رده بندی سنی فیلمهای ایرانی | فیلمهای جشنواره فجر امسال رده بندی میشوند!

رده بندی سنی فیلمهای ایرانی تایید شد ؛ به گفته‌ی حسین انتظامی و با تایید وزارت ارشاد ، فیلمهای جشنواره فجر امسال رده بندی خواهند شد ! با جزییات بیشتر همراه دژم باشید :

 

رده بندی سنی فیلمهای ایرانی | حسین انتظامی : فیلمهای جشنواره فجر امسال رده بندی می‌شوند !

 

گفتنی‌ست که رده بندی سنی مدتهاست در سینماهای مختلف جهان اجرایی میشود ؛ این سیستم حتی در بازی های ویدیویی تا حدودی در کشورمان اجرایی شده است که اسرا (ESRA) نام دارد اما تا به امروز خبری از جدی بودن و صحت این خبر نداشتیم . به تازگی اما از سوی حسین انتظامی تایید شده که این اتفاق برای فیلمهای جشنواره فجر رخ خواهد داد .  سرپرست سازمان سینمایی از رده‌بندی سنی برخی فیلم‌های جشنواره سی و هفتم فیلم فجر هنگام اکران عمومی خبر داد و در توئیتی نوشت: برخی فیلم‌های جشنواره امسال، بدلیل داشتن صحنه‌های خشن یا نامناسب برای کودکان و نوجوانان، در اکران عمومی رده‌بندی سنّی خواهند گرفت. این خبر از سوی تسنیم تایید شده است . همچنین سایت خبری تحلیلی سینماپرس درباره‌ی این موضوع متنی نوشته است که به علت نزدیک بودن آن به سیاستهای مجله سینمایی دژم ، آوردنش را ضروری دانستیم :

 

آیا فیلم یک مکان ساکت 2 واقعا ساخته می‌شود ؟!
ادامه

امیدواریم حسین انتظامی هرچه زودتر جلوی سرمایه‌گذاری روی برخی از این آثار را بگیرد تا خانواده‌ها در کنار هم بتوانند به تماشای یک اثر سینمایی بنشینند، نه اینکه با یکسری صحنه‌های نامناسب و دیالوگ‌های سخیف در مقابل فرزندان‌شان شرم کنند. این اقدام اولیه را باید به فال نیک گرفت که قرار است در زمان اکران فیلم‌ها با رده‌بندی سنی به روی پرده نقره‌ای بروند.

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *