جانوران شگفت انگیز و زیستگاه آنها | دنیای جادویی هری پاتر

پس از نوشتن نقد قسمت دوم فیلم جانوران شگفت انگیز و زیستگاه آنها ، تصمیم گرفتیم تا از دنیای این شخصیت و فضا و ارتباط آن با دنیای جادویی هری پاتر برای شما بیشتر بگوییم : همراه ما باشید !

 

جانوران شگفت انگیز و زیستگاه آنها | دنیای جادویی هری پاتر

 

شاید با دیدن جانوران شگفت انگیز و زیستگاه آنها فکر کنید که: وای! جی کی رولینگ (خالق دنیای جادویی هری پاتر) عجب اسپین‌آفی نوشته! اما باید بگویم گه جانوران شگفت انگیز با اینکه در دنیای جادویی هری پاتر قرار دارد اما داستان آن شبیه چیزی نیست که بر روی پرده ی نقره ای دید و خواهید دید که نیوت اسکمندر یک ماجراجوی کنجکاو و ساده بوده که فقط یک کتاب نوشته! شاید نمیدانستید اما نسخه‌ی سینمایی این کتاب در واقع یک برداشت نیمه وفادارانه از دنیای هری پاتر است و چیز زیادی از آن در کتاب نوشته نشده (برعکس مجموعه فیلمهای هری پاتر که اقتباسی مستقیم و وفادار بودند) اما دانستن تاریخچه و داستان این کتاب اصلا خالی از لطف نیست.

 

جانوران شگفت انگیز و زیستگاه آنها | دنیای جادویی هری پاتر
ادی ردمین در نقش شخصیت نیوت اسکمندر

 

جانوران شگفت انگیز نام یکی از کتابهای سال اول مدرسه علوم و فنون جادوگری هاگوارتز است که در همان بطن ورود به دانش آموزان داده می‌شود. این کتاب نوشته نیوت اسکمندر است (شخصیت اصلی فیلم جانوران شگفت انگیز و زیستگاه آنها) و توسط وی گرداوری شده است. این کتاب در واقع دایره المعارفی ست از بیشتر موجوداتی که در دنیای جادویی هری پاتر حضور دارند و نیوت در طی سالها مشقت و سختی توانسته این اطلاعات را به دست آورد. باید گفت که داستانهای نیوت در واقع آن قدر ها هم که در نسخه‌ی سینمایی مشاهده می‌کنید هیجان انگیز نیست و وی زندگی تقریبا ساده‌ای داشته و فقط یک ماجراجو بوده که نتیجه‌ی سالها مشاهده‌ی دنیای اطرافش را به صورت یک کتاب درآورده. این کتاب توسط آلبوس دامبلدور (استاد بزرگ جادوگری و نامی آشنا برای علاقه مندان به دنیای جادویی هری پاتر) مرتب شد و سپس به صورت کتابی ضروری برای سال اولی‌های هاگوارتز در نظر گرفته شد. نسخه‌ای از این کتاب که در دست  شخص هری پاتر بود، در طی سالها توسط وی حمل شد و خود و دوستانش (هرماینی گرینجر و ران ویزلی) هر دفعه که با موجودی شگفت انگیز مواجه می‌شدند، هر آنچه از او  میفهمیدند را درون کتاب جانوران شگفت انگیز و زیستگاه آنها یادداشت میکردند. اینگونه شد که در طی سالها، این کتاب به اثری ارزشمند در دنیای جادویی هری پاتر تبدیل شد و توانست تا کمک حال بسیاری باشد.

 

تصاویر جدید فصل آخر بازی تاج و تخت با بازی امیلیا کلارک و کیت هرینگتون
ادامه

 

 

 

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *