سازندگان خاله قورباغه به سراغ ساخت یک عاشقانه‌ی مفرح رفتند!

فیلم خداحافظ دختر شیرازی توسط سازندگان خاله قورباغه در حال فیلمبرداری‌ست و با اقتباس از روی یکی از آثار نیل سایمون فقید نوشته شده است .

فیلمبرداری خداحافظ دختر شیرازی ، آخرین ساخته فرشته طائرپور و افشین هاشمی گه سازندگان خاله قورباغه بودند ، از امروز به طور رسمی آغاز شده است . پس از همکاری در فیلم موزیکال – عروسکی خاله قورباغه ، فرشته طائرپور تهیه‌کنندگی فیلم تازه‌ی افشین هاشمی را نیز برعهده گرفته است‌ . خداحافظ دختر شیرازی یک عاشقانه‌ی مفرح است که بر اساس یکی از برجسته‌ترین آثار کمدی‌نویس مشهور آمریکایی ، نیل سایمون ، توسط افشین هاشمی نوشته شده است . نیل ماروین سایمون (انگلیسی: Neil Marvin Simon زاده ۴ ژوئیه ۱۹۲۷ – درگذشته ۲۶ اوت ۲۰۱۸) نمایشنامه‌نویس و فیلمنامه‌نویس آمریکایی بود. او یکی از سرشناس‌ترین نمایشنامه‌نویسان جهان و نیز تاریخ برادوی بود. با وجود شهرت سایمون به‌عنوان کمدی‌نویس، در برخی از نمایشنامه‌هایش، به‌ویژه سه‌گانه اوژن و پسران آفتاب به تجارب آمریکاییان یهودی‌تبار در قرن بیستم نیز پرداخته است. سایمون در سال ۱۹۹۱، جایزه پولیتزر را برای نمایشنامه گم‌شده در یانکرز دریافت کرد . 

 

فیلم خداحافظ دختر شیرازی توسط سازندگان خاله قورباغه ( فرشته طائرپور و افشین هاشمی ) در حال فیلمبرداری‌ست ؛ فیلمنامه‌ی این اثر با اقتباس از روی یکی از آثار نیل سایمون فقید نوشته شده است .
فیلمهای بخش نگاه نو جشنواره سی و هفتم فجر معرفی شدند
ادامه

 

طائرپور ، مادر غزل شاکری و فارغ‌التحصیل کارشناسی ادبیات انگلیسی است. او مدتی را به عنوان نویسنده و عضو هیئت تحریریه در مجله زن مشغول به کار شد و در سال‌های بعد ضمن مدیریت مرکز نگارش ویرایش کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان با گروه‌های کودک و نوجوان شبکه‌های اول و دوم سیما در مقام مشاور و نویسنده همکاری داشته‌است. طائرپور به دنبال فعالیت ادبی در حوزه کودکان و نوجوانان از سال ۱۳۶۶ در زمینه سینمای کودک نیز به کار پرداخت. خانه ادبیات و هنر کودکان و نوجوانان که طائرپور مدیرعامل آن است، تاکنون بیش از ده فیلم سینمایی و حدود بیست هزار دقیقه آثار ویدئویی تهیه کرده‌است. سید افشین هاشمی (زاده ۲۰ مهر ۱۳۵۴) نیز بازیگر،نویسنده و کارگردان ایرانی است. آخرین حضور در او تلویزیون بازی در سریال اولین انتخاب (۱۳۹۲) است. وی همچنین نوازنده کمانچه است و اجراهایی را نیز در این زمینه داشته است.

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *