سینما و گیم | بر اساس داستان

سینما و گیم در یک دهه ی گذشته آنقدر به هم مربوط شدند که عملاً تمایز محبوبیتشان در بین مخاطبان غیرممکن است ؛ در مجموعه مقاله های سینما و گیم به این دو خانه بر اساس داستان و افسانه‌ میپردازیم ؛

 

گیم ، هنر-صنعتی نوپا

گیم تاریخچه ی خودش را دارد ؛ تاریخچه ای که تا جایی از آن نمی توان بار نمایشی و سینمایی را در آن متصور شد و آنقدر که در بهترین حالت سینما را آینده ی گیم می دیدند . گیمرهای آن دوره همگی در یک ویژگی مشترک بودند ؛ همه ی آنها به گونه ای وحشتناک صبور بودند  و آنقدر یک بازی را با داستان های تک خطی بازی میکردند که به مهارتی عجیب و غریب میرسیدند و گیمرهای تازه وارد را نوب صدا میکردند (افسانه ها میگویند) آنها از این کار خیلی لذت میبردند 🤔 اما چیزی که اجازه ی سینمایی شدن گیم ها را نمیداد ، نبود یک رابطه ی بین داستان و گیم پلی یک بازی آن هم به دلیل محدودیت در فرآیند فنی بازیسازی بود . حالا دیگر نه تنها خبری از محدودیت ها نیست بلکه روز به روز امکانات جدیدتری در اختیار بازیسازان قرار میگیرد تا جایی که میتوان گفت گیم آینده ی سینما است.

 

فیلم جدید کیارش اسدی زاده به جشنواره‌ی فجر خواهد رسید ؟
ادامه

سینما و گیم

 

 

سینما و گیم از کجا به هم ربط پیدا میکنند ؟

دقیقا از همه جا ! امروزه بازی های داستان محور با روایت سینمایی و گیم پلی های پیشرفته  با همان تکنیک ها و ارزش های سینمایی ساخته میشوند ؛ بازی بازیگران موشن کپچر ، کارگردانی عنوان ، طراحی های محیط ، نورپردازی ،دیالوگ نویسی ، سناریو و …. همان چیزهایی هستند که بازی های کامپیوتری از سینما وام میگیرد تا مخاطبانش را متقاعد کند ساعتها وقت پای گیم بگذارند در این میان گیم برگ برنده ای دارد که میتواند از سینما جلو بزند و آن چیزی نیست جز داستان !

 

بر اساس داستان

حتی ضعیفترین گیم هم شمارا درگیر سناریوی خودش میکند ؛ بازی ها شمارا مجبور میکنند دنیارا از دریچه ی شخصیت اصلی ببینید همین موضوع دنیای جدیدی برای نگاه به یک سناریو فراهم میکند . تمام ساختارهای داستانی مثل شاه پیرنگ ، ضد پیرنگ و… در قالب یک بازی تجربه ای به مراتب گیراتر از یک فیلم سینمایی را فراهم میکند ،در یک بازی فرصتهای بی مختلفی برای شخصیت پردازی وجود دارد و … . در این مجموعه مقاله به بررسی عملکرد سینمایی برخی بازی های کامپیوتری میپردازیم همراه ما باشید .

 

معرفی و بررسی فیلم برف شکن ۲۰۱۳ | کاپیتان آمریکای بددهن
ادامه
فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *