مورداک از سریال دردویل!

 

شوالیه‌ی تاریکی

این فیلم با بازی کریستین بیل در نقش بتمن و هیث لجر فقید در نقش جوکر، سروصدای زیادی کرد و توانست خود را به عنوان یکی از برترین عناوین ابرقهرمانانه به ثبتی تاریخی برساند. شوالیه‌ی تاریکی اما پایانی به سیاهی لباس مرد خفاشی داشت؛ تماشای زوال اسطوره‌ی شهر به شخصیتی دوگانه و قاتلی بی‌رحم و همچنین کشته شدن شخصبتی همجون ریچل، با بی‌رحمی تمام به ما ثابت کرد که این فیلم با اینکه به خوشی پایان یافت ولی تمام آدم خوب‌های داستان جزای مخصوص به عمل خود را پس دادند.

 

کارگردان رویای سهراب از اتمام فیلمبرداری و تدوین فیلم می‌گوید
ادامه
آخرین خنده… . ناگفته نماند که مرگ ناگهانی هیث لجر پس از اکران فیلم، تاثیر زیادی بر روی اثرگذاری فیلم برای مخاطب داشت

 

واچ‌من

یکی از غم‌انگیزترین پایانها مربوط به واج‌من یا مردان نگهبان است؛ پس از نزدیک به ۳ ساعت از گذشت فیلم و تقریبا زمانی که به انتها نزدیک می شوید، قطعا با دیدن تصمیم منطقی ولی دردناک دکتر منهتن عذاب خواهید کشید. از مرگ کاراکتر رورشک نیز صرف‌نظر می‌کنیم!

 

فیلمهای ابرقهرمانی با پایان تلخ | فیلمهای تاریک ابرقهرمانی کدام‌اند ؟
یکی از تلخ‌ترین پایان‌هایی که به حقیقت یافتن آنها به صورتی کاملا دردناک منطقی به نظر می‌رسید…

 

ثور: رگنوراک

رگنوراک به معنای پایان دنیا است؛ به همین دلیل وقتی این فیلم را میبینید به یاد داشته باشید که شاید فیلم پر از رنگ و شوخی باشد؛ اما یک ربع آخر این فیلم به شدت جدی و غم‌انگیز می شود و شما عملا شاهد سقوط سیاره‌ای هستید که سالهاست با آن خاطره‌سازی می کنید.

 

این دو نفر… امان از این دو نفر! (البته یکی در انتهای داستان سر عقل آمد!)

 

کاپیتان آمریکا

وقتی کاپیتان پس از هفت دهه از خواب بیدار شد و خود را در دنیایی جدید دید، فهمید که تنها شده. صحنه‌ای که استیو با خودش تکرار کرد که یک قرار داشته و اکنون دیگر هرگز به آن نخواهد رسید، متوجه شدیم که گرچه او دنیا را نجات داد و سالها زنده ماند؛ اما هیچوقت نتوانست به چیزی که می‌خواهد برسد و در آخر، شاهد مرگ عزیزانش بود؛ عزیزانی که بدون حضور او پیر و فرتوت شده بودند‌

 

بهترین موسیقی‌های متن فیلم که شنیده نشدند! (2) | شاهزاده ی نه چندان ایرانی
ادامه
یک وطن‌پرست واقعی که همه چیزش را فدای دفاع از عزیزانش کرد…

 

اسپایدرمن؛ دو نسخه‌ی سینمایی توبی مگ‌گوآیر و اندرو گارفیلد

در نسخه‌ی توبی مگ‌گوآیر، قسمت سوم را به خاطر بیاورید؛ آدم بده کشته شد و همه چیز به اتمام رسید؛ اما نه. اینجاست که شخصیتی دوست‌داشتنی به اسم هری وارد شده و با فدا کردن خودش، باعث می شود که پایان خوش داستان برایمان حسابی تلخ شود و حس کنیم که همه چیز بیهوده بوده. نوعی والاتر و غمناک‌تر از این موضوع نیز قسمت دوم فیلم اسپایدرمن شگفت‌انگیز است که در آن، داستان مرگ گوئن استیسی با بی‌‌رحمی تمام از روی کمیک بازسازی شده و سازندگان به راحتی پیتر پارکر را نابود کردند!

 

از صحنه های بسیار تاثیرگذار سه‌گانه‌ی اسپایدرمن؛ البته به نظر بنده، همچنان صحنه‌ی فداکاری و بازگشت به اصل دکتر اکتاویس در فیلم دوم در رتبه‌ی بالاتری قرار می‌گیرد؛ اما چون پایان آن فیلم نوعی فداکاری بود، نمی‌شود چندان غمگینانه به آن نگاه کرد!

 

جنگ داخلی

شاید یکی از واقعی‌ترین فیلمهایی که درباره‌ی ارتباطات میان یک تیم با مسئولیتهای بزرگ ساخته شده همین جنگ داخلی باشد‌. این فیلم تمامی دوستان دیرینه را در مقابل یکدیگر قرار می دهد و هیچ ابایی از آسیب رسیدن به انها ندارد. چه آسیب روحی باشد چه آسیب جسمی؛ مارول کار خود را می‌کند! همانطور که نتیجه‌ی ترسناک آن را در انتهای فیلم جنگ ابدیت دیدیم.

 

شاید اگر تیم انتقام جویان کنار یکدیگر می‌ماندند، شاهد اتفاقات جنگ ابدی نبودیم!

 

 

 

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *