سپاه گرین لنترن | مقرراتی‌هایی که دنیا را نجات می‌دهند

با معرفی گروه سپاه فانوس سبز همراه  مجله سینمایی دژم باشید ؛ گروه سپاه گرین لنترن یکی از بهترین و مقرراتی ترین گروه‌های تمام تاریخ کمیک بوک است .

 

سپاه گرین لنترن

 

سپاه گرین لنترن ( Green Lantern Corps) یک سازمان خیالی نظامی/پلیسی بین کهکشانی در سری کمیک‌های منتشر شده توسط دی‌سی کامیکساست. آن‌ها به عنوان نژادی نامیرا، در سیاره اُوآ ساکن هستند و در دوردست‌ترین مناطق دنیای دی‌سی به نگهبانی و گشت‌زنی می‌پردازند. قدمت سپاه فانوس سبز به سه میلیارد سال می‌رسد، و آن‌ها در طی قرن‌ها از درگیری‌های متعدد داخلی و خارجی جان سالم به در بردند. در حال حاضر عملیات آن‌ها به طور مساوی در میان ۳۶۰۰ ناحیه در جهان تقسیم شده است، و ۷۲۰۲ عضو دارد که اغلب به عنوان گرین لانترن شناخته می‌شوند، یعنی دو فانوس برای هر ناحیه به غیر از بخش ۲۸۱۴ که از چهار عضو تشکیل شده است. تمام اعضای فانوس سبز دارای حلقهٔ قدرت هستند، سلاحی که به آن‌ها اعطا شده و با استفاده از آن و بر اساس خودلگامی، به صاحب حلقه توانایی‌های باورنکردنی داده می‌شود.

 

دانلود کمیک دستکش بینهایت به زبان فارسی | شماره آخر اضافه شد
ادامه

گرین لانترن (به انگلیسی: Green Lantern) نام چند شخصیت خیالی ابرقهرمان در کتاب‌های کامیک آمریکایی منتشر شده توسط دی‌سی کامیکس است. این افراد قابلیتشان داشتن حلقه‌ای با قدرت فراطبیعی است که از طریق آن می‌توانند اشیای واقعی را با آن بسازند. اولین گرین لانترن (آلن اسکات) توسط بیل فینگر و مارتین نودلدر ژوئیه ۱۹۴۰ خلق شد. معروفترین آنها هال جردن است. هارولد «هال» جُردن (به انگلیسی: Harold Jordan) که با نام گرین لانترن شناخته می‌شود، یک شخصیت خیالی ابرقهرمان در کتاب‌های کامیک آمریکایی منتشر شده توسطدی‌سی کامیکس است؛ که توسط جان بروم و گیل کینخلق شده است و برای اولین بار در شمارهٔ ۲۲ مجموعهشوکیس ظاهر شد. هال جردن یکی از اعضا، و گاهی اوقات رهبر سازمان پلیسی بین کهکشانی با عنوان سپاه فانوس سبز است.

فانوس سبز بلافاصله پس از آن که تنها چند شماره در مجله Showcase منتشر شد، به مجله اختصاصی‌اش راه یافت. موفقیت این قهرمان در دهه ۶۰ با دوران شکوفایی داستان‌های علمی‌تخیلی و سفرهای فضایی مصادف شد و به همین دلیل کمیک استریپ فانوس سبز به یکی از محبوب‌ترین عناوین شرکت دی‌سی مبدل گشت. در دهه ۸۰، فانوس سبز در قالب داستانی غم‌انگیز کشته شد اما پیش از مرگ، درست مثل آن بیگانه فضایی داخل سفینه، حلقهٔ سحرآمیزش را به خلبان دیگری به نام «کایل راینر» داد و از او خواست تا راهش را ادامه دهد. خیلی از طرفداران سرسخت گرین لانترن هنوز مرگ این قهرمان را باور ندارند. کایل راینر آخرین فانوس سبز زمین و جوان می‌باشد. او می‌بایست هر ۲۴ ساعت انگشتر خود را با باتریی که محافظان فضا در اختیارش گذاشته‌اند شارژ کند. جادوی فانوس سبز بر اجسام زرد بیاثر است.

 

تیزر جدید Avengers 4 منتشر شد | جدیدترین تیزر Avengers: Endgame را در دژم ببینید
ادامه
فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *